English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Senzace ve čtvrtfinále Slovenského poháru žen

Senzace ve čtvrtfinále Slovenského poháru žen 14.12.2009 12:52:22 - autor: vasek, přečteno 1718x

Slovenský pohár házenkářek už také postoupil do semifinále, na rozdíl od českého, však bude znám držitel trofeje již o tomto víkendu. K obrovské senzaci, srovnatelné s loňským postupem našeho juniorského družstva do semifinále přes interligový J. Hradec, je vyřazení Iuventry Michalovce, která již nastoupila s novou posilou na místě spojky exreprezentantkou Alžbětou Polákovou (hrávala interligu za B. Bystrici), od prvoligových Bánovců n. Bebravou 25:24. V sestavě Bánovců se to sice hemží jmény hráček, které mají za sebou interligové zkušenosti (Kollárová, Surovčíková, I. a Z. Bahýlovy, Vidiečanová atd.), nicméně Bánovce jsou až na 3. místě slovenské 1. ligy a i proto by měla Iuventa přes tohoto soupeře přejít.

V dalších dvojích už vyhráli favorité i když teoreticky i Trenčín měl postoupit přes Partizánske, domácí prostředí však asi udělalo své a postupuje tedy Partizánske po výhře 29:24., Šaľa si lehce poradila s Interem 37:10 a obhájce poháru ŠKP Bratislava, který porazil dalšího prvoligového zástupce Piccard Senec 39:11.

V semifinále, které se hraje v sobotu 19. prosince v Šaľe se utkají domácí Duslo s Bánovcemi a ŠKP Bratislava s Danlogem Partizánsake. Finále, v němž se střenou vítězové, je na pořadu v neděli 20. prosince od 11:00 hod. a v přímém přenosu jej vysílá slovenský sportovní kanál STV 3.