English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga házenkářek po 13. a před 14. kolem

Interliga házenkářek po 13. a před 14. kolem 27.01.2010 16:36:18 - autor: vasek, přečteno 1809x

Z očekávané selanky v zápasech 13. kola, které jsme před týdnem předpokládali, se zrodily dvě senzace, a to v podobě porážky Iuventy doma s Trenčínem 28:33 a porážky Zory Olomouc v Písku 39:35. Výsledek od Zemplína lze spojovat se zdravotním stavem hráčského kádru domácího družstva, na druhé stranš je však třeba připustit stále se lepšící hra Trenčína a bylo jen otázkou času, kdy bomba vybuchne.

V jižních Čechách došlo zase k málo vídané přestřelce, hrálo se prakticky bez obran a hlavně ta v podání Hanaček byla naprosto neakceptovatelná. Hanačky asi pod dojmem domácí výhry nad soupeřem dvacetigólovým rozdílem se snad domnívaly, že se nadšeně hrající domácí hráčky porazí samy. Opak však byl pravdou i když se o kvalitě píseckých střelkyň, posílených hostující reprezentační spojkou Martinou Crhovou, dobře vědělo. Navíc návratem Borovské po zranění, se údernost domácích spojek ještě zvýšila. Kvalitě obrany moc nepomohly ani Olomoucké brankařky. Věřme, že šlo jen o okamžitý výpadek družstva, děvčata se z nepovedeného zápasu jistě poučila a v dalších utkáních prokáží, že výsledky první části WHIL na podzim nebyly náhodné.

Ve zbývajících utkáních favorité nezaváhali a připsali si po dvou cenných bodech do tabulky. V soubojích českých družstev ve Zlíně - Slavia 24:31 a ve Veselí - J. Hradec 32:23 i v obou duelech slovenských soupeřů Inter - Šaľa 13:29 a ŠKP Bratislava - Partizánske 25:17, vítězové žádné komplikace nepřipustili.

U víkendového 14. kola dojde naopak u většiny zápasů k „lámání chleba". Jen ve dvou zápasech by ztráty bodů favoritů, byly velkým překvapením. Lídr soutěže Slavia Praha hostí Štart Trenčín a upevní si asi své postavení v čele soutěže. Také v Šaľe bude Zlín těžko hledat odrazový můstek do vyšších pater tabulky, navíc Duslu půjde o definitivní dotažení se do špičky WHIL. V Partizánskem se utkají dvě nejhůře postavená slovenská družstva a domácí asi potvrdí hostujícímu Internu Bratislava roli "Černého Petra".

Velký boj se očekává u Vajgaru, kde se v Jihočeském derby utkají domácí Jindř. Hradec se Sokolem Písek. I přes rozdílné postavení v tabulce, kdy Písek má již téměř jistou účast v play-off a naopak pro domácí, které za nimi zaostávají o 9 bodů, potřebují jakýkoliv zisk k udržení naděje na záchranu, nemá zápas vysloveného favorita i když hostující Písek hraje v pohodě a má široký kádr kvalitních házenkářek. Je však pravda, že J. Hradec ještě v letošním kalendářním roce nehrál doma a ve všech zápasech (v Olomouci, Michalovcích a Veselí) podal i přes porážky sympatické výkony. Půjde tedy jistě o derby se vším co k němu patří

Obě poslední utkání je možno nazvat šlágry kola. V obou půjde o hodně a v obou se bude jen těžko hledat favorit. Hráčské kádry a postavení v tabulce staví sice do role favoritů obě hostující družstva, oba domácí kolektivy však jistě udělají všechno pro to, aby jim tuto roli ztížily. První utkání se bude hrát na východě v hale v Michalovcích, kde přivítají ambiciózní a vyzrálé družstvo Veselí - úřadujícího mistra České republiky. Domácí Iuventa se sice potýká s obrovskou marodkou, svůj kádr však neustále doplňuje, zejména o Ukrajinské hráčky a bude tedy pro ni důležité jak tento svůj potenciál využije. Družstvo také posílila bývalá reprezentační spojka Alžbeta Polláková, vracejícíc se z maďarské ligy.. O Veselských panenkách se toho v poslední době napsalo hodně, klíčové hráčky hrají v obrovské pohodě a euforii, zejména Tereza Chmelařová je k neudržení. Jediným problémem pro Britterm může být dlouhá a namáhavá cesta za svým soupeřem. Mírným favoritem v tomto utkání bude asi Veselí.

Posledním utkáním kola a také jednoznačně největším tahákem bude jistě duel českého vicemistra Zory Olomouc s úřadujícím slovenským mistrem ŠKP Bratislava. Předchozí zápasy obou soupeřů se vždy vyznačovaly vyrovnaností a kvalitou, což se dá očekávat i v sobotu. Vezměme si na podporu a pomoc pár čísel. Tři z pěti dosud sehraných zápasů v Bratislavě vyhrálo domácí družstvo vždy o jedinou branku, jednou vyhrálo šestibrankovým rozdílem a poslední, podzimní střetnutí skončilo remízou 31:31. Ani v zápasech hraných v Olomouci zatím domácí družstvo neprohrálo. Dvakrát se hrálo nerozhodně a dvě utkání skončila výhrami Zory, jednou o čtyři branky a poslední zápas na podzim 2008 skončil naší výhrou 26:24.

Obě družstva dosahují svých úspěchů různými herními styly. ŠKP má největší sílu ve vynikajících spojkách - Šimákové, Martanovičové a Hrmové, dirigentka Beňušková sice zatím pro zranění nehraje, ale plně ji nahradila po zranění se vrátivší Michaela Porubská, která ve svých zatím třech odehraných zápasech nastřílela 18 branek. Kvalitu má hra pivota, které vévodí Petra Štetáková a i když Bratislavany příliš nepreferují rychlý útok, disponují vynikajícími křídly: Hodoškovou, Globanovou, Kochanovou a Z. Janšákovou. V brance má trenér Štefan Katušák jistotu v podobě Zuzany Školkové.

Domácí družstvo na rozdíl od svého soupeře staví na pohyblivosti svých hráček a svých branek dosahuje především z náskoků, z křídel, nebo z rychlých útoků. Velkým oslabením se ukazuje nepřítomnost na hřišti spojky Aleny Poláškové, která teprve začne po zranění s přípravu. Trenér Malínek také netrpělivě očekává posílení zejména obranných řad o Katku Vaškovou, která se vrací po mateřské. Výkonnost družstva může gradovat hlavně v závěru soutěže v play-off, kde by už mělo být družstvo kompletní. Ani tak však není domácí celek bez naděje na úspěch, bude však pro něj muset udělat maximum a jeho největší zbraní musí být nasazení, dobrá obrana a kvalitní zakončování akcí. Kvalita kádru staví do role mírného favorita hostující družstva, v Olomouci však všichni věří, že děvčata zopakují svůj výkon z utkání proti Veselí a že se k nim také štěstí obrátí svou přívětivější tváří...

Kompletní pořad 14. kola:
Sobota 30. ledna:

17:30 hod. Olomouc -ŠKP Bratislava,
18:00 hod. Michalovce - Veselí, Šaľa - Zlín aj. Hradec - Písek
Neděle 31. ledna:
15:00 hod. Partizánske - Inter Bratislava a Slavia Praha - Trenčín