English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Fantastická výhra v Praze. DHC Slávia Praha - DHK ZORA Olomouc 24:25 (15:13) - DOPLNĚNO !!!

Fantastická výhra v Praze. DHC Slávia Praha - DHK ZORA Olomouc 24:25 (15:13) - DOPLNĚNO !!! 04.11.2009 19:17:32 - autor: vasek, přečteno 2283x

Dramatickou zápletku připravily hrstce diváků házenkářky Slavie a Olomouce. První poločas tahala za delší konec domácí Slavia, která si vytvořila na začátku utkání náskok 4:1 a po celý první poločas si udržovala mírný náskok. Hostujícíc hráčky však tpělivou hrou se stále více přibližovaly na dostřel vedení Slavie a minutu před koncem poločasu srovnala Tomečková z křídla na 13:13. Obrana hostí zapomněla na Keclíkovou, která proskokem upravila na 14:13 a po odpískaném útočném faulu Paškové, domácí Knedlíková z brejku upravila na poločasových 15:13.

Druhá půle už se hrála více podle not Hanaček, které se v 9. minutě poprve dostay do vedení, brankou Spíchalové, která se krátce předtím poprvé dostala do hry. Poté si už Zory udržovala nejtěsnější vedení, domácím se podařilo několikrát vyrovnat. Sedm minut před koncem Olomoučanky vedly 22:24 a zdálo se, že si výhru pohlídají. Ve 26. minutě se podařilo Kutlvašrové prostřelit Báru Raníkovou a v době, kdy bylo na ukazateli času 29:43, Klára Černá trefila horní růžek branky hostujícího družstva a zdálo se že se oba soupeři rozejdou smírně.Trenér Hanaček Malínek bleskově reagoval time outem a posla na posledních devět vteřin na hřiště tři své vysoké spojky a dvě sekundy před koncem se podařilo stejně jako před tím Kláře Černé, vymést pavučiny v růžku domácí branky nejlepší střelkyní zápasu Aleně Poláškové. Dva body tak tedy šťastně získalo hostující družstvo.

 

Průběh utkání: 20:, 2:1, 4:1, 5:4, 7:6, 9:8, 12:8, 12:10, 13:13, 15:13 - 15:15, 16:15, 16:18, 17:19, 19:19, 19:20, 20:22, 22:22, 22:24, 24:24, 24:25.

Rozhodčí: Válek, Opava 130 diváků 7m hody: 6/4 - 3/1 vyloučení: 0 - 3.

Sestavy a branky:
Slavia Praha:
Satrapová, Kuběnová - Raková, Knedlíková 6, Vaňková, Romanczinová, Mouleová, Černá 3, Kutlvašrová 3, Kvasničková, Dorazilová, Jedličková 5/2, Vítková 3/2, Keclíková 4.

Trenér: Petr PÍNA

Zora Olomouc: Raníková, Kozáková - Hejtmánková 2/1, Růžičková, Mýlková, Kovačíková, Uličná 3, Hrbková 2, Pašková 2, Dostálová 2, Selucká, Spíchalová 1, Polášková 7, Tomečková 6.

Trenér: Libor MALÍNEK

 

Vítězné družstvo bylo v závěru zápasu šťastnějším. Je však třeba říci, že to nebylo jen o štěstí. Děvčata na hřišti i realizační tým na střídačce pro to, aby přehráli svého soupeře museli udělat něco navíc. První poločas nebyl z pohledu Hanaček ještě úplně optimální. Trenér Malínek proto musel v šatně o přestávce děvčatům připomenout co si řekli v přípravě na utkání a jeho výtky byly slyšet hdně daleko.. Nebyl spokojen zejména s nasazením, střeleckou produktivitou a zbytečnými chybami. Děvčata po změně stran opravdu přidala na důrazu a výsledek se začal obracet na jejich stranu.

Důležitým faktorem pro vývoj zápasu byla asi také vzrůstající únava aktérek. Olomoučanky měly v nohách těžké nedělní utkání v Maďarsku, ale zatímco Slavia odehrála celé utkání, až na krátký pobyt na hřišti dvou hráček mimo základní sestavy, rozložily síly na daleko více hráček své sestavy. I to mohl být jeden z důležitých činitelů konečného výsledku utkání. Slavistky si totiž vytvářely dostatečné množství šancí a střeleckých pokusů, jejich efektivita a přesnost provedení však s postupem času klesala.

Domácí celek potvrdil to co se od něj očekávalo a proč byl až do utkání stále neporaženým družstvem interligy. Jeho základní sestava je totiž složena z hráček vynikajících kvalit od spolehlivé brankařky Satrapové, rychlých a důrazných křídel Knedlíkové a Jedličkové, přes spojky Černou, Keclíkovou a Kutlvašrovou až po pivotmanku Vítkovou. Jejich akce nepostrádají důraz, rychlost a nápaditost svých akcí, dovedou vytvořit neuvěřitelný tlak, kterým soupeře přehrávají. Tentokrát však narazila kosa na kámen.

Znovu se potvrdila známá pravda, že výkon družstva a úspěch výsledku hodně závisí na tom jak družstvo podrží brankařky. Barbora Raníková v tomto utkání tuto pravdu potvrdila a svým výkonem položila základní kámen k úspěchu. Po vleklém zranění se jí, doufejme už trvale, vrátila dřívější jistota. Předvedla řadu skvělých zákroků a hlavně ve druhém poločase byla téměř k nepřekonání a za svá záda pustila jen sedm střel domácích hráček, z toho byly dvě ze sedmiček. (dvě branky padly za dobu, kdy byla v brance Kozáková). Nejlepší hráčkou na hřišti byla tentokrát Alena Polášková. Znovu potvrdila jak je pro družstvo cennou hráčkou. Nejen, že byla pilířem obrany a zblokovala několik střel Slavistických hráček, ale dokázala vstřelit i velmi důležité branky a o té nejdůležitější byla už řeč.

Velmi dobře zahrála i Romana Tomečková, která musela tentokrát odehrát celé utkání, protože její kolegyně z levého křídla Bára Stuchlová do Prahy nemohla odcestovat, předvedla několik střel z pozic, kdy to brankařka a celá obrana soupeře vůbec nečekala. I takové branky jsou kořením házené. Velké utkání odehrála také mladá Bára Pašková, která svým důrazem a nebojácností proniknout do obrany soupeře dává vzpomenout na loňské výkony opory družstva Martiny Kelarové. Bára roste zápas od zápasu a stala se nedílnou součástí základní sestavy družstva.

Vyjmenované hráčky sice byly nejvíc „vidět". V Edenu se však Hanačky představily především jako družstvo, jako kolektiv, který bojoval ze všech sil, s plným nasazením a jeho střídačka tentokrát „žila" od začátku až do konce. Bylo vidět, že těžká utkání družstvu sedí, že se dovede vypnout k velkému výkonu. Holky děkujeme a přejeme si všichni ať vám to vydrží nejméně do konce sezony.