English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Maďarky nad síly našich děvčat v Poháru vítězů pohárů. DVSC-Aquaticum - DHK ZORA Olomouc 39:27 (20:14)

Maďarky nad síly našich děvčat v Poháru vítězů pohárů. DVSC-Aquaticum - DHK ZORA Olomouc 39:27 (20:14) 01.11.2009 20:04:50 - autor: dhkzora, přečteno 2916x

Olomoucké házenkářky mají za sebou vstup do letošního ročníku Evropského poháru. Do Debrecenu neodjížděly v žádném případě v roli favorita, vůle uhrát co nejlepší výsledek jim však vůbec nescházela. Domácí celek předcházela velmi dobrá pověst, disponuje výbornou tvrdou a agresivní obranou, hráčky jsou vybaveny většinou velmi dobrým fyzickým fondem, hrají rychle a vysoké spojky umí vystřelit ze všech vzdáleností. Průběh utkání však potvrdil nejen to co se vědělo, ale předčil očekávání, skutečná kvalita družstva DVSC je totiž ještě daleko vyšší.

Utkání samotné začalo výborným představením Barbory Raníkové, která zlikvidovala v první desetiminutovce sedm tvrdých střel domácích hráček, včetně 7m hodu, míč však odražený po jejím zákroku stejně skončil v síti, po dorážce domácí hráčky Bogdanovics. Bohužel to však byly na dlouhou dobu jediné úspěšné pokusy Báry, s výjimkou zlikvidování jedné střely z prostoru spojky ve 20. minutě a jedné na začátku druhého poločasu. V 6. minutě 2. půle putovala do branky Irena Kozáková, které se však také nedařilo, takže po pěti minutách se do branky znovu vrací Raníková chytá v zápase svou druhou sedmičku, ale po deseti minutách znovu nastupuje Kozáková, která utkání dochytala, bohužel však také bez úspěšného zákroku na svém kontě.

První desetiminutovka byla jak již bylo řešeno nejúspěšnějším úsekem zápasu pro .Hanačky. A to ještě Veronika Hejtmánková neproměnila sedmičku a rozhodčí nám odpískali čtyři technické chyby, dvakrát kroky Poláškové a dvakrát útočný faul Tomečkové. Tím také dali arbitři najevo na čí straně budou jejich sympatie a dávali to najevo vlastně po celý zápas. Olomoučanky vedly v sedmé minutě 2:3, to však bylo jejich jediné vedení v celém průběhu duelu. Postupně se začaly prosazovat domácí hráčky a zejména jejich vysoké střelkyně Anita Bulath a Renáta Mörtel si otevřely na hřišti střelnici a trefovaly se přesně do rohů branky hostujícího družstva. V jejich obraně tvrdila muziku robustní, ale také hodně nečistě bránící Valéria Szabó.

I přesto, že skóre neustále narůstalo ve prospěch domácího družstva, přesto se dá řící, že Hanačky s nimi držely krok a hrály otevřenou partii. Vždyť nastřílet tak kvalitnímu soupeři jakým Aquaticum je v jeho prostředí 27 branek není maličkost. Bohužel jedním z důležitých faktorů jak již bylo řečeno v úvodu byli Makedonští arbitři a jejich nestejně dlouhý metr při posuzování zákroků domácích a hostujících hráček. Způsob hry domácí obrany na příklad přímo volal po některých zákrocích po vyloučení, vylučovány však byly naše hráčky.za naprosto běžné přestupky. Obdobná situace byla při semičkách. Vrcholem všeho však bylo posledních 5 minut, kdy již bylo o výsledku rozhodnuto a kdy nejprve krátce za sebou byly vyloučeny Uličná a Pašková, naše družstvo hrálo skoro dvě minuty ve čtyřech a těsně před koncem ještě byla vyloučena Polášková, která tak prožila závěr utkání v trestu. V tuto dobu jsme také inkasovali celkem 5 branek a vcelku přijatelný výsledek rozdílem sedmí až osmi branek se znehodnotil.

Je třeba konstatovat že vítězství domácích bylo naprosto zasloužené, byly jednoznačně lepším týmem, jejich všechny hráčky jsou skvěle fyzicky i technicky vybaveny, oplývají rychlostí. Bez nadsázky je možno říci, že jsou nejsilnějším týmem, se kterými se Olomoucké hráčky dosud v pohárech setkaly, srovnání s kvalitou Kodaně, která nás vyřadila v minulé sezoně vyplývá zhruba stejně. Kodaňské družstvo je napěchováno osobnostmi s výbornou technikou, Maďarky však k technice a fyzické vyspělosati - tedy vlastnostem kterými se dají s Dánkami srovnat dávají do hry ještě mnohem větší důraz.

Naše děvčata bojovala do úmoru, všechny odvedly bojovný výkon, střelecky se zaskvěla Alena Polášková, na kterou soupeř zkoušel i osobní obranu, i s tou si však za pomoci spoluhráček dokázala poradit a jako jediná se prosazovala proti vysokému středu obrany Debrecenu. Vůbec se však neprosadila křídla, dvě branky z křídel jsou slabým vyjádřením jejich kvalit. Velký kus práce odvedla v obraně Martina Uličná, prosadila se i v útoku, když proměnila,všech pět svých střeleckých pokusů.

Průběh utkání: 1:0, 2:2, 2:3, 6:3, 6:4, 9:5. 9:6, 10:7, 11:9, 13:9, 15:11, 19:12, 19:13, 20:14 - 21:14, 22:15, 22:17, 23:18,26:18, 26:20, 29:22, 30:23, 33:23, 33:25, 35:26, 37:27, 39:27.

Rozhodčí: Naumovski, Cavdarov (Makedonie). 7m hody: 10/8 - 7/5. Vyloučení: 2 - 6. Diváků: 800.

DVSC - Aquaticum: Triffa, Kiss - Juhász 1, Csáki 3, Szalai, Bogdanovic 5, Slatka 1, Lovric 2, Hornyák 2, Borbás 3, Szabó 3, Kazai, Mörtel 7, Bulath 12. Trenér: Botond BAKÓ

DHK Zora Olomouc: Raníková, Kozáková - Hejtmánková 4, Růžičková, Mýlková, Stuchlová, Kovačiková, Uličná 5, Hrbková 4/4, Pašková 1, Dostálová 1, Selucká, Polášková 8, Tomečková 4/1.

Trenér: Libor MALÍNEK.