English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Štěrbovou a Flekovou Hanačky pohlídaly, porazila je však Chmelařová DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí 23:28 (10:13)

Štěrbovou a Flekovou Hanačky pohlídaly, porazila je však Chmelařová DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí 23:28 (10:13) 17.01.2010 15:41:14 - autor: vasek, přečteno 2113x

Velmi kvalitní utkání se hrálo na Hané před televizním kamerami a bylo se věru na co dívat. Obě družstva se sice z počátku oťukávala, první branku zaznamenaly až ve 4. minutě hostující hráčky a to zásluhou Terezy Chmelařové, která si v Olomouci otevřela střelnici. Předvedla nevídaný koncert,11 krát naskočila nad brankoviště domácí branky a 11 x vytahovala Bára Raníková míč ze sítě. Ostatní hráčky hostujícího družstva začínaly mít problém domácí brankařku prostřelit, pokoušely se o to hodně často a hlavně Šterbová z toho začínala mít hodně nepříjemný pocit. Střelecký prapor Veselí tak držela stále hodně vysoko jenom Tereza, když v prvním poločase zaznamenala 8 branek svého družstva, ostatní tři hrářky vstřelily jen po jedné brance, Lenka Fleková sice přidala dvě, ale z toho jednu ze 7 m hodu.

Utkání se po většinu času odvíjelo v režii hostujících hráček, do 10. minuty si vytvořily dvoubrankový náskok, domácím se podařilo vyrovnat a ve dvacáté minutě šly dvakrát do nejtěsnějšího vedení 8:7 a 9:8. To však bylo jediné jejich vedení v zápase. Po sérii technických chyb soupeř skóre otočil a do přestávky si vytvořil tříbrankové vedení. Do druhého poločasu vstoupily domácí hráčky odhodlány nepříznivý vývoj zvrátit, což se jim zásluhou Hejtmánkové, Růžičkové a Hrbkové také podařilo, za 4 minuty bylo srovnáno na 13:13. Bohužel však dvakrát za sebou zahrály nečistě na vlastním brankovišti, což znamenalo dvě proměněné sedmičky a dvojnásobné vyloučení domácích hráček, což soupeř využil opět k získání tříbrankového vedení.

Domácí děvčata však zase nerezignovala, zásluhou dravých Mýlkové, Tomečkové a Hrbkové srovnaly na 17:17. Poté se skóre měnilo na obou stranách, Veselanky vždy kontrovaly a stále si udržovaly jedno až dvoubrankové vedení. Když ve 20. minutě zvýšil soupeř na rozdíl tří branek zdálo se být rozhodnuto. Ve 22. minutě domácí snížily na 22:24 a hrály přesilovku, Dostálová však zahodila vyloženou šanci z trháku a po nařízené sedmičce měly znovu šanci na kontaktní gól, Veronika Hejtmánková však bohužel v utkání neproměnila svou druhou sedmičku, když trefila jen břevno branky Dariny Zvoničové. Naopak se Veselankám podařilo vstřelit další dvě banky a čtyřbrankové vedení si už do konce pohlídaly, když ještě navíc poslední dvě branky vstřelila symbolicky samozřejmě nejproduktivnější hráčka zápasu Tereza Chmelařová.

Utkání tedy skončilo zaslouženým vítězstvím hostujícího celku, který se na začátku nového roku dostal do vynikající formy a své soupeře přehrává ve všech směrech. Domácím děvčatům nelze upřít snahu a bojovnost, tentokrát to však bylo na výborného soupeře málo. Nejlepšími domácími hráčkami byly Barbora Mýlková s Míšou Hrbkovou, Bára Raníková zachytala skvěle, bohužel jí skvělou bilanci kazí goly z prostoru křídel. O osudu zápasu tak rozhodly především zcela mimořádné individuální výkony některých veselských hráček, zejména střelecký koncert Chmelařové, chytré uvolňování svých spoluhráček od Kočí a agresivní obrana hostujícícho družstva hraničící u některých hráček až se sebeobětováním.

Domácí děvčata nezahrála vůbec špatně, střed obrany byl hodně neprostupný, naprosto však selhaly při bránění křídel, hlavně na levé straně obrany. Zcela vyrovnané utkání tak rozhodlo několik důleřitých okamžiků utkání, zejména nezvládnutá přesilovka 6 na 4 (při dvojnásobném vyloučení klíčových hráček soupeře Štěrbové a Flekové) za stavu 22:24.

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:5, 5:5, 8:7, 9:8, 9:10, 10:10, 10:13 - 13:13, 13:16, 17:17, 19:20, 19:23, 22:24, 22:26, 23:26, 23:28.

Rozhodčí: Haščík, Oťapka (oba SR) 275 diváků 7 m hody: 4/1 - 6/4 vyloučení: 3 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc: Raníková, Rašková - Hejtmánková 3, Růžičková 3, Mýlková 5, Kovačíková, Uličná 1, Vašková, Hrbková 6/1, Dostálová 2, Selucká, Kubáčková, Tomečková 3.

Trenér: Libor Malínek

Veselí: D. Zvoničová, Sabaková - Nováčková, Kratochvílová, Gáborová, G. Zvoničová, Štěrbová 3, Jandásková, Velanová, Vinyatynská 1, Chmelařová 11, Fleková 5/4, Kočí 4, Súkenníková 4.

Trenér: Peter Sabadka