English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Juniorky se v 1. lize žen drží ve špičce

Juniorky se v 1. lize žen drží ve špičce 06.01.2010 08:13:03 - autor: , přečteno 2829x

Po skvělém druhém místě v sezoně 2008/09, kdy naše juniorky skončily v 1. lize žen o jediný bod za vítěznou Poubou, si položily na příští ročník laťku hodně vysoko. I když prioritou tohoto družstva není sbírat medailová umístění, ale vychovat a připravit maximální počet hráček schopných nastoupit do interligového družstva, přesto se ani letos v 1. lize žen neztratilo. Nebýt několika nepochopitelných výpadků, kdy ztratily body v souboji s družstvy, které měly bez problémů porazit (Kobylisy a Havl. Brod), mohly být v tabulce opět úplně na špici. Dokázaly totiž porazit všechny tři papírové favority na postup do baráže o interligu v domácím prostředí - Porubu, Most i Liberec.

Nedá se asi očekávat, že by děvčata zopakovala loňský výsledek, protože se všemi favority budou hrát venku, přesto by si měly pohlídat zejména zápasy v domácím prostředí, což by mělo na udržení pozic z podzimní části stačit. Většina hráček družstva patří ještě do kategorie staršího dorostu, zápasy se zkušenějšími a fyzicky vyspělejšími soupeřkami jsou pro ně neocenitelnou školou.

Složení družstva je typickým představitelem "B" družstev jak je známe ve všech kolektivních sportech. Základ tvoří kmenové hráčky, které se připravují s družstvem a také nastupují do mistrovských zápasů (Melichová, Severová, Koppová, Kulíšková, Hymrová, Zedková, Zvonařová, Ždánská, Spurná, Bartů, Zavadilová, Dostálová a Begalová). Další skupinu tvoří hrčky kádru interligového družstva žen se kterým se také připravují, utkání však absolvují převážně s družstvem juniorek (Rašková, Kubáčková, Pašková, Gebre Selassie) a v několika utkáních se družstvo posílilo o hráčky kádru interligového družstva, které nejsou uvedeny na soupisce tohoto družstva a mohou tedy hrát i za druhé družstvo žen (Růžičková, Kovačíková, Selucká).

Je pravda, že největší tíhu zápasů nesly hráčky druhé skupiny, které patřily k největším oporám, ze skupiny interligových hráček se prosadila zejména Růžičková, která nastoupila do čtyř zápasů ostatní dvě pouze jednou. Mezi opory družstva v průběhu celého podzimu patřily zejména obě brankařky Lucie Rašková a Klára Melichová. Z hráček to pak byly hlavně nejlepší střelkyně družstva a třetí nejlepší střelkyně 1. ligy žen Tereza Kubáčková, dále Anna Gebre Selassie a Barbora Pašková. Dobře se však prezentovaly i další, hlavně pak Andrea Kulíšková, Míša Ždánská, Lucie Severová, Dominika Hymrová, Klára Zedková, svými zkušenostmi byla pro družstvo velkým přínosem i Zuzana Dostálová - Dorňáková. Družstvu hodně pomohla ve čtyřech zápasech ve kterých nastoupila - Katka Růžičková. .

Své si však odehrály i všechny ostatní hráčky, které se prosazovaly podle svých schopností buď v útočné, nebo obranné fázi zápasů. Škoda zranění Adély Samcové hned ve druhém utkání soutěže a ukončení činnosti Martiny Goldové. Vůbec odchody hráček z kádru družstva byly signálem toho, že v družstvu vše nefunguje úplně bez problémů. To se nakonec projevilo i v některých zápasech, kdy děvčata ke hře nepřistoupila úplně stoprocentně. Po zvážení všech okolností tohoto stavu, zejména pak toho, že vedení družstva nezvládlo úplně eliminovat vnější i vnitřní tlaky na družstvo, jejichž vlivy se negativně projevovaly do fungování kolektivu hráček jako celku.

Vedení klubu proto přistoupilo k radikálním řešení a odvolalo od družstva dosavadního trenéra Jiřího Novotného. Družstvo převzal od 1. prosince Jan Bělka, který zůstává současně i trenérem družstva starších dorostenek, které povede společně s Aloisem Lasovským.

V družstvu se vystřídalo celkem 22 hráček, z toho dvě brankařky.

V utkáních juniorského družstva nastoupily: (v závorce počet startů-dále počet branek)

Brankařky:
Lucie Rašková (11) - 2
Klára Melichová ( 8) - 0

Hráčky:
Tereza Kubáčková      (11) - 73
Anna Gebre Selassie   ( 9) - 29
Barbora Pašková        ( 8) - 28
Andrea Kulíšková       (11) - 23
Dominika Hymrová    (10) - 22
Klára Zedková           (11) - 20
Michaela Ždánská      (11) - 20
Kateřina Růžičková     ( 4) - 19
Martina Koppová        ( 9) - 13
Alena Zvonařová        ( 9) - 12
Karolína Spurná         (11) -  9
Zuzana Dostálová      ( 3) -   6
Lucie Severová          ( 8) -   6
Aneta Begalová         ( 3) -   4
Martina Goldová        ( 1) -   4
Dominika Selucká     ( 1) -   3
Adéla Samcová         ( 2) -   2
Monika Bartů            ( 4) -   1
Tereza Kovačíková    ( 1) -   1
Markéta Zavadilová   ( 2) -   0

Trenérem družstva byl Jiří NOVOTNÝ