English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V přípravě si Hanačky vyšláply na polský RUCH Chorzów DHK ZORA Olomouc - KPR RUCH Chorzów 30:25 (16: 9)

V přípravě si Hanačky vyšláply na polský RUCH Chorzów DHK ZORA Olomouc - KPR RUCH Chorzów 30:25 (16: 9) 28.12.2009 23:31:44 - autor: vasek, přečteno 2052x

V prvním utkání přípravného turnaje v Olomouci na kterém se sešla velmi solidní konkurence, porazily domácí házenkářky pátý celek polské ekstraklasy RUCH Chorzów. Obě družstva se na začátku zápasu hledala, nemohla dlouho najít ten správný rytmus, nakonec jako první se rozehrála domácí děvčata která po dvaceti minutách vedla osmigólovým rozdílem (13:5). Do šaten se šlo za stavu 16:9 a domácí si vysloužily od solidně zaplněné tribuny uznalý potlesk.

Je třeba říci, že velký podíl na tomto stavu měla také ve skvělé formě chytající Barbora Raníková, která se blýskla za 30 minut hned 14 úspěšnými zákroky, což je více než 60 % úspěšnost. Po změně stran se sestava domácích hodně prostřídala a ani brankařka Irena Kozáková své spoluhráčky příliš nepodržela. Skóre se začalo vyrovnávat a v polovině druhého poločasu Polky dokonce snížily na čtyřbrankový rozdíl a pět minut před koncem vedly domácí už jen 28:25. V závěru si však přece jen vítězství pohlídaly a zápas dovedly do vítězného konce.

V domácím družstvu hrála prim jak již bylo řečeno Bára Raníková, družstvo se muselo obejít bez zraněné střelkyně Aleny Poláškové, do hry nezasáhly ani další tři hráčky základní sestavy Mýlková se Seluckou a brankařka Rašková, ty dostanou prostor v dalších zápasech turnaje v úterý. Ve velmi dobrém světle se představila mladičká levoruká spojka Tereza Kubáčková, která by mohla být alternativou za Poláškovou, zejména v útočné fázi, dala čtyři branky a na dalších šesti se podílela gólovou přihrávkou. Nejlepšími střelkyněmi se staly další dvě „levačky" Dostálová a Hrbková, které se trefily sedmkrát. Do druhého poločasu už nenastoupila Jana Spíchalová, která si přivodila zranění na prstu levé ruky.

Polské družstvo prokázalo své kvality, hodně jej však srážely v první půli zákroky domácí brankařky, ve druhém poločase však ukázaly v čem je jejich největší síla - tvrdá a nekompromisní obrana, využití všech zaváhání soupeře a přechod do rychlého útoku. Jejich nejlepší střelkyní byla Karolina Radoszewska, autorka deseti branek.

Sestavy a branky:
DHK ZORA Olomouc: Raníková, Kozáková - Hejtmánková 3, Růžičková 1, Stuchlová 1, Kovačíková, Uličná 1, Hrbková 7/2, Pašková 2, Dostálová 7, Kubáčková 4, Spíchalová, Gebre Selassie 1, Tomečková 3.

RUCH Chorzów: Kasiuk, Karpat, Wąż - Brymerska, Rol, Radoszewska 10/2, Pawlik 1/1, Lanuszny 3, Wawrynczyk 1, Sektas 4, Kempa 1, Sucheta, Lipko 1, Dybul 2/1, Salomon, Rzeszutek 2.

Turnaj pokračuje v úterý pěti zápasy od 08:30 hod.. Postupně se střetnou:

08:30 RUCH Chorzow - DHK Baník Most
10:00 DHK ZORA Olomouc - HK Štart Trenčín
12:00 HK Štart Trenčín - RUCH Chorzow
13:30 DHK Baník Most - DHK ZORA Olomouc
15:30 HK Štart Trenčín - DHK Baník Most