English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zápasový kolotoč pokračuje

Zápasový kolotoč pokračuje 04.11.2009 05:45:01 - autor: , přečteno 1800x


Třetí středu v řadě budou bojovat olomoucké házenkářky v soutěžním utkání, tentokrát si mezi dvěma náročnými duely v Evropském poháru s maďarským DVSC Aquaticum „odskočí" do Prahy. Jejich soupeřem nebude nikdo jiný než lídr interligy, letos ve velkém stylu hrající družstvo Slavie Praha, které zatím v soutěži neztratilo ani bod. Svou sérii budou chtít pražské házenkářky prodloužit a získat do své letošní sbírky další cenný skalp. To jim vak hodlají Hanačky znepříjemnit a jsou odhodlány v Praze zabojovat a hegemonii Slavie narušit.

Družstvo Slavie pro letošní ročník doplnilo svůj kádr o několik mladých juniorek a ty se zatím ukazují ve velmi dobrém světle. Zejména odchovankyně třebíčské házené Monika Jedličková se zařadila hned mezi nejlepší křídla interligy a vybojovala si základní sestavu v družstvu.Slavie. I ostatní hráčky, byť věkově také mladé, které však už mají v interlize něco za sebou si vedou skvěle. Ve velké pohodě chytá Lucie Satrapová, která se drží v popředí statistik brankařek a v počtu úspěšných zákroků je dokonce na druhém místě. Všechny střelkyně - Klára Černá, Hana Kutlvašrová a Kateřina Keclíková patří k tomu nejlepšímu v interlize. O levorukém křídle Janě Knedlíkové není také třeba příliš hovořit, jde o reprezentační křídlo, která své kvality prokazuje v interlize i reprezentaci. Velkou oporou týmu je letos nejzkušenější z hráček - Petra Vítková - Válová, která nejen, že šéfuje slavistické obraně, ale je také duší většiny útočných akcí družstva.

Krátký výčet charakteristik hráček základní sestavy Slavie dává jistě tušit co na naše hráčky v Praze čeká. Pražský celek přitom vede interligu přesto, že většinu utkání odehrál na hřištích soupeřů. V domácí prostředí to bude teprve jeho třetí utkání, když v Edenu rozstřílel Zlín 38:24 a porazil i Šaľu 30:26. Olomoučankám se v Praze podařilo několikrát Slavii zaskočit a odvést si body. Snad si vzpomenou i na poslední vzájemné utkání koncem dubna, kdy dokázaly před TV kamerami přes Slavii postoupit do finále play-off, když po nerozhodném výsledku 23:23, dokázaly v prodloužení domácí družstvo přehrát a vyhrály 27:28.

Ve středu se předehrávají i další dvě utkání. Velké drama slibuje utkání v Bratislavě, kde úřadující slovenský mistr ŠKP Bratislava hostí Iuventu Michalovce. Bratislavský celek už má postup v Poháru EHF do osmifinále zajištěn, když o víkendu vyhrál v Nizozemsku obě utkání. Michalovce budou muset o postup bojovat v Polsku, proti Zaglebie Lubin, když první vzájemné utkání na východě Slovenska skončilo nerozhodně. V Bratislavě v hale na Pasienkoch kdehraje svá utkání Inter Bratislava, nastoupí i druhý český pohárový zástupce Sokol Písek, který bude hrát proti Interu. Jihočešky čeká o víkendu utkání ve Skopje, odvetě 3. kola Challenge Cupu.

Interligovou házenou ve středu tedy uvidí pouze sportovní haly a příznivci v obou hlavních městech zemí - účastníků interligy. Olomoučtí příznivci budou s napětím čekat příznivé zprávy z Edenu. Držme našim děvčatům palce! Utkání začíná v 17:45 hod. Zbývající utkání se hrají o víkendu. V sobotu se utkají Šala s Partizánským a Trenčín s Jindř. Hradcem, kolo ukončí ve Zlíne v neděli derby Zlín - Veselí.