English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Odvolávání trenérů ve WHIL pokračuje, tentokrát ve Slávii

Odvolávání trenérů ve WHIL pokračuje, tentokrát ve Slávii 14.02.2007 12:51:58 - autor: dhkzora, přečteno 2212x

Tomáš KuťkaPo odvolaném trenéru ŠKP Banská Bystrica Štefanu Kelemenovi mají nového trenéra i házenkářky pražské Slavie. Série tří porážek v řadě a následný pád na šesté místo interligové tabulky stál místo dosavadního kouče Luboše Zemana, kterého vystřídal zkušený slovenský kouč Tomáš Kuťka. Kuťka se na lavičku Slavie vrací po deseti letech.

„Družstvo potřebuje nový impulz. Novým trenérem se stává doktor Tomáš Kuťka, zatím do konce této sezony," řekl generální manažer klubu Richard Toman k příchodu trenéra z Bratislavy. Kuťka už před deseti lety dosáhl se Slavií na druhé místo v české lize. Podle Zemana má jeho konec v Edenu hlubší pozadí. „Zlom k horšímu nastal už před Vánoci. Nejlepší střelkyně Klára Zachová dostala nabídku odejít do Mét. A protože jí končí v květnu smlouva, museli jsme ji vyřadit z kádru, jinak by pak odešla do Francie zadarmo. V Edenu tak zbyla jediná zkušená házenkářka Marta Adámková, jež na vše sama nestačila. Pozoroval jsem, že takové to nehmatatelné . uidum v družstvu nebylo v poslední době dobré," uvedl Zeman. Dříve již vedení Slavie prohlásilo, že Zachovou údajně přesvědčila k odchodu bývalá brankářka reprezentace Lenka Černá, Už v polovině ledna ale veškerá napadání ze strany pražského klubu Lenka Černá rezolutně odmítla.

Šedesátiletý Zeman už moc nevěří, že se mu podaří získat angažmá na obdobné úrovni, navíc se mu nechce z Prahy pryč. „Jsem totiž učitelem na základní sportovní škole na Petřinách," vysvětlil.