English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dva šlágry má na programu 12. kolo interligy házenkářek

Dva šlágry má na programu 12. kolo interligy házenkářek 14.01.2010 10:09:08 - autor: , přečteno 1968x

Inerliga házenkářek nabrala v novém roce docela slušné tempo, minulý týden udělala tlustou čáru za svou první polovinou a od pátku do neděle bude ukrajovat z prvních odvetných zápasů. Poslední kolo první poloviny dlouhodobé části soutěže nepřineslo žádné větší překvapení, pětice zápasů skončila výhrami favoritů (pro připomenutí výsledky těchto duelů: Zlín - Michalovce 28:23, Trenčín - Inter 32:23, Šaľa - Písek 37:23, Partizánske - Veselí 20:25 a Olomouc - J.Hradec 32:23), v tom šestém, které předem nemělo výrazného favorita nakonec druhý porazil prvního a vyhoupl se do čela soutěže.

Řeč je samozřejmě o utkání v Edenu, kde se střetla domácí Slavia Praha s lídrem WHIL a slovenským mistrem ŠKP Bratislava. Slavia potvrdila svou výbornou formu a nedůrazného a jakoby zakřiknutého soupeře porazila zcela jednoznačně (28:23). Slovenky sice nastoupily bez svých dvou velkých opor Beňuškové a pivotky Štetákové, po sedmi měsících se ale na hřišti objevila Porubská a byla nejlepší střelkyní Bratislavských. Domácí družstvo „jelo" jako dobře namazaný stroj, hlavně trio spojek Keclíková, Černá a Kutlvašrová podpořené vynikající Petrou Válovou na pivotu si s obranou ŠKP dělalo doslova co chtělo. A to ještě nehovoříme o největší zbrani Slavistek z průběhu letošní interligy, kterou je hra do nepostavené obrany v podání expresů Jedličkové a Knedlíkové na krídlech.

Zatímco minulé kolo mělo hned pětici utkání favoritů, to nastávající nabízí pouze dva očekávané „jednoznačné" zápasy: Michalovce - J. Hradec a Slavia - Inter. U dalších dvou utkání se dá očekávat vyrovnaný souboj, v obou přijedou dobývat domácí tvrze ambiciozní soupeři, v Partizánském se představí Písek a v Trenčíně bude hrát Zlín. Bude zajímavé sledovat jak si jihočeské snajperky Luzumová s uzdravenou Borovskou poradí s mladým domácím celkem a také jakou posilou pro Zlín bude navrátilec Poznarová.

Ve zbývajících dvou zápasech kola, které lze směle nazvat šlágry, se dá očekávat také vyrovnaný boj, navíc okořeněný soubojem o postavení v národních play-off. Páteční slovenské derby Šaľa - ŠKP Bratislava bude reprízou nedávného finálového souboje o Slovenský pohár, kde bylo úspěšnější domácí Duslo (26:21). Svěřenkyně trenérky Dariny Braunové se už asi vypořádaly s dlouhodobou absencí kanonýrky Dubajové, její roli v posledních utkáních převzaly hlavně Popluhárová a Čamajová, ta však v minulém kole pro zranění nehrála, v záloze je ještě další kanonýrka Betka Tothová. Bratislavský mistr bude chtít jistě odčinit nepříznivý dojem z Prahy, hráčský kádr má na to, aby byl domácímu Duslu nejméně vyrovnaným soupeřem. Utkání opravdu nemá favorita.

Druhý ze šlágrů se bude hrát na Hané pod dohledem kamer ČT4. V jenom z nejdůležitějších zápasů odvet WHIL pro oba soupeře se domácímu týmu DHK ZORA Olomouc postaví úřadující mistr a čerstvý vítěz Českého poháru - HC Britterm Veselí. Utkání je na Hané očekáváno s velkým zájmem, domácí děvčata budou chtít jistě odčinit podzimní porážku z prvního kola ve Veselí, kde prohrály 24:21. Budou se ale muset asi obejít bez své největší opory Aleny Poláškové, jejíž zranění ji stále limituje. Konečné rozhodnutí o jejím startu padne asi až v sobotu před utkáním. Její případnou neúčast se pokusí nahradit jednak Míša Hrbková a také juniorka Tereza Kubáčková, která si poprvé vyzkoušela interligu minulý týden proti J. Hradci a byla úspěšná. Veselí však není J. Hradec, přesto však věříme, že se nejen Tereza proti soupeři prosadí.

V hostujícím družstvu s největší pravděpodobností ještě nenastoupí dlouhodobě zraněná legenda Lenka Černá, i když u ní člověk nikdy neví. Přesto je síla Veselí obrovská. Prokázala to před dvěma týdny v Praze při finále Českého poháru, kde doslova řádilo duo Štěrbová - Fleková, podpořené rozehrávkou a herní chytrostí Kočí a navíc proti předchozím letům je smrtící zbraní Veselí i rychlý útok v podání Chmelařové a Súkenníkové. Velmi důležité bude, zda zkušená brankařka Darina Zvoničová zopakuje svůj výborný výkon z Prahy. Vůbec forma brankařek na obou stranách může být jedním z důležitých faktorů na vývoj zápasu.

Veselí chystá pro utkání ještě jedno překvapení. V týdnu se na testech objevila Ukrajinská spojka, 180 cm vysoká 23 letá Angela Travianová, která má zkušenosti nejen z Ukrajinské reprezentace, ale i z nejvyšších soutěží v Polsku a Maďarsku. Takže uvidíme.

Každopádně půjde v neděli dopoledne o utkání výjimečné. Věřme, že výjimečné nebude jen svou důležitostí a tím že jej uvidí hodně příznivců v televizním přenosu, ale především výkony všech aktérek utkání a v neposlední řadě i sportovní kulisou z hlediště.

Program zápasů 12: kola:                                                                              

pátek 15. 01. v 18:00 hod. Šaľa - ŠKP Bratislava                                                

sobota 16. 01. v 18:00 hod. Michalovce - J. Hradec a Trenčín -Zlín 

neděle 17. 01. v 10:30 hod. DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí (pp ČT4), v 15:00 hod.: Slavia - Inter a Partiánske Písek: