English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zora po skvělém výkonu porazila Slovenského mistra - DHK ZORA Olomouc - ŠKP Bratislava 30:25 (14:11)

Zora po skvělém výkonu porazila Slovenského mistra - DHK ZORA Olomouc - ŠKP Bratislava 30:25 (14:11)  Obsahuje videogalerii 30.01.2010 21:46:22 - autor: vasek, přečteno 1906x

Hanačky po dvou porážkách v řadě potřebovaly vyhrát za každou cenu. Celý týden po nečekané porážce v Písku nosily hlavy hodně dolů, v úterý si však na hráčské schůzce s vedením družstva všechno vyříkaly a slíbily si, že nejdůležitější pro znovunaskočení na vítěznou vlnu bude především enormní nasazení v utkáních od první do poslední minuty. Kdo viděl zápas v Písku a dnes proti Slovenskému mistru ŠKP Bratislava, nemohl uvěřit, že by v obou utkáních nastoupily totožné hráčky. Tak rozdílný byl přístup a výkon celého družstva.

Děvčatům se utkání proti nesmírně kvalitnímu a zkušenému soupeři opravdu povedlo. Od první minuty se snažily o důraznou hru, základem byla výborná obrana, kde kralovaly především vysoké: Tereza Kovačíková a Kateřina Vašková, která se vrátila po mateřské, dále tvrdily muziku v obraně Martina Uličná a Lucka Dostálová. Daleko odpovědněji než v Písku, bránila i obě křídla. Výborná byla také Barbora Raníková v brance, která obětavě nastoupila do utkání, přestože celý týden netrénovala a bojovala doma s teplotami.

Utkání bylo první čtvrthodinku naprosto vyrovnané, obě družstva se prostřídala ve vedení, brankový rozdíl však nebyl nikdy větší než o dvě branky, většinou byly ve vedení domácí házenkářky, když do vedení svého soupeře pustily jen jednou (4:5). Od 17. minuty pak domácí družstvo získalo postupně pětibrankový náskok, hostujícímu týmu se však do poločasu podařilo snížit na tříbrankový rozdíl. Po změně stran pokračoval nelítostný boj, Hanačky si udržovaly neustále většinou tří až čtyřbrankový náskok. Když ale Bratislavanky snížily na rozdíl dvou branek, domácí znovu roztočily svůj brankostroj a několika rychlými pohlednými akcemi zvýšily nejprve na 26:21 a vzápětí na 30:22. Soupeř se v závěru zmohl jen na zkorigování, když poslední tři góly padly do domácí sítě.

Těžko v utkání někoho zvlášť významně chválit. Všechna domácí děvčata, která se zapojila do hry odvedla výkon za který jim vynikající domácí diváci několikrát aplaudovali na otevřené scéně. Ocenili bojovnost a nasazení družstva, několik rychlých nápaditých akcí i pěkné vstřelené branky. Svůj letos nejlepší zápas každopádně odehrála Veronika Hejtmánková, která byla duší útočných akcí domácích. Dobře jí sekundovala nejlepší střelkyně zápasu Míša Hrbková, na spojce, kde nahradila Alenu Poláškovou, nad vysoký standard družstva zahráli také Romana Tomečková s Luckou Dostálovou. O oporách obrany a výborném výkonu Báry Raníkové již byla řeč na začátku.

Pokud jde o družstvo ŠKP, do puntíku se potvrdilo to co jsme o něm věděli, že bude dobývat naši branku převážně střelami ze střední vzdálenosti, nebo přes pivota. Obě tyto základní herní varianty však naše družstvo skvěle eliminovalo. Hostující družstvo nastoupilo v kopletní sestavě se všemi svými esy, po delší odmlce se na hřišti objevila i Petra Beňušková, která však do utkání vstoupila jen třemi proměněnými sedmičkami. .

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 4:5, 6:4, 7:7, 12:7, 13:8, 14:9, 14:11 - 16:11, 16:13, 18:16, 20:16, 22:20, 26:21, 26:22, 30:22, 30:25.

Rozhodčí: Nesvadba, Simu                  300 diváků                7m hody: 5/2 - 5/3                    vyloučení: 4 - 2

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Kozáková - Hejtmánková 6/2, Růžičková 3, Mýlková, Stuchlová, Kovačíková, Uličná 3, Vašková, Hrbková 7, Pašková, Dostálová 5, Selucká, Tomečková 6.

Tranér:Libor MALÍNEK

Bratislava: Školková, Studená - Martanovičová 6, Cicmanová 2, Kertészová 3, Hodošková 2, Beňušková 3/3, Porubská 1, Globanová 1, Šimáková 6, Štetáková 1, Madárová, Kováčová, H. Janšáková.

Trenér: Štefan KATUŠÁK: