English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zora porazila Šaľu, v tabulce ale zůstala čtvrtá - DHK ZORA Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 30:27 (11:15)

Zora porazila Šaľu, v tabulce ale zůstala čtvrtá - DHK ZORA Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 30:27 (11:15) 14.11.2009 21:41:00 - autor: vasek, přečteno 2348x

Utkání dvou rozdílných poločasů se hrálo v Olomouci. První poločas dominovaly Slovenky, které přehrávaly domácí házenkářky ve všech činnostech a domácí nevěděly kam dřív skočit. Soupeř do nich bušil přesně podle předpokladů, trio vynikajících spojek Tothová, Čamajová a nejlepší střelkyně interligy Dubajová se trefovaly z dálky, ale i z rychlých útoků, které nabídly domácí několika zbytečnými technickými chybami, kterých za první poločas vyrobily hned 13. Až po změně stran se obraz hry změnil, domácí potvrdily, že ve druhých poločasech suverénně kralují interligovým statistikám, když z osmi utkání druhý poločas sedmkrát vyhrály.

Začátek utkání byl pro domácí družstvo úplným šokem. V 9. minutě prohrávaly 1:5, ve 13. 2:7. Následoval první time out domácího trenéra a ten ač handicapován sádrou na operované noze hodně hlasitě vysvětloval svým svěřenkyním, jaký že soupeř proti nim nastoupil a že se určitě sám neporazí. Počáteční sestava na hřišti se poněkud pozměnila a na rozehrávce se objevila Míša Hrbková, která hru oživila a domácí začaly ukrajovat z náskoku soupeře a snížily až na dvoubrankový rozdíl. Po několika nepřesnostech o něj však hodně brzy přišly a Šaľa zase zvýšila na pětibrankový rozdíl a do šaten šly domácí se čtyřgólovou ztrátou. V šatně o přestávce pokračovala slovní masáž trenéra, která se naštěstí neminula účinkem.

V 10. minutě druhého poločasu se domácím děvčatům podařilo vyrovnat na 18:18 a od tohoto okamžiku začala přetahovaná o každý gól. Většinou však stále vedly hostující hráčky, domácím se podařilo pouze několikrát vyrovnat. V těchto chvílích se hodně nepříjemně začala prosazovat na pivotě Ivana Trochtová, která často zůstávala na brankovišti domácích hodně osamocena a pohodlně zakončovala přesné přihrávky svých spoluhráček. Ve 21. minutě se Hanačky dostaly poprvé od začátku utkání do vedení a karta se obrátila, skóre musely vyrovnávat hosté.

Osud zápasu pak vzala do svých rukou především Míša Hrbková, které se podařilo sérií tří branek z toho dvakrát ze sedmiček získat slibný náskok 28:25. Soupeř se však nevzdával a i když už ve druhém poločase nehýřil takovou suverenitou a aktivitou jako v prvním dějství stále hodně kousal. Domácí si však už zasloužené vítězství, které tentokrát získaly hlavně zásluhou své nezměrné bojovnosti, nenechaly vzít.

Velký podíl na celkovém úspěšném výsledku má brankařka Barbora Raníková. I když statisticky jí lépe,vyšel první poločas, ve druhém se blýskla likvidací několika hodně důležitých míčů a v závěrečném náporu domácích je hodně podržela. Prim na hřišti v modrých dresech domácích, hrály tentokrát všechny levoruké hráčky. Střelecký koncert z pravého křídla předvedla Lucie Dostálová, která doslova vyhnala z branky slovenskou brankařskou jedničku Némethovou. Míša Hrbková překypovala aktivitou a svým pohybem dělala soupeři velké problémy. Připsala si také čtyři brankové asistence a poslední pětiminutovka utkání byla plně v její režii, když.byla v tí době autorkou čtyř branek, když tu úplně poslední zařídila Romana Tomečková. Poslední z levaček - Ála Polášková odvedla velký kus práce v obraně a i když se tolik neprosadila při střelbě (dala dvě branky ze sedmi pokusů), byla autorkou hned šesti finálních gólových přihrávek.

Družstvo Šaly se představilo jako vyspělý kolektiv s řadou vynikajících osobností. Měla však hodně smůly, protože se jim při rozcvičování před utkáním zranila reprezentační spojka Petra Popluhárová, úderná síly jejich spojek by byla nesporně ještě vyšší. Trenérka Darina Braunová se však bude muset zamyslet nad skutečností, že se družstvu vůbec nedaří závěry zápasů, když již ve třetím utkání na hřištích soupoeřů prohospodařilo slibný náskok a ten vyústil ve ztrátu bodů.

 

Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 4:8,c 7:9, 7:12, 8:13, 10:13,11:15 - 11:16, 13:16, 15:18, 18:18, 18:20, 22:22, 24:23, 25:25, 28:25, 29:27, 30:27.

Rozhodčí: Horáček, Novotný        250 diváků        7m hody: 5/5 - 5/5                  vyloučení : 1 - 1

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Kozáková - Hejtmánková 2, Růžičková 3, Stuchlová, Kovačíková, Uličná 1, Hrbková 7/2, Pašková, Dostálová 6, Selucká, Spíchalová 1, Polášková 2, Tomečková 8/3.

Trenér: Libor MALÍNEK

Šaľa: Nemeth, Grandtnerová - Trochtová 4, Braunová 1, Kostková 1, Čamajová 3, Czanik, Dubajová 8/5, Puškášová 3, Pileková 4, Popluhárová, Szarková., Tothová 3.

Trenérka: Darina BRAUNOVÁ