English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Na MS v Číně skončily boje ve skupinách

Na MS v Číně skončily boje ve skupinách 10.12.2009 17:30:44 - autor: vasek, přečteno 1611x

 

Dramatické až do poslední minuty byly závěrečné zápasy na 49. MS házenkářek v Číně, došlo k několika překvapením, hráčk bojovaly opravdu nadoraz a o postupu rozhodovaly nakonec jen mališkosti

Nejzajímavější byly boje ve skupině „A", kde hrála čtyř iEvropská družstva a všechna měla šanci na postup. Černý Petr nakonec zbyl na naše soupeřky v kvalifikaci o postup na ME Švédky, které sice ve Skandinávském derby porazily favorizované Dánky 27:23, předtím ale Francie porazila Německo vysoko 29:15 a za jasně postupujícím Dánskem se seřadila tři družstva se stejným počtem 6 bodů . O pořadí a tedy i o postupu rozhodla minitabulka těchto tří družstev a v ní byly nejlepší Francouzsky, které oba své soupeře porazily. Na třetím postupovém místě se se štěstím udržely Němky, které zachránilo pouze to, že nad Švédskem vyhrály, protože v „minitabulce" měly stejné skóre jako nepostupující Švédsko. .

Ve skupině „B" je překvapením postup Angoly a vyřazení Ukrajiny. Angola překvapila mile i v posledním utkání, když dokázala vzdorovat favorizovaným Ruskám, kterým podlehla jen 23:21. Také v této skupině rozhodovala o pořadí „minitabulka tří šestibodových, Ukrajina si postup prohrála vysokou prohrou s Angolou.

Bez překvapení skončila skupina „C", kde postoupila všechna tři Evropská družstva v pořadí Norsko, Rumunsko, Maďarsko, zajímavý duel svedly dnes Norky s Rumunkami, kdy za řízení nám známé dvojice slovenských rozhodčích Brunovský, Čanda, vyhrála Norky až brankou v poslední minutě 25:24.

Také ze skupiny „D" postoupili favorité, Španělsko si poradilo se všemi soupeři i když dnes jen o jedinou branku s Koreou 28:27. Obě družstva však postoupila a snimi domácí Čína.

Čtvrtfinálová utkáni začínají ve dvou skupinách v sobotu 12. 12., výsledky vzájemných zápasů postupujících celků se započítávají.

V 1. čtvrtfinálové skupině se utkají: Dánsko, Francie, Německo, Rusko, Rakousko, Angola
Ve 2.skupině:
budou hrát: Norsko, Rumunkso, Maďarsko, Španělsko, Korea a Čína.

Konečné pořadí základních skupin:
Skupina „A":
1. Dánsko        5 5 0 0  139:114   10
2. Francie        5 3 0 2  117:104     6
3. Německo    5 3 0 2  142:136     6

4. Švédsko    5 3 0 2 129_121   6
5. Brazilie      5 2 0 3 132:134   4
6. Kongo       5 0 0 5 116:166   0

Skupina „B"
1. Rusko             5 5 0 0  175:  74   10
2. Rakousko      5 3 0 2  175:106    6
3. Angola           5 3 0 2  145:  96     6

4. Ukrajina      5 3 0 2 151:106   6
5.Thajsko        5 1 0 4  73:192   2
6. Austrálie      5 0 0 5  52:197   0

Skupina „C":
1. Norsko           5 5 0 0  164:102   10
2. Rumunsko    5 4 0 1  182:117     8
3. Maďarsko     5 3 0 2  160:123     6

4-Japonsko     5 1 1 3 144:156   3
5. Tunisko      5 1 1 3  138:155   3
6. Chile          5 0 0 5    81:215   0

Skupina „D":
1. Španělsko               5 5 0 0  147: 84  10
2. Korea                       5 4 0 1  170:115   8
3. Čína                          5 3 0 2  123:109   6

4. Pobřeží slonoviny 5 1 1 3 114:140  3
5. Kazachstán         5 1 0 4   98:148  2
6. Argentina           5 0 1 4   88:142  1