English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Juniorky Zory jako Jánošík, bohatým berou ..... DHK ZORA Olomouc jun. - DHK Baník Most 30:24 (13:14)

Juniorky Zory jako Jánošík, bohatým berou ..... DHK ZORA Olomouc jun. - DHK Baník Most 30:24 (13:14) 07.11.2009 22:15:34 - autor: vasek, přečteno 2134x

Přesně jako v titulku rozdávají a získávají body juniorky Olomoucké Zory v 1. lize žen. Bodově bohatá družstva dvou největších aspirantů na postup do baráže o interligu házenkářek - Baník Most a Sokol Poruba mají po osmi kolech po jediné porážce a o body je připravily právě Olomoucké juniorky. Ty mají naopak na svém kontě dvě porážky a obě shodou okolností s letos zatím jen průměrnými družstvy obou interligových juniorek Zlína a Slavie.

Samotné utkání v Olomouci splnilo to co se od něj očekávalo. Lídr soutěže z Mostu přijel do Olomouce v plné zbroji i s oběma reprezentačními spojkami Hanou Martínkovou a Martinou Crhovou a v brance se zkušenou Luckou Kantůrkovou, která má za sebou také reprezentační zkušenosti. Také domácí družstvo se však posílilo o střelkyni interligového družstva Katku Růžičkovou.

Začátek utkání patřil domácím, které až do 10. minuty většinou vedly, od stavu 6:5 však převzaly otěže zápasu do rukou zkušenější Severočešky a šňůrou čtyř branek odskočily na třígólový rozdíl. Pět minut před skončením prvního poločasu už vedl Most dokonce 10:14, Tereza Kubáčková dvakrát a Bára Pašková jednou se trefily za záda Kantůrkové z dálky, poslední střela Terezy dokonce doplachtila do sítě současně s klaksonem oznamujícím konec poločasu.

Hostující družstvo se dostavilo na hrací plochu po přestávce o několik minut později, trenéři asi nebyli spokojeni s vývojem zápasu a hráčkám to dali náležitě na vědomí. Ani to však příliš nepomohlo. Skóre se otočilo ve prospěch domácích a když vzrostlo na tříbrankový náskok musel hostující trenér sáhnout k time outu, aby dokončil poločasové „kázání" a znovu hráčky nemotivoval To už ale v brance domácích. čarovala Lucka Rašková, na hřiště se postupně dostávaly všechny hráčky domácích a to byl asi nejdůležitější tah domácích trenérů spolu s osobkou na obě kanonýrky Mostu Martínkovou a Crhovou. Zatímco hostující hráčky totiž začaly postupně „uvadat", domácím jako by narostla křídla a z hostujících hráček dělaly často jen diváky.

Domácí děvčata pokračovala ve spanilé jízdě a dvě minuty před koncem utkání vedla o osm branek 30:22. To už diváci ve stoje aplaudovali domácím bojovnicím, ty trochu polevily a povolily soupeři zkorigovat.

Vítězství nad favoritem je dílem celého družstva. Je však třeba ocenit opravdu mimořádný výkon Lucie Raškové v brance To jak si poradila se střelami obou reprezentačních kanonýrek zasluhuje opravdu uznání a obdiv. Velkým kladem utkání je skutečnost, že všechny hráčky bez rozdílu se zapsaly do střelecké listiny a to v takto vypjatých a vyrovnaných utkáních nebývá častým jevem.

Z družstva hostí chytala spolehlivě Kantůrková, své kvality samozřejmě potvrdily Martínková s Crhovou zaujala také rychlonohá Karin Schererová na levém křídle.

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 3:2, 3:4, 6:5, 6:9, 8:9, 9:10, 9:12, 10:14, 13:14 - 14:14, 17:16, 17:18, 20:18, 24:19, 24:21, 26:22, 30:22, 30:24.

Rozhodčí: J. Smékal, Steiger               100 diváků                  7 m hody: 4/2 - 5/3                       vyloučení: 6 - 6,, červená karta Tereza Kubáčková (Olomouc) za tři vyloučení.


Sestavy a branky:
Olomouc:
Melichová, Rašková - Severová 2, Zedková 2, Kulíšková 1, Pašková 2, Spurná 2, Růžičková 4/2, Zvonařová 2, Koppová 1, Gebre Selassie 4, Kubáčková 7, Hymrová 2, Ždánská 1.
Trenér: Jiří NOVOTNÝ

Most: Kantůrková, Peerová - Crhová 5, Dvořáková 2/1, Tomášková 1, Benešová, Černá, Vysloužilová 2, Martínková 8/2, Šlechtová, Schererová 6, Janečková.
Trenér: Jiří HANUS