English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po šesti týdnech pokračuje interliga 11. kolem

Po šesti týdnech pokračuje interliga 11. kolem 06.01.2010 10:10:31 - autor: vasek, přečteno 1992x

Šestitýdenní přestávku má za sebou interliga házenkářek, nejlepší světová družstva se v Číně utkala o titul mistryň světa, Slovensko v závěru roku a Česko na začátku nového roku ukončili souboje o národní poháry. Všechna interligová družstva však využila přestávky k tomu, aby načerpala nové síly, obnovila fyzickou kondici svých hráček, doléčila šrámy utržené v podzimních bojích a hlavně vyladila formu na pokračování interligových bojů.

První letošní kolo je zároveň posledním, 11. kolem první poloviny dlouhodobé části interligy. Protože poslední kolo je jaksi násilně odtrženo od podzimu, provedli jsme zhodnocení podzimu jen za deset odehraných kol (na našich stránkách zveřejněno 11. 12.v článku - Hodnocení interligy řečí čísel).

Co tedy můžeme v posledním „podzimním" kole očekávat? Předně to bude střetnutí prvního s druhým, tedy jistě jeden z vrcholů interligy a je velice dobré, že jej budou moci diváci v celé republice sledovat na obrazovkách ČT 4 v přímém přenosu. Střetnou se v něm ve sportovní hale Slavie v Praze Edenu domácí DHC Slavia Praha s úřadüjícím slovenským mistrem ŠKP Bratislava. Utkání bude střetem dvou vyspělých kolektivů, v domácím družstvu bude převažovat mládí u soupeře zase bude trenér Katušák sázet především na zkušenost. Utkání nebude mít favorita, svou úlohu však může sehrát domácí prostředí.

V domácím družstvu Slavie bude jistě oporou reprezentační brankařka Satrapová, minulý víkend však na lavičce žádná druhá golmanka nebyla a to by mohl být trochu problém. Předností je rychlý útok, se hrou na postavenou obranu mívá Slavia někdy problémy. Středová osa se opírá o zkušené hráčky Keclíkovou, K. Černou a na pivotu Vítkovou, které doplňuje ve skvělé pohodě hrající mladá důrazná spojka Kutlvašrová. Na křídlech je rychlé dravé mládí reprezentované Jedličkovou a Rakovou (Knedlíková je zraněná). Na lavičce však sedí už jen velmi mladé a nezkušené hráčky, převážně z juniorky.

Bratislavský celek má také spolehlivou brankařku v podobě Školkové, největší sílu má celek na spojkách kde hrají zkušené Martanovičová a Šimáková, které doplňuje ve výborné formě hrající Hrmová. Je otázkou zda nastoupí Beňušková - duše družstva, kerá na podzim nastoupila jen v úvodu sezony ve čtyřech zápasech. V pivotu má družstvo zkušenou Štetákovou a na křídlech zkušené Kochanovou, Hodoškovou, Globanovou, nebo Janšákovou. Většina hráček je v kádru slovenské reprezentace.

V ostatních střetnutích je vždy jedno z družstev favoritem a byly by překvapením jejich bodové ztráty. Překvapit by mohl například Zlín, který hlásí posilu v osobě reprezentantky Poznarové, naopak jejich soupeř Michalovce by si již asi další ztráty nechtěl dovolit, mohly by být již velmi vážným problémem. Trenčín hostí Inter a dá se předpokládat jeho úprk z pásma barážové nejistoty, na turnaji v závěru roku v Olomouci se jevil ve velmi dobrém světle. V Šaľe se sice utkají sousedé v tabulce a hostující Písek je dokonce bod před domácími, ti však jsou doma stoprocentní a body potřebují jako sůl. Nastoupí sice bez Dubajové (mateřské povinnosti), ale i bez ní už dokázaly před vánocemi vyhrát Slovesnký pohár. Čerstvý vítěz Českého poháru Britterm Veselí jede na horkou půdu do Partizánského, kde se nikomu nehraje dobře a úřadující české mistryně budou proto muset zapnout naplno svůj dobře fungující stroj.

Posledním v řadě bude utkání našich děvčat s posledním českým družstvem - jihočeským Jindř. Hradcem. I přes absence, se kterými se budou muset děvčata poprat jsou domácí vysokým favoritem. Pořádnou porci smůly musely Hanačky vstřebat v závěru roku, kdy se jim v přípravě zranily jedna z největších opor - Alena Polášková a spolehlivá součást obrany družstva Jana Spíchalová. Zejména nahradit Poláškovou v obranné fázi bude největším problémem. Alena byla také v deseti odehraných zápasech ve všech statistikách nejúspěšnější hráčkou družstva. Velká šance se tak otevírá před teprve 17 letou Terezou Kubáčkovou, která zatím sbírala ostruhy v juniorském družstvu v 1. lize žen (třetí nejlepší střelkyně 1. ligy se 73 brankami). Alternativou na pravé spojce však je i Míša Hrbková, která to na spojce také umí. Dobrou formu na přípravném turnaji prokázala i Barbora Raníková v brance, o post dvojky v brance si posledními výkony hodně důrazně říká Lucka Rašková

Jihočeský soupeř žádné větší změny nehlásí, družstvo se však už pomalu připravuje na rozhoduící souboje o únik z barážového nebezpečí Před spolehlivou brankařkou Markétou Dolákovou, která je v kádru reprezentace, operuje důrazná obrana, které vévodí robustní pivoti I. Matoušková s Pilařovou, které jsou také velkou útočnou hrozbou, protože svým fyzickým fondem bránící hráčky doslova „převálcují". Nejlepší střelkyní družstva je Zuzana Kupková zkušená spojka také fïgurující na seznamu reprezentantek ČR. Na křídlech jsou nejlepší - Petra Bubeníková a juniorská reprezentantka Kateřina Krupicová.

Utkání DHK ZORA Olomouc - TJ Házená Jindř. Hradec se hraje v sobotu 9. ledna 2010 se začátkem v 17:30 hod.