English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Juniorky obraly o body dalšího adepta na postup do interligy DHK ZORA Olomouc jun. - DHK Loko Liberec 18:15 ( 9: 8)

Juniorky obraly o body dalšího adepta na postup do interligy DHK ZORA Olomouc jun. - DHK Loko Liberec 18:15 ( 9: 8) 30.11.2009 06:34:06 - autor: vasek, přečteno 2330x

V Olomouci se v souboji s juniorským družstvem domácího klubu, přestavil poslední z trojice favoritů 1. ligy žen, který se netajil svými ambicemi bojovat o postup do baráže o interligu - Loko Liberec. Dopadl však stejně jako jeho předchůdci ve stejné roli - Sokol Poruba a Baník Most. Juniorky tak mají skalpy všech tří družstev, která skončila před nimi a je jen škoda, že zatím neodvádějí stejné výkony i na hřištích soupeřů.

Utkání to bylo stejně jako jmenovaná předchozí měření sil s nejlepšími, znovu velmi kvalitní. Prim hrály obě brankařky, domácí Lucie Rašková a v brance hostí bývalá reprezentační brankařka a hráčka interligové Slavie Praha - Eva Průšová. Také v poli se představilo několik hráček s interligovými zkušenostmi, na straně domácích Katka Růžičková, Tereza Kovačíková a Dominika Selucká a samozřejmě dvě, které patří ke stabilním hráčkám juniorky - Bára Pašková a Anička Gebre Selassie. Na druhé straně se v sestavě objevily dlouholetá opora Slavie Klára Štolfová a Andrea Brablcoá, která mimo Slavie hrávala i za Veselí.

Protože na obou stranách dominovaly brankařky a také obrany byly lepší než útočná činnost u obou družstev, zrodil se výsledek, v němž padlo nečekaně málo branek. Přitom se nedá říci, že by si hlavně domácí šance nevytvářely, bohužel je však až trestuhodně zahazovaly. Zejména pět neproměněných sedmiček je varující, děvčata však neproměňovala ani náskoky z křídel, brejků i ze středu brankoviště, proti byly většinou tyče branky, ale samozřejmě hlavně výborná brankařka Eva Průšová.

Posily juniorek se sice střelecky příliš neprosazovaly, velkým přínosem však byla zejména jejich obranná hra, vždyť zejména Kovačíková se Seluckou jsou vyhlášenými obranářkami v interligovém týmu Zory. Výkon domácích a konečný výsledek je hodně poznamenán skvělým výkonem Lucky Raškové v brance, která znovu čarovala, V družstvo hostí se mimo již jmenované Průšové, prosazovala střelecky zejména Jana Šteffanová, která se stala nejlepší střelkyní zápasu. V nekompromisní obraně hrála prim hlavně Klára Štolfová.

Průběh utlání: 3:0, 3:1, 4:1 4:4, 7:4, 9:5, 9:7 - 11:7, 11:11, 14:11, 14:13, 15:14, 17:14, 17:15, 18:15.

Rozhodčí: Králíček, Letev 100 diváků 7m hody: 8/3 - 5/2 vyloučení: 5 - 5

Sestavy a branky:
Olomouc jun.:
Rašková - Severová, Zedková 1/1, Kulíšková, Růžičková 1/1, Pašková 4, Selucká 3, Ždánská, Koppová 1, Gebre Selassie 2, Kovačíková 1, Kubáčková 3/1, Spurná 1, Hymrová 1.

Trenér: Jiří NOVOTNÝ

Liberec: Průšová - Štolfová, Šteffanová 8, Kunová 1, Redlerová 1, Houserová, Havlíčková 2/2, Smolíková 1, Hricišová 1, Brabcová 1,Šebíková.

Trenér: Antonín STŘELEC