English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > O víkendu pokračuje i 1. liga žen a starších dorostenek.

O víkendu pokračuje i 1. liga žen a starších dorostenek. 04.02.2010 08:02:42 - autor: vasek, přečteno 2237x

Po dvouměsíční přestávce pokračují o víkendu boje také v 1. lize žen a starších dorostenek, když mladší dorostenky zahájí jarní pokračování své soutěže o týden později. Druhá nejvyšší česká soutěž žen měla již před týdnem na pořadu dohrávku z podzimu, kdy zbývalo sehrát klíčové utkání podzimu, duel dvou nejlepších družstev soutěže DHK Baník Most - Sokol Poruba. Oba kandidáti postupu do baráže o interligu, měli pro utkání připraveno několik hráček interligových kádrů Písku a Olomouce pro posílení svých družstev. Do utkání nakonec nastoupily v dresu Mostu nejlepší střelkyně WHILky Iveta Luzumová a v dresu Poruby olomoucké Hrbková, Tomečková a Gebre Selassie. Utkání skončilo vítězstvím domácího Mostu 31:28 a nakonec byli spokojeni oba trenéři, domácí Hanus tím, že odskočil soupeři na dvoubodový rozdíl a hostující Chrastina očekává, že porážka o tři branky je přijatelná pro poslední zápas soutěže, kdy se bude hrát v Porubě, to vše samozřejmě, pokud žádné z obou celků v průběhu jara nezaváhá.

1. liga žen:
Připomeňme si postavení družstev v tabulce soutěže před jarními odvetami. V čele je Most s 20 body s dvoubodovým náskokem před Porubou, třetí je Liberec, který zaostává o tři body a má jednobodový náskok před našimi děvčaty. O dva body zpět je pátá Plzeň, dále s jednobodovou ztrátou následují Otrokovice, Havl. Brod a juniorky Zlína a Slavie.

Velmi zajímavě si v podzimní části vedly naše juniorky, které porazily všechny soupeře z čela tabulky, Most, Porubu, i Liberec v domácím prostředí a Plzeň dokonce na jeho palubovce, naopak ztratily body s družstvy z dolní poloviny tabulky, vesměs na jejich hřištích v Havl. Brodě, Zlíně, na Slavii a v Kobylisích. Jde tedy o družstvo dvou tváří, které doma všechna svá utkání vyhrálo a naopak venku vyhrálo jen 3x a připsalo si čtyři porážky. Z této bilance by bylo možno odvodit poměrně slušnou prognózu pro jaro. Jednak venku budou hrát děvčata jen 4 krát. (v Čes.Budějovicích, Porubě, Mostě a Liberci, naopak doma přivítají: Cheb, Otrokovice, juniorky Zlína a Slavie, Plzeň, Kobylisy a Havl. Brod a to jsou jistě všechno soupeři, se kterými by mohly naše naděje bodovat.

Družstvo do jarních odvet povede trenér Jan Bělka, který vystřídal na postu trenéra Jiřího Novotného. Do jarní části může počítat se všemi děvčat hrajícími na podzim, navíc se po zranění vrací na hřiště Adéla Samcová. Koho tedy budeme v juniorském dresu DHK ZORA v zápasech 1 ligy žen vídat:
Brankařky: Lucie Rašková, Klára Melichová, Irena Kozáková a po operací se zapojí jistě i Denisa Růžičková.
Z kádru interligového družstva žen budou k dispozici: Tereza Kubáčková (3. nejlepší střelkyně 1. ligy), Barbora Pašková a pokud nenastanou komplikace po operaci kolena tak by část sezony mohla stihnout i Anna Gebre Selassie. Dále bude trenér spoléhat na Andreu Kulíškovou, Dominiku Hymrovou, Lucii Severovou, Adélu Samcovou, Kláru Zedkovou, Míšu Ždánskou, Martinu Goldovou, Alenu Zvonařovou, Martinu Koppovou, Karolinu Spurnou, Anetu Begalovou, Moniku Bartů, Zuzanu Dostálovou a Markétu Zavadilovou.. V případě potřeby by mohly z družstva žen zaskočit i další hráčky např. Růžičková, Kovačíková, Selucká a další.

1. liga starší dorostenky:
I u tohoto družstva došlo ke změn trenéra. Místo Jana Bělky, který přešel k juniorce, vede družstvo Alois Lasovský. Postavení družstva v tabulce je na rozdíl od družstva junuorek spíše průměrné. Družstvo vytvořené na podzim je prakticky složeno z hráček ve věku mladších dorostenek a proto nějakou dobu trvalo, než se začaly adaptovat na hru proti družstvům vyšší kategorie, mnohdy o dva roky starších.

Nakonec se družstvo po počátečních porážkách vzchopilo a posledni čtyři zápasy už naplno bodovalo. Věřme, že tento trend bude pokračovat i v jarní části a že si děvčata své současné postavení na 6. místě výrazně polepší.

Do jarních odvet půjde družstvo prakticky ve stejném složení. Kdo tedy bude oblékat dres starších dorostenek Zory ?

V brance to budou: Patra Vašíčková a Anežka Zuzánková, v případě potřeby vypomůže i Klára Melichová.

Hráčky v poli: Monika Roubalová, Monika Kratochvílová, Petra Smékalová, Aneta Sadílková, Renata Studená, Barbora Žáková, Adéla Turková, Klára Bušínová Dominika Michlová, Jana Konečná, Kristýna Kummerová, Kateřina Hofírková, Kristina Vladařová, Veronika Hofmanová, Lucie Veselská, Eva Kolaříková.
V případě potřeby mohou družstvu pomoci i z juniorek: Dominia Hymrová, Tereza Kubáčková, nebo Karolína Spurná.