English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky si zpestřily fyzičku zápasem s Trenčínem

Házenkářky si zpestřily fyzičku zápasem s Trenčínem 10.12.2009 07:52:25 - autor: , přečteno 1989x

 

První část prosincové přestávky v interlize je ve znamení „dobíjení baterek", olomoucké házenkářky absolvují fyzickou přípravu na obnovu sil před druhou polovinou soutěže. Olomoucký kolektiv však v současnosti jen vzdáleně připomíná třetí tým interligové soutěže, alespoň co se počtu hráček týká. Hráčky postihla vlna nemocí, některé z nich dohánějí manko ve školách, nebo plní další studijní povinnosti.

Ke zpestření přípravy si ve středu zahrály přípravné utkání proti interligovému Trenčínu. Z hráček kádru Hanaček jsou mimo hru: Hrbková, Tomečková, Stuchlová, Růžičková, Mýlkova, Růžičková a Pašková a aby se vůbec mohlo utkání odehrát, doplnil trenér Malínek družstvo o některé tváře, které jsme na podzim v zápasech interligy neviděli. S velkou chutí si zahrála Zuzana Dostálová - kterou známe pod dívčím jménem Dorňáková, druhou hráčkou z juniorky pak byla Tereza Kubáčková.

V brance se vystřídaly všechny tři brankařky, které jsou v současnosti v přípravě (Raníková, Kozáková a Rašková). Družstvu Trenčína chyběly dvě zkušené - Drotárová a Neštická, jinak měl trenér Beňadík k dispozici kompletní kádr..

DHK ZORA Olomouc - HK Štart Trenčín 38:25 (21:12)

Rozhodčí: P. Novotný 7m hody: 4/3 - 3/1 vyloučení: 0 - 3.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Kozáková, Rašková - Hejtmánková 5, Kovačíková 2, Uličná 6, L.Dostálová 4, Selucká 2, Gebre Selassie 6, Kubáčková 4/3, Polášková 4, Z. Dostálová-Dorňáková 5.

Trenér: Libor MALÍNEK

Trenčín: Hazuchová, Zemanovičová - Birkušová 5, Rajnohová 1, Pojezdálová 1, Ďuržová 1, Židková 1, Dudová 2, Rechtorisová 3, Gašparovičová 3/1, Kovaličková 2, Vasilenková 1, Wollingerová 5.

Trenér: Ján BEŇADÍK

Na konec prosince je připravován kontrolní turnaj na kterém se nám představí 29. 12. pátý celek polské extraklasy RUCH Chorzow, dva interligisté Štart Trenčín a domácí ZORA Olomouc a vedoucí celek 1. ligy žen - Baník Most. Bezprostředně po Novém roce v sobotu 2. ledna 2010 bude startovat družstvo Zory v Praze, kde se v 15:00 hod. v utkání proti domácí Slavii Praha, pokusí postoupit do nedělního finále. Za týden po Českém poháru už uvidíme opět interligovou házenou, v sobotu 9. ledna se v Olomouci představí jihočeský celek Házená Jindř. Hradec.