English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V pondělí a v úterý se rozhodne o semifinalistkách Českého poháru

V pondělí a v úterý se rozhodne o semifinalistkách Českého poháru 15.11.2009 14:15:58 - autor: , přečteno 1692x

Semifinále a finále Českého poháru se v letošní sezoně hraje bezprostředně po vstupu do nového roku 2010, tedy 2. a 3. ledna 2009, v hale Slavie v Praze. O tom, kteří trenéři a hráčky kterých družstev budou muset při oslavách konce starého a začátku nového roku myslet současně na to, že za několik hodin je čeká tvrdá řehole, rozhodne čtveřice zápasů, které budou sehrány ve dvou dnech - v pondělí 16. a v úterý 17. listopadu 2009.

Ve dvou moravských halách v Olomouci a ve Zlíně se hraje v pondělí od 18:00 hod., v Čechách v úterý 17. listopadu od 15:00 hod. A ještě jedno srovnání. Ve dvou utkáních se střetnou družstva 1. ligy s interligovými soupeři - v Olomouci juniorky Zory se Slavií a v Mostě hraje Sokol Písek, ve zbývajících se proti sobě postaví interligoví soupeři v Jindřichově Hradci bude hrát Veselí a ve Zlíně obhájce pohárového prvenství olomoucká Zora. Všechna čtyři utkání mají své favority v hostujících celcích, příklady z obdobné soutěže na příklad ve fotbale však varují, že o překvapení pohárech nebývá nikdy nouze.

Obzvlášť to platí o zlínském utkání, kde domácí družstvo, které se vyrovnává s dlouhodobou absencí své nejlepší kanonýrky Míši Budayové a které zatím výsledkově nenaplnilo úplně své ambice, bude chtít jistě alespoň v poháru prokázat, že mezi čtyřku nejlepších českých družstev patří. Naposledy jsme měli možnost Zlín sledovat v sobotním televizním přenosu v souboji v Písku proti domácím Sokolkám. Zlíňačky měly partii velmi dobře rozehranou, v brance excelovala Dáša Vyhlídalová a v poli pak řádila jako černá ruka Kristýna Salčáková, která se blýskla stoprocentní úspěšností své střelby. Bohužel pro Zlín však abnormálně vysoký počet technických chyb převýšil tyto klady a utkání nakonec dopadlo líp pro domácí Písek.

Hanačky mají za sebou utkání proti favorizované Šaľe a v prvním poločase se jim vůbec nedařilo. Nebyly schopny se dostat do patřičného tempa, byly nedůrazné v obraně i v útoku a snad počítaly s tím, že se Slovenky porazí samy. Trenér Malínek musel snad poprvé od svého nástupu k družstvu v roli hlavního kouče .hodně zvyšovat hlas a chvílemi to s trochou nadsázky vypadalo, že by nejraději berle, které používá po operaci ke svému pohybu, použil k podpoře svých argumentů. Masáž nakonec pomohla, Hanačky ve druhém poločase nezměrnou bojovností zvrátily výsledek a uchovaly si i nadále svou domácí neporazitelnost.

Snad bude tato zkušenost pro ně výstrahou a hnacím motorem i pro zápas ve Zlíně. Nečeká je jistě nic lehkého, Zlíňačky dovedou, zejména v domácím prostředí hodně potrápit a když se jim daří jsou jen těžko k poražení.

Ve stejném termínu jako ve Zlíně se bude hrát i utkání v Olomouci, kde se vysokému favoritu postaví domácí juniorky. V souboji s interligovou Slavií nemají co ztratit, mohou jen překvapit a připravit Slavii horké chvilky. Zápas bude reprízou loňského semifinále, kam se juniorky probojovaly, když vyřadily J. Hradec. Proti Slavii však neuspěly a prohrály vysoko 35:19, když v poločase byla stav 15:11.