English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorostenky Zory po podzimní sezoně

Starší dorostenky Zory po podzimní sezoně 05.01.2010 08:40:59 - autor: vasek, přečteno 2434x

 

Po výborných výkonech na přípravném turnaji v Polsku v srpnu, šel tým do soutěže s odhodláním atakovat přední příčky soutěže. Bohužel v prvním utkání děvčata nešťastně prohrála v Pardubicích, což mělo negativní vliv i na další utkání podzimu. Nešťastná byla i prohra o gól ve Zlíně, kde si družstvo body určitě také zasloužilo a kde podalo nejlepší výkon podzimní části. Nebýt těchto dvou smolných proher, kde chyběl kousek potřebného sportovního štěstí, a totálního výpadku v Kobylisích mohlo družstvo patřit mezi nejlepší 4 týmy. Celkově ukončilo polovinu soutěže družstvo na 6. místě se ziskem 10 bodů. Nutno podotknout, že prakticky celé družstvo je složeno z mladších dorostenek a hrají proti děvčatům o 2 roky starším.

Z tohoto důvodu vypomohly v některých utkáních starší zkušenější hráčky (Bártů, Gebre Selassie, Hymrová, Kubáčková, Melichová, Spurná), a byly pro hru družstva a výsledky některých zápasů velkým přínosem. Problémem bylo na podzim i proměňování 7m hodů a střelba z křídel. Během jarní sezony snad díky tréninku dojde ke zlepšení.

Družstvo má celé jaro na to, aby své výpadky z podzimu napravilo a svou tabulkovou pozici vylepšilo. V jarní části bude prvořadým cílem již příprava na další sezonu, kde by měl tým patřit k nejlepším v republice, protože kádr družstva zůstane prakticky nezměněn.
.
Při hodnocení celého období nelze chválit jednotlivkyně, každá z hráček má své přednosti, pro které je pro družstvo důležitá. Holky lze pochválit za výbornou docházku a přístup k tréninkům, i přes školní povinnosti a taneční!

V družstvu se v mistrovských utkáních vystřídalo celkem 24 hráček, z toho 3 brankařky.
Brankařky:
Petra Vašíčková, Anežka Zuzánková, Klára Melichová
Hráčky v poli a vstřelené branky:

Monika Roubalová       52
Monika Kratochvílová   36
Petra Smékalová         32
Aneta Sadílková          22
Renata Studená          21
Dominika Hymrová      20
Barbora Žáková          20
Tereza Kubáčková       17
Adéla Turková            15
Klára Bušinová           12
Dominika Michlová      12
Jana Konečná            10
Kristýna Kummerová    9
Kateřina Hofírková       8
Veronika Hofmanová    8
Kristina Vladařová        5
Karolina Spurná           5
Lucie Veselská            4
Anna Gebre Selassie    3
Monika Bartů               2
Eva Kolaříková             2


Trenérem družstva je Jan BĚLKA