English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Účastníky semifinále poháru žen podle očekávání nejlepší česká družstva.

Účastníky semifinále poháru žen podle očekávání nejlepší česká družstva. 18.11.2009 08:51:26 - autor: , přečteno 1686x

 

Český pohár žen dospěl do semifinále, čtvrtfinálová utkání v pondělí a úterý rozhodla o tom, že si semifinále (2. ledna 2010) v Praze v hale Slavie zahrají aktuálně čtyři nejlepší česká družstva házenkářek. O trojici dlouhodobé špičky českých házenkářek snad ani nebylo pochyb. Tím čtvrtým do party se staly Jihočešky z Písku, které si tak hodně důrazně řekly i o pozici družstva, se kterým se musí vážně počítat i pro play-off.

Nejsnadnější postup si podle očekávání zajistily Slavistky, které v Olomouci deklasovaly juniorky Olomouce, které rozstřílely rozdílem dvou tříd (21:41). Na obranu domácích juniorek je ¨však třeba říci, že v porovnání s prvoligovou soutěží se musely obejít bez trojice svých opor - Paškové, brankařky Raškové, které již hrály v poháru za interligový celek a nemohly tedy v poháru za juniorku nastoupit a bez zraněné Gebre Selassie. Také druhé pondělní utkání hrané ve Zlíně vyhrál s převahou favorit z Olomouce, vysokého vítězství však dosáhly Hanačky až zlepšeným výkonšm ve druhém poločase, když po prvních třiceti minutách prohrávaly 16:14.

Také v Jindř. Hradci se hrála v prvním poločase vyrovnaná házená, úřadující mistr z Veselí postoupil do semifinále až poté, když domácí za první polovinu druhé půle vstřelily jen jedinou branku do sítě Veselí. Největší drama se odehrálo v Mostě, kde druhý jihočeský zástupce ve čtvrtfinále poháru Sokol Písek, bojoval s lídrem 1. ligy žen o postup až do konce. Také zde domácí celek v prvním poločase vedl až tříbrankovým rozdílem, poločas pak skončil 15:15. Jihočešky si vytvořily náskok právě na přelomu prvního a druhého poločasu, kdy vedly až rozdílem 5 branek. Výsledek kontrolovaly až do závěrečného hvizdu, když domácím povolily jen snížit na dvougólový rozdíl. .

V pražském semifinále se tedy potkají hned po Novém roce čtyři nelepší česká družstva. Semifinále se bude losovat pravděpodobně opět na zasedání exekutivy. Současná špička české ženské házené má tři družstva, která „ční" výkonnostně nad ostatními. V poháru tedy dojde k tomu, že dvě z těchto družstev se spolu utkají již v semifinále a ten třetí tedy bude mít relativní výhodu v semifinálovém souboji s papírově nejslabším. Kdo však chce tuto významnou trofej získat, musí se vypořádat se všemi nástrahami a soupeři ať jsou sebesilnějšími a nepříjemnějšími.