English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky vezou z Bratislavy oba body Inter Bratislava - DHK ZORA Olomouc 16:26 (9:14)

Hanačky vezou z Bratislavy oba body Inter Bratislava - DHK ZORA Olomouc 16:26 (9:14) 06.02.2010 22:57:43 - autor: vasek, přečteno 1782x

Jednoznačný průběh mělo utkání v hale Na Pasienkoch, kde hostujícímu družstvu stačil jen průměrný výkon k jednoznačnému vítězství. Hanačky vedly od první do poslední minuty, svoje čtyřbrankové vedení z 12. minuty neustále zvyšovaly, i když v průběhu zápasu měly několik hluchých míst, kdy se jim soupeř pokoušel ztížit situaci, což pro něj však byl marný boj. Přesto však Hanačkám hra Internu evidentně neseděla, zdlouhavá rozehrávka a dohrávání akcí i při signalizované pasivitě, což jim rozhodčí často umožňovali, byla vodou na jejich mlýn.

Jediným pozitivem tak zůstal fakt, že se do hry dostaly všechny hráčky hostujícího celku a trenéři mohli dát větší prostor i hráčkám, které toho jinak moc nenahrají. Do hry se zapojila ve druhém poločase i po mateřské se vracející Katka Vašková, která se prosadila i vstřelenou brankou hned z prvního jejího pokusu, při dalších střelách měla trochu smůlu, když se dvakrát trefila do tyče.

Utkání se tedy odehrávalo po většinu času v poklidném tempu, domácí házenkářky nepřinutily favorita k vypětí všech sil, nasazení nebylo určitě tak vysoké jako před týdnem v souboji s lepším z dvojice bratislavských celků. Za této situace je proto těžké někoho zvlášť vyzdvihovat. Hodně tentokrát bylo vidět Lucku Dostálovou, která si mimo aktivity v útočné fázi také svědomitě plnila obranné úkoly. První dvacetiminutovku měla výbornou také Romana Tomečková, která se pětkrát trefila do černého, její výkon však trochu snižuje trojí vyloučení, když zejména to poslední bylo hodně zbytečné. Obě brankařky odvedly dobrou práci, vdyť kromě sedmi branek ze sedmiček, pustily za svá záda jen dalších devět střel domácích hráček.

Hanačky teď čeká série hodně těžkých a důležitých zápasů.Jejich výsledek hodně napoví o jejich celkovém postavení do závěrečného play-off. Jména soupeřů jim ani v nejmenším nedovolí myslet na zápasy jinak než tak, že budou vyžadovat maximálni nasazení a zodpovědný přístup od všech jejich aktérek. Už za týden je čeká středomoravské derby doma se Zlínem, kterému se už vrátily až na Budayovou všechny opory, další týden je čeká hodně těžký souboj se stále se lepšícím Trenčínem na eho palubovce a o utkáních doma se Slavií a v Šaľe snad není třeba ani vůbec hovořit.

Průběh utkání: 0:2, 2:3, 2:5, 3:7, 5:10, 7:13, 8:14, 9:14 - 11:17, 12:19, 14:21, 16:23, 16:26.

Rozhodčí: Nagy, Novák - oba SR 100 diváků 7m hody: 7/7 - 6/6 vyloučení: 3/6, červená karta Tomečková (Ol) - za tři vyloučení

Sestavy a branky:

Inter: Múdra - Lavrinčíková, Sveráková 2, Šemberová, Zámečníková 5/3, Formanová 1, Kalmanová 1, Čurilová, Žišková, Sněgoňová 1, Jurigová, Pončáková 5/4, Kušová 1, Huttová.

Trenérka: D. SVERÁKOVÁ

Olomouc: Raníková, Rašková - Hejtmánková 7/4, Růžičková 2, Mýlková 1, Kovačíková, Uličná 2, Vašková 1, Hrbková 3/1, Pašková, Dostálová 3, Selucká 2, Kubáčková, Tomečková 5.

Trenér:Libor MALÍNEK