English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky vezou z východu oba body Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc 25:28 (14:16)

Hanačky vezou z východu oba body Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc 25:28 (14:16) 29.11.2009 03:59:01 - autor: vasek, přečteno 1833x

Se zdravým sebevědomím odjížděly v sobotu Olomoucké házenkářky na východ Slovenska. Opravňovalo je k němu jednak jejich poslední výsledky a dobrá sportovní forma, ale také skutečnost, že jejich soupeř má v této sezoně hodně velké problémy, od začátku sezony se potýká se zraněním klíčových hráček a také se rozloučil před sezonou dost nepochopitelně se svou dlouholetou oporou a jednou z nejlepších hráček interligy Betkou Tothovou, která nyní září v dresu Šaľy.

Z rovnováhy nevyvedl Hanačky ani drsný začátek, kdy po dvou minutách prohrávaly 3:0. To však bylo naštěstí až do konce jediné vedení Iuventy v celém zápase. Hostující hráčky se brzy otřepaly po dlouhé cestě z únavy a nekoncentrovanosti a v 7. minutě už svítil na ukazateli skóre stav 3:5. Od té doby vedly s výjimkou krátkého úseku na začátku poslední desetiminutovky první půle, kdy soupeř vyrovnal na 9:9, a dále na 10:10 a 11:11, po celou dobu o 2 až 4 branky, deset minut před koncem utkání dokonce rozdílem sedmibrankovým. Poslední úsek hry sice domácí hráčky hnané do útoku zaplněným hledištěm haly hodně kousaly, Hanačky však drama v koncovce nepřipustily a zisk obou bodů si pohlídaly.

Olomoučanky předvedly ve zbrusu nové Chemkoaréně (v současnosti určitě nejpěknější haly kde se interliga hraje a jejíž rekonstrukce si vyžádala náklady ve výši 6 mil. Euro), velmi zodpovědný výkon, hrály soustředěně a především velmi dobře bránily. Výborná byla v brance Bára Raníková, která dosáhla téměř 50 % úspěšnosti svých zákroků, v obraně tvrdily muziku jako obvykle především Alena Polášková s Martinou Uličnou. Střelecky se tentokrát zaskvěla Katka Růžičková, která se trefila třikrát z dálky a další tři góly přidala po průniku na brankoviště po perfektním uvolnění od Ály Poláškové a Míši Hrbkové. Na rozehrávce spolehlivě účinkovala Veronika Hejtmánková, která také byla bezchybnou exekutorkou všech čtyř sedmimetrových hodů (v oficiálním zápise však je chybně jedna sedmička připsána Růžičkové).

Hodně obtížnou úlohu prosadit se měla na pivotu Martina Uličná, protože dvoumetrová Šklaruk jí toho moc nedovolila, přesto však na ni dvakrát byly odpískány sedmičky. Své si odehrála i obě křídla - Tomečková a Dostálová, která přidala po třech brankách, Míša Hrbková byla tentokrát více využívána na rozehrávce a zapsala si také čtyři gólové asistence.

V domácím družstvu se několika dobrými zákroky blýskla mladá brankařka Gubíková, největším nebezpečím pro branku hostujícího celku byly Ukrajinky - pohyblivá Julia Bakhyrieva a robustní pivot Victoria Šklaruk, velmi dobrou střelbu předvedla mladičká vysoká spojka Lenka Kvetková, naopak se více čekalo od už přece jen ostřílenější Piskayové. Celkově předvedly domácí mladé a málo zkušené hráčky bojovnou a rychlou házenou.

Olomoučanky si výhrou udržely 3. příčku v interlize a na ní vstoupí také do nového roku 2010. Interliga má nyní až do 9. ledna přestávku, 2. a 3. ledna se budou hrát semifinále a finále Českého poháru za účasti čtveřice nejlepších českých družstev (Slavia, Olomouc, Veselí a Písek). .

Průběh utkání: 3:0, 3:5, 5:7, 7:8, 7:9, 9:10, 11:11, 11:14, 12:15, 14:16 - 14:17, 16:17, 17:24, 21:25 23:28, 25:28.

Rozhodčí: Karlubík, Struhár (oba SR)           1 200 diváků           7 m hody: 3/3 - 4/4          vyloučení: 5 - 5

Sestavy a branky:
Michalovce:
Kudročová, Gubíková - Bakhyrieva 7/3, Hriciková 4, Kvetková 6, Szöllosiová, Kalaninová, Grobová 1, Šklaruk 2, Hollá 2, Horňáková 1, Piskayová, Rebičová 2.

Trenér: Borys PETROVSKÝ

Olomouc: Raníková, Kozáková - Hejtmánková 7/4, Růžičková 6, Mýlkoví 1, Stuchlová, Kovačíková, Uličná 1, Hrbková 3, Pašková, Dostálová 3, Spíchalová, Polášková 4, Tomečková 3.

Trenér: Libor MALÍNEK