English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky přezimují na třetím místě

Starší žačky přezimují na třetím místě 05.01.2010 09:57:02 - autor: vasek, přečteno 1937x

 

Cílem družstva hrajícícho v soutěži jako DHK ZORA Olomouc bylo umístit se ve Sředomoravské lize do třetího místa a zajistit si postup do Žákovské ligy, což se nakonec podařilo. Děvčata odehrála podzim vcelku dobře, a to ve všech utkáních až na zápas se Zlínem B, který jim nevyšel a znamenal tak pokles v tabulce na konečné třetí místo, se ziskem 12 bodů a se ztrátou jediného bodu na druhý HC Zlín "B".


Děvčata pracovala po celý podzim velmi dobře. Na pravém křídle Tereza Fryčáková a s 50 nastřílenými brankami nejlepší střelkyně družstva. Na levém křídle bojovala Alžběta Jordánová (29 branek), která platila na obranu soupeřů především svou rychlostí a důrazem v obraně. Na postu křídla střídala Lucie Sklenářová (21), Kateřina Jurničková (2) a Anička Fialová (3). Lucka mimo rychlého křídla doplňovala na rozehrávce Vendulu Fryčákovou (21), která dokáže číst hru soupeře a rozehrávkou připravit střelecké akce spoluhráčkám, ale také do zranění hrající Evu Konečnou (12) střelkyni sedmimetrových hodů.


Na spojce hrála Vendula Fritschová, s 35 brankami druhá nejlepší střelkyně družstva a po zkvalitnění obrany jistě velká opora družstva. Další spojkou se také dobře ukazovala Markéta Brandýsová (12), která naopak perfektně zvládla obranu ale v útoku musí přidat zejména střelbu z dálky. Spojkou se rýsuje i Bára Opletalová (4), která však pro zranění odehrála pouze dva zápasy a bude nutné dohnat, tak jako další, tréninkový deficit. K nim patří i Jessica Muchková (2), která si na podzim zahrála na spojce, ale musí přídat nejen v zápasech ale především v tréninku.


Post pivota zabezpečovaly Míša Šimková (18), která těží především z přesné střelby, slabší je zpracování míše. Dále zde hrála Simona Fryčáková (1), z jejíchž hry družstvo těží především při kombinacích. Také Katka Lounová si práci na pivotu odvedla bez chyb ale i zakončení.


Brankařky Anna Nováková a Jarmila Směšná určitě mají zásluhu na tom, že družstvo po Zlínu A (116) dostalo nejméně branek (118).


Družstvo vedli: Radek Dočkal a Dana Dočkalová