English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga házenkářek od osmého do devátého kola

Interliga házenkářek od osmého do devátého kola 19.11.2009 10:26:07 - autor: vasek, přečteno 1783x

 

Interliga házenkářek spěje k závěru své první poloviny, skončila období předehrávek a dohrávek z důvodu startu družstev v Evropských a Českém poháru. Chtěli bychom Vám pravidelně nabídnout pohled na aktuální dění v interlize, t.zn. zhodnotit v krátkosti uplynulé kolo a vyslovit prognózy k utkáním toho příštího.

Uplynulé 8. kolo mělo na pořadu jeden „šlágr", jedno utkání , kde se očekával tuhý boj a zbytek zápasů měl jasné favority. Vše se nakonec potvrdilo. Utkání v nichž byli vítězové předem očekávání, žádné překvapení nepřinesla. V pátečním bratislavském derby si úřadující slovenský mistr ŠKP bez problémů poradil s nováčkem Interem a vyhrál vysoko 40:22, Veselí bezpečně kontrolovalo vývoj skóre v utkání proti Trenčínu a vyhrálo 28:20 , pražská Slavia vyhrála bez velkých potíží na jihu Čech v Jindř. Hradci 18:24, na východě se sice Michalovce trápily trochu víc než se čekalo proti Partizánskému, nakonec ale vyhrálo 29:25.

Také utkání na jihu Čech mezi Pískem a Zlínem, kde se čekal vyrovnaný boj, také před kamerami ČT vyrovnanost potvrdilo. Hostující Zlín sehrál výborný první poločas, brankařka Vyhlídalová byla skoro k nepřekonání a další z loňských olomouckých hráček Kristýna Salčáková řádila jako černá ruka. Ještě v poločase vedly Moravanky 11:14. Druhý poločas však už byl plně v režii domácích, které jej vyhrály 22:14 a celé utkání 33:28.

Také poslední utkání kola: Olomouc - Šaľa splnilo do puntíku svůj přívlastek - šlágr kola. Bylo dramatické po celý čas, hrálo se s obrovským nasazením, s častou tvrdou a důraznou střelbou, obě družstva předvedla i rychlé útoky, hrálo se s výbornými obranami, prostě utkání jak má být. Hostující družstvo vstoupilo do utkání daleko lépe než Hanačky a vytvořilo si až pětibrankový náskok. Hanačky však prokázaly větší vůli po vítězství, postupně ukrajovaly z náskoku soupeře a nakonec v dramatické koncovce vyhrály 30:27.

Deváté kolo, které je na pořadu o tomto víkendu má stejné rozložení sil. Šlágrem kola bude střetnutí nejlepších současných českých družstev Slavie Praha a Veselí, jedno utkání je bez vyloženého favorita: Trenčín - Písek a čtveřice zbývajících, kde by byla porážka favorita překvapením. Jedno z těchto "jednoznačných" utkání se hraje na Moravě ve Zlíně, kde si asi lídr soutěže ŠKP Bratislava nedovolí ztrátu, ostatní tři se hrají na Slovensku - v Bratislavě hostí nováček Inter, Iuventu Michalovce, v Šaľe se představí zatím nejhůře postavený český tým J. Hradce a v Partizánskem bude hrát Zora Olomouc.

V Praze se představí dva týmy, které letos vévodí pořadí českých družstev v interlize. Obě družstva mají po jedné porážce (Veselí v Bratislavě s ŠKP, Slavia doma s našimi děvčaty) a o výsledku mohou rozhodnout i maličkosti. Obě družstva mají ve svém středu řadu osobností - Slavia v brance mladou Satrapovou, dále Kláru Černou, Keclíkovou, průbojnou Kutlvašrovou, Vítkovou a dravá rychlá křídla Knedlíkovou a Jedličkovou. Veselí bude naopak více spoléhat na zkušenost - v brance Lenku Černou, spojky Flekovou, Kočí, Štěrbovou, Gáborovou, dále Ukrajinského pivota Vyniatinskou a rychlá křídla Chmelařovou a Súkeníkovou. Jistě se dá čekat parádní souboj, kterému by hodně slušel televizní přenos.

Naše děvčata pojedou k sice zatím poslednímu Partizánskému a i když postavení obou celků v tabulce i dosavadní výsledky staví do role favorita jednoznačně tým z Hané, nebudou to mít vůbec lehké. Předně v Partizánskem vyměnili před několika týdny trenéra a výsledky družstva pod vedením Tibora Csollára mají stoupající tendenci. Ekonomická situace klubu se po příchodu nového partnera - firmy Danlog stabilizovala. A v neposlední řadě v družstvu hraje řada zkušených házenkářek, jako na příklad brankařka Michaela Rychtarechová, křídlo Selma Blažeková ( hlavní exekutorka sedmiček), univerzálka Katarína Lapinová. Největší síla družstva je však v mládí, především se prosazují mladičké spojky Martina Košíková, Gabriela Baloghová, Simona Zajačková a další. Olomoučankám se však tradičně v Partizánskem také v minulosti až na jedinou výjimku příliš nedařilo. V prvních čtyřech ročnících ve všech utkáních v Partizánskem prohrály, naposledy to však bylo už v ročníku 2005/06, další zápasy již Hanačky vyhrály ten poslední letos v lednu však až po boji 22:24. když ještě v poločase tahaly za kratší konec a prohrávaly 12:11.

Progam 9. kola je následující:
V sobotu:
v 15:00 hod. Inter Bratislava - Iuventa Michalovce, v 18:00 hod. Duslo Šaľa - Jindř. Hradec a Štart Trenčín - Sokol Písek.
V neděli jsou na pořadu utkání: v 11:00 hod. HK Danlog Partizánske - ZORA Olomouc, v 17:00 hod. Slavia Praha - Britterm Veselí a HC Zlín - ŠKP Bratislava