English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po rozpačitém prvním poločase nakonec jednoznačná výhra Hanaček DHK ZORA Olomouc - TJ Házená Jindř. Hradec 32:23 (14:12)

Po rozpačitém prvním poločase nakonec jednoznačná výhra Hanaček DHK ZORA Olomouc - TJ Házená Jindř. Hradec 32:23 (14:12)  Obsahuje videogalerii 09.01.2010 21:28:52 - autor: vasek, přečteno 2031x

Hodně nepovedený byl výkon Olomouckých házenkářek v utkání s jihočeským celkem z Jindřichova Hradce v prvním poločase inerligového utkání.. Na domácím družstvu se až nečekaně projevil herní výpadek z dlouhé pauzy v inerlize, nechytily ten správný zápasový rytmus a hostující celek toho dokonale využíval. Do Olomouce přijel vinou rozsáhlé marodky jen s deseti hráčkami, takže trenér Kumpán měl jen malé množnosti na prostřídání

Tato situace ještě více nahrávala taktice domácího družstva, které vědomo si své herní převahy nastupovalo s cílem právě aktivitu hostujícího družstva otupovat rychlým přechodem do útoků a soupeře „uběhat". Začátek utkání tomuto záměru vůbec nenasvědčoval, hostující děvčata sama hýřila aktivitou a tak měla domácí obrana plné ruce práce s likvidací jejich útoků a rychlých útoků do nepostavené obrany soueře bylo jako šafránu.

V první fázi zápasu tahala za delší konec hostující děvčata, ve 12. minutě si dokonce vytvořila, dvoubrankové vedení, domácí zápas otočily až ve 21. minutě, kdy zase získaly ony dvoubrankový náskok. První poločas se vůbec málo zakončovalo, domácí družstvo mělo v tu dobu pouze 22 střeleckých pokusů, hostující ještě o dva méně a z nich ještě na každé straně po třech byly ze sedmiček.

I když ani po přestávce domácí družstvo nehrálo tak jak si před zápasem předsevzalo, přece jen už částečně zlomilo odpor hostujícího družstva a děvčata se začala více prosazovat. Skóre začalo narůstat v jejich prospěch a poslední desetiminutovka už byla plně v jejich režii. Po celý zápas dělalo domácí obraně největší problémy ubránění robustní pivotky I. Matouškové, kterou pokud dostane přesnou přihrávku se jen velmi těžko brání a všechny 7 m hody proti domácím byly po faulech právě při jejích střeleckých pokusech.

V domácím družstvu podala spolehlivý výkon brankařka Bára Raníková s úspěšností svých zákroků nad 50 %, která na posledních devět minut pustila do branky svou mladší kolegyni Raškovou. Střelecky se prosadila Růžičková, bohužel pět ze svých šesti branek vstřelila v prvním poločase a navíc její výborný střelecký výkon trochu znehodnocuje poměrně velký počet technických chyb Střelecky se zaskvěla Míša Hrbková, která naopak 5 branek nasázela soupeři ve druhé půli. Hodně aktivní byla znovu Mýlková. Svůj debut si odbyla sedmnáctiletá Tereza Kubáčková, která svůj téměř půlhodinový pobyt na hřišti okořenila čtyřmi vstřelenými brankami a vůbec byl její výkon hodně nadějný.

Nakonec utkání skončilo zaslouženou výhrou domácího družstva, které bylo herně lepší. Hostující hráčky však zanechaly na Hané sympatický výkon a dokud jim stačily síly, byly domácím vcelku vyrovnaným soupeřem..

 

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4, 5:6, 8:6, 10:7, 10:9, 12:10, 14:11, 14:12 - 16:12, 19:14, 23:15, 24:17, 28:17, 28:20, 31:20, 31:22, 32:23.

Rozhodčí: Tvrdoň Bauer 150 diváků 7 m hody: 6/5 - 4:4 vyloučení 5 - 5

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková - Hejtmánková 4/2, Růžičková 6, Mýlková 3, Stuchlová, Kovačíková 1, Uličná 1, Hrbková 7/2, Pašková 1, Dostálová, Selucká 1, Kubáčková 4/1, Tomečková 4.

Trenér: Libor MALÍNEK

Jindř.Hradec:Doláková, Březinová - Leštinová 2, Kohoutová 3, Hroníčková 1, Keslerová 7, I. Matoušková 4/1, Neidrová 1, Bubeníková 1, Krupicová 4/3.

Trenér: René KUMPÁN