English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga házenkářek po devátém a před desátým kolem

Interliga házenkářek po devátém a před desátým kolem 25.11.2009 12:23:23 - autor: vasek, přečteno 1803x

Prognózy, které jsme vyslovili před týdnem se víceméně naplnily, favorité nezaváhali a připsali si po dvou bodech, nepříjemně však přesto překvapil Jindř. Hradec, když v Šaľe dokázal vstřelit jen 11 branek, z toho ve druhém poločase pouhé tři a jen dvě ze hry. Předpokládané vyrovnané utkání v Trenčíně vyhrál Písek a je pro domácí smutné, že ani za 38 nastřílených branek se nebraly body. V tomto utkání také padl rekord WHIL v počtu vstřelených branek - 79.

Šlágrem 9.kola bylo utkání v pražském Edenu, kde se domácí po výhře nad Veselím posunuly na první místo mezi českými týmy. Hostující celek byl vyrovnaným soupeřem až do 45. minuty, poté však domácí šňůrou pěti branek utekly na šestibrankový rozdíl a výhru si pohlídaly. Nepříjemností a také možnou komplikací pro obhájce titulu může být zranění jejich klíčové hráčky - brankařky Lenky Černé.

Naše družstvo splnilo svou povinnost ziskem obou bodů v Partizánskem, kde v minulosti mívalo vždy velké problémy. Tentokrát svého soupeře přehrálo zejména po fyzické stránce i když hra ještě nebyla úplně podle představ trenéra.

Po devátém kole také nastalo „hemžení" v tabulce. Veselí stála porážka od Slavie sešup až na čtvrté místo, o jedno místo nahoru si naopak polepšily Slavia, která je nyní druhá a naše děvčata, která se posunula na třetí příčku. Interliga se po odehraných devíti kolech výrazně výkonnostně rozdělila. Mezi horní sedmičlennou a dolní pětičlennou skupinou je již propastný pětibodový náskok. Do konce soutěže je samozřejmě ještě hodně daleko, ale vytváření dvou výkonnostně rozdílných částí tabulky může leccos naznačovat. Jednobodové rozdíly družstev na prvních čtyřech místech ukazují, že k přesunům může prakticky docházet po každém kole. Nejpříjemnějším překvapením pak jsou jistě výsledky a postavení v tabulce Sokola Písek. Jihočešky jakoby nakopla účast v Evropském poháru, získaly sebevědomí a jako pilné včeličky sbírají bod k bodu a mají jich už po devíti kolech skoro tolik jako mívaly v předchozích ročnících v konečném účtování.

Desáté kolo má na pořadu dvě utkání v nichž se střetnou družstva z horní poloviny tabulky. V televizním duelu (So v 10:30 na ČT 4 ) se utkají Britterm Veselí se Slovanem Duslo Šaľa. Favorita je jen těžké hledat, rozhodujícím momentem asi bude jak se domácí vypořádají s absencí Lenky Černé. I když oficiální informace z klubu o jejím zranění stále chybí, některé zprávy bohužel hovoří o zranění velmi vážném (přetržené kolenní vazy), které může znamenat hodně dlouhou absenci brankařské legendy v brance Veselí. Druhým utkáním družstev z horní poloviny bude střetnutí Iuventa Michalovce -ZORA Olomouc. Domácí sice zatím nepodávají nijak oslnivé výkony, mají však řadu dlouhodobě zraněných hráček ( Nemčíková-Cínová, Tobiášová, Weibelová, Jenčíková, Gregorčíková), nově je avizována pro zranění i absence Obšatníkové-Dittelové. Funkcionáři Iuventy však nemají problém kádr průběžně doplňovat, na příklad nově přivedly do družstva Ukrajinskou spojku Juliji Bachirevu, která v dosud pěti startech zaznamenala již 23 branek. Je tedy otázka kdo proti Hanačkám v Michalovcích skutečně nastoupí.

Ve dvou dalších utkáních se střetnou soupeři z konce tabulky. Ve Zlíně přivítají po ŠKP druhého bratislavského zástupce Inter, v tomto utkání však už domácí děvčata budou favority a všichni věří, že body zůstanou doma. Zlín naposledy vyhrál ve 4. kole v Partizánském, poté následovalo pět porážek v řadě. Na jihu Čech v Jindř. Hradci budou domácí v souboji s posledním Partizánským mírným favoritem. Také Jihočešky by rády navázaly na dvě domácí výhry nad Interem a Zlínem, které předcházely třem posledním porážkám. Úřadující Slovenský mistr ŠKP Bratislava bude v utkání se Štartem Trenčín vysokým favoritem a ztráta bodu by byla obrovským překapewnám.,

Zajímavý souboj se dá očekávat v Písku, kde se zatím úspěšný tým trenéra Jana Salače, pokusí přibrzdit spanilou jízdu Slavistek. Přestože jsou domácí děvčata plná euforie a mají ve svém středu několik výrazných individualit jakými jsou na příklad nejlepší střelkyně interligy Iveta Luzumová, exslavistka Marta Krouská, další spojka Kateřina Vrabcová, nebo spolehlivá brankařka Veselá, přesto asi Slavistky pojedou do jižních Čech pro body. Opravňuje je k tomu jejich hvězdná základní sestava: Satrapová, K. Černá, Keclíková, Kutlvašrová, Jedličková, Knedlíková a Vítková, co jméno to reprezentantka a produktivní střelkyně, celá šestice hráček základní sestavy je totiž ve statistikách střelkyň interligy mezi nejlepší třicítkou.

Kompletní program 10. kola:
Pátek 27. 11. 2009:

16:00 ŠKP Bratislava - Štart Trenčín
Sobota 28.11.2009:
10:30 Britterm Veselí - Duslo Šaľa (přímý přenos TV - ČT 4).
15:00 Casta Sokol Písek - DHC Slavia Praha
18:00 Iuventa Michalovce - ZORA Olomouc a Házená J.Hradec - Danlog Partizánske
Neděle 29.11.2009:
14:00: HC Zlín - Inter Bratislava