English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Účastníci turnaje > Hanačky se s Evropou rozloučily se ctí - DHK ZORA Olomouc - DVSC Aquaticum Debrecen 25:28 (12:17)

Hanačky se s Evropou rozloučily se ctí - DHK ZORA Olomouc - DVSC Aquaticum Debrecen 25:28 (12:17) 08.11.2009 20:36:57 - autor: vasek, přečteno 2415x

Olomoucké házenkářky po dvou letech, kdy se probojovaly do osmifinále, skončily letos před jeho branami. Jejich soupeř byl bohužel z kategorie těch, přes které přejít do dalšího kola je v současném stavu pro kterékoliv české družstvo asi neřešitelným problémem. I když Hanačky dosáhly vcelku lichotivého výsledku, přesto mohla být v Olomouci spokojenost ještě mnohem větší. Bez nadsázky lze říct, že domácí družstvo mohlo favoritovi sebrat nějaký ten bodík, nebýt až neuvěřitelné střelecké impotence domácích hráček.

Z technického zápisu lze napočítat celkem 23 neproměněných tzv. vyložených příležitostí, mezi něž je možno počítat 10 náskoků z křídel, 5 rychlých útoků 7 náskoků ze spojekca středu brankoviště a 1 sedmičku. Naopak Maďarky trestaly každou nedůraznou střelu, nebo technickou chybu rychlým protiútokem (zaznamenaly z nich 10 branek).

Vraťme se ale ještě k průběhu skóre. Obě družstva se z počátku oťukávala, první úspěšná střela padla až v 6. minutě utkání,až do 15. minuty vedly Maďarky většinou o jedinou branku, domácí vždy stačily vyrovnat, poté se třemi brankami dostaly do dvoubrankového vedení, hostující družstvo však vzápětí vyrovnalo a až do 25. minuty se obě družstva střídala ve vedení. Poslední pětiminutovka prvního poločasu však Hanačkám nevyšla úplně stejně jako v Maďarsku, když od stavu 11:11 prohrály tento časový úsek 1:6 a rázem prohrávaly pětibrankovým rozdílem.

Útlum pokračoval i po změně stran, domácí dostaly další čtyři branky a prohrávaly už hrozivým, devítibrankovým rozdílem. Od této chvíle se však hra úplně vyrovnala a domácí začaly ukrajovat z náskoku svého soupeře. Deset minut před koncem snížily na čtyřbrankový rozdíl,vysunuly obranu s osobní obranou na Bulath a Lovrič a za dalších sedm minut snížily dokonce až na rozdíl dvou branek. Navíc však už nebyl čas ani síly a zkušený soupeř si výhru pohlídal. Přesto odcházeli diváci z haly spokojeni. Viděli další ze série kvalitních utkání s výborným soupeřem. Nakonec si Hanačky připsaly alespoň dílčí úspěch v podobě vítězství ve druhém poločase, který vyhrály 13:11.

Oporou domácích byla tentokrát brankařka Bára Raníková, která zopakovala svůj výborný výkon ze středečního utkání interligy v Praze proti Slavii. Ve výborném světle se ukázaly také Bára Pašková s Míšou Hrbkovou, naopak se vůbec neprosadily obě hráčky které se vystřídaly na levém křídle. Alena Polášková byla tentokrát po svém vystoupení v Debrecenu pečlivě strážena a proti důrazné obraně se jen těžko prosazovala.

Hostující družstvo potvrdilo své vysoké kvality. Zejména jejich obrana byla znovu největší zbraní a byla základem k přechodu do rychlého protiútoku. V postupném útoku se tentokrát Maďarky tolik neprosazovaly, předvedly však znovu několik velmi pěkných kombinačních akcí, s velkou většinou z nich si však jak obrana, tak i Bára v brance poradily. Znovu však prokázaly, že mohou letos myslet v poháru hodně vysoko.

Průběh utkání: 0:1, 1:3, 2:4, 4:4, 5:6, 8:6, 9:8, 10:11, 11:11, 11:14, 12:14, 12:17 - 12:21, 14:21, 17:24, 20:24, 23:26, 25:27, 25:28.

Rozhodčí: Guseva, Vartanyan (RUS) 850 diváků 7m hody: 5/4 - 2/2 vyloučení: 1 - 3.

Sestavy a branky:
Olomouc: Raníková, Kozáková, Hejtmánková 2/1, Růžičková 1, Mýlková 2, Stuchlová, Kovačíková, Uličná 2, Hrbková 4, Pašková 4, Dostálová 3, Spíchalová 1, Polášková 2, Tomečková 4/3,

Trenér: Libor MALÍNEK

Debrecen: Trifa, Kiss - Juhasz 4, Csáki 4,Szalai 1, Bogadanovic 2, Slatka, Lovrič 3, Hornyak 3, Borgis 5, Szabo 1, Kazai 2, Mörtel, Bulat 3/2.

Trenér: Botond BAKÓ