English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Šaľa se dotáhla zpátky do špičky WHIL

Šaľa se dotáhla zpátky do špičky WHIL 03.02.2010 12:13:06 - autor: vasek, přečteno 2133x

V 10. kole interligy 28. listopadu loňského roku prohrály házenkářky Dusla ve Veselí a v tu dobu měly na svém kontě už nebývalou ztrátu 9 bodů. Vidina ataku špičky interligové soutěže se jim hodně vzdálila, na čtvrté Veselí ztrácely 5 bodů a na vedoucí ŠKP, dokonce propastných 8 bodů. Navíc od tohoto utkání se musely obejít bez jejich nejlepší hráčky a druhé nejlepší střelkyně interligy Kataríny Dubajové, kterou čekají mateřské povinnosti. Jakoby tento fakt svěřenkyně Dariny Braunové nastartoval a v dalších čtyřech kolech chemičky nasbíraly plný počet osmi bodů a rázem se dostaly na dostřel dvou bodů čtvrtému místu, které v současné době hájí Hanačky.

Zatím bez ztráty bodů v odvetné části interligy je trojice Slavia, Veselí a Šaľa, hodně se po novém roce zvedl Trenčín a Partizánske, které si připsaly po čtyřech bodech, naopak ŠKP Bratislava, Olomouc, Michalovce a Písek mají na svém koně v „jarní" části jen po dvou bodech. Hodně zajímavá situace, která svědčí o velké vyrovnanosti letošní WHILky.

Ve 14. kole se schylovalo k překvapení ve dvou utkáních, shodou okolností na úkor obou vedoucích družstev. Veselí překvapivě prohrávalo v Michalovcích v poločase 14:11, nakonec si však dokráčelo pro vítězství, stejně jako Slavia, která měla nečekané problémy doma s Trenčínem, i když ten potvrzuje hodně zlepšenou formu, nakonec i v Edenu zůstaly oba body domácím. V Šaľe domácí jednoznačně porazily Zlín, který se tak propadl do nebezpečné situace posledního českého týmu. V důležitém utkání dvou posledních slovenských družstev potvrdilo Partizánske také nárust formy a bez problémů se vypořádalo s Interem. Jihočeské derby pro sebe rozhodly s větším důrazem hrající domácí hráčky Jindř. Hradce, které hrály poprvé letos v domácím prostředí.

Posledním zápasem 14. kola bylo utkání českých vicemistryň se slovenskými mistryněmi, tedy střetnutí ZORA Olomouc - ŠKP Bratislava. Hanačky, měly stejně jako jejich soupeř za sebou dvě porážky, zejména ta poslední v Písku hodně bolela a odsoudila je až na konec elitní čtyřky. V zápase však ukázaly svou lepší tvář a s obrovským nasazením, skvělou obranou a velkou dávkou házenkářského umění porazily ŠKP a zcela zaslouženě si připsaly dva body. Utkání to bylo výborné úrovně, ve vynikající divácké kulise, prostě šlágr kola jak má být.

Interliga pokračuje bez přestávky dál, 15. kolo začne už ve středu, kdy se v předehrávce (Duslo hraje o víkendu utkání v Evropském poháru) představí na palubovce Trenčína nejúspěšnější družstvo odvetných částí Duslo Šaľa. Trenčín zvedl v posledních zápasech hlavu a navíc se Šaľou minulý ročník doma vyhrál (27:20). Dá se tedy očekávat, že pod hradem Matúša Čáka bude k vidění dramatická házená. Přesto se dá očekávat, že Duslo udělá všechno pro to, aby se jí zase špička nevzdálila.(Náš předpoklad se naplnil, Šaľa i přesto, že v poločase prohrávala 15:11, si nakonec odvezla po výhře 27:25 oba body).

V sobotu budou na pořadu tři zápasy. V duelu v Písku, kde se představí Veselí je možno očekávat podobný scénář, jako v Trenčíně. Domácí sice kopou, zvedly si sebevědomí výhrou na Olomoucí, ale přesto zkušenost mistra asi sehraje svou roli a body budou putovat na Moravu. V Bratislavě budou k vidění dva zápasy. Nejprve v 15 hod. na Pasienkoch hostí poslední Inter - Zoru Olomouc a v podvečer se o několik set metrů vedle, v hale na Jégeho ulici představí domácí ŠKP proti Jindř. Hradci. V obou utkáních se očekávají bezproblémové výhry favoritů, Hanačky by si měly bez potíží odvézt dva body a naopak ŠKP export bodů na jih Čech asi nepřipustí.

V neděli bude kolo dokončeno dvěma zápasy, do Prahy na Slavii přijedou zatím své pověsti hodně dlužné Michalovce a jejich znovuzrození právě na hřišti lídra soutěže by bylo velkým překvapenim. Skoro to vypadá, že Iuventa už letošní sezonu „odpískala", jejich současná hra vůbec nepřipomíná ještě na jaře sebevědomé družstvo, které nic než vítězství nezajímalo. Dnes již má na svém kontě 7 porážek a zisk 13 bodů, což je přesně polovina toho co získal jejich soupeř. Úplně posledním pak bude, v tomto kole jedno z nejdůležitějších střetnutí, alespoň pro obě družstva, mezi Zlínem a Partizánskym. Utkání bude klíčové zejména pro domácí děvčata, které si už nemohou dovolit další domácí ztrátu, naopak naplno bodovat budou muset i v dalších domácích zápasech s oběma jihočeskými družstvy i s posledním Interem.

Kompletní program 15. kola:
Středa 3. února:   17:30 hod. Štart Trenčín - Slovan Duslo Šaľa
Sobota: 6. února: 15:00 Písek - Veselí a Inter Bratislava - Olomouc,
                          17:30 ŠKP Bratislava - Jindř. Hradec
Neděle: 7. února: 15:00 Slavia - Michlovce a v 16:00 Zlín - Partizánske