English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V Číně začíná 19. MS v házené žen

V Číně začíná 19. MS v házené žen 05.12.2009 09:35:14 - autor: vasek, přečteno 2509x

Dnes se v šesti čínských městech - Wu-si, Čang-ťia-kang, Su-čou, Čchang-čou, Nan-ťing a Jang-čou - začnou zápasy 19. mistrovství světa v házené žen. Titul obhajuje Rusko, které kraluje světové ženské házené od roku 2005. Šampionát se bude hrát bez české účasti. České házenkářky startovaly na MS naposledy v roce 2003 a skončily na 15. místě.

ÚČASTNÍCI A SYSTÉM TURNAJE:

Ve čtyřech šestičlenných skupinách se střetnou družstva systémem každý s každým (hrací dny: 5., 6., 7.,10. a 11. prosinec). Do další fáze postoupí z každé skupiny trojice nejlepších, ostatní budou hrát o umístění na 13. - 24. místě v tzv. „Prezidentském poháru". Postupujícím družstvům se započítávají výsledky ze skupin. Ve dvou čtvrtfinálových skupinách se potom střetnou se zbývajícími soupeřkami se kterými ještě nehrály (hrací dny čtvrtfinálových skupin: 12., 13. a 15. prosinec). Do semifinále postoupí po dvou nejlepších družstvech z obou skupin (semifinále se hraje 18. prosince). Ostatní družstva se střetnou v boji o konečné umístění na 4. - 12. místě. ( Finále a zápas o 3. místo se hrají 20. prosince 2009).


A-SKUPINA: Německo, Francie, Švédsko, Dánsko, Kongo, Brazílie
B-SKUPINA:Rusko, Angola, Rakousko, Ukrajina, Thajsko, Austrálie
C-SKUPINA: Norsko, Rumunsko, Maďarsko, Japonsko, Tunisko, Chile
D-SKUPINA:Španělsko, Korejská republika, Čína, Pobřeží Slonoviny, Argentina, Kazachstán


Největšími favoritkami na zisk titulu jsou olympijské vítězky a mistryně Evropy - Norky a to i přesto, že jim budou chybět výborné spojky Katja Nyberg a Gro Hammerseng, ale i dlouholetá a úspěšná trenérka Marit Breivik, která se po třinácti letech vzdala fukce. Nejvážnějšími konkurentkami Norkám budou asi Rusky, přestože výrazně omladily svůj tým. Favoritkami na další medailová umístění budou jistě Němky, a Rumunky. Ústup ze slávy budou chtít zastavit určitě Maďarky, naopak návrat do špičky světové ženské házené slibují Dánky. Z mimoevropských celků se mohou prosadit asi jen Korejky, otázka je jak se vyrovnají s omlazením celku po zisku stříbrných medailí na OH v Pekingu. Černým koněm mistrovství však mohou být domácí Číňanky.

POŘADÍ NA MINULÉM MS 2007: 1. Rusko. 2. Norsko, 3. Německo, 4. Rumunsko, 5. Francie 6. Korejská republika, 7. Angola, 8. Maďarsko, 9. Chorvatsko, 10. Španělsko, 11. Polsko, 12. Makedonie, 13. Ukrajina. 14. Brazílie, 15. Tunisko, 16. Rakousko, 17. Kongo, 18. Kazachstán, 19. Japonsko, 20. Argentina, 21. Čína, 22. Dominikánská republika, 23. Paraguay, 24. Austrálie