English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Nejmladší házenkářky DHK ZORA po podzimní sezoně

Nejmladší házenkářky DHK ZORA po podzimní sezoně 19.12.2009 05:24:42 - autor: , přečteno 2400x

Nově vytvořené družstvo mladších žákyň, které hraje v soutěži Středomoravského svazu házené jako družstvo DHK ZORA - ZŠ Holečkova Olomouc tvoří nyní 18 hráček, 12 je již registrovaných a odehrálo podzimní část soutěže mladších žaček, další hráčky jsou nově začínající v průběhu celé podzimní části a hrály většinou miniházenou 4+1. V oblastní soutěži odehrály 10 utkání, v devíti prohrály a jednou si dovezly dva body z Litovle. Skóre ze všech mistrovských zápasů činí 36:215, a děvčata obsadila 10.místo v tabulce před již zmíněnou Litovlí.

Družstvo tvoří hráčky ročníků 2000, 1999, tři hráčky 1998 a dvě 1997. Nejmladší hráčkou je Terezka Jadrníčková - 2001. V brance chytaly Dobra Danovová a Valentýna Kolářová, nově trenérky zkouší také Alexandru Faiglouvou a Annu Habáňovou, všechny absolvují každou středu také speciální přípravu pro brankařky s asistentkou družstva Barborou Raníkovou, což je pro všechna děvčata velkým přínosem a práce Báry určitě přinese výsledky.

O branky se holky podělily takto: Klaudie Tesaříková 9, Tereza Dostálová 7, Tereza Veselá 6, Alice Šimšová 5, Lucie Hegerová 2, Dobra Danovová 2, Valentýna Kolářová 2, Kristýna Hlavicová 1, Krystýna Vítková 1 a Hana Černá 1. Dále hrála také Irena Kholod, Adéla Lounová a Veronika Ondráčková.

V zápasech miniházené 4+1 hrály ještě další děvčátka: Tereza Jadrníčková, Barbora Lindnerová, Alexandra Faiglová, Anna Habáňová a Aneta Krátošková. Téměř všechny již okusily, jaké to je, dát branku. Družstvo absolvovalo všechny turnaje 4+1 a navíc turnaj v Litovli, ze kterého si přivezlo 2. a 3. místo z osmi zúčastněných družstev.

Polovina kádru družstva jsou nově začínající dívky, navíc převážně patřící do kategorie mini, takže výsledky podzimní části jsou uspokojivé. Mladé adeptky házené pod vedením trenérek Michaely Janotové a Barbory Raníkové rozvíjejí především pohybové schopnosti a základní dovednosti s míčem. Snaží se o zafixování návyků a kladného vztahu k házené, což se daří.

Za spolupráci a pomoc je třeba poděkovat také Liboru Rýcovi, který je ochotný vždy pomoci a činí tak téměř na každém tréninku.