English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V sobotu se hraje v Olomouci Středomoravské derby WHIL

V sobotu se hraje v Olomouci Středomoravské derby WHIL 12.02.2010 08:57:30 - autor: vasek, přečteno 1836x

 

Nemůže být lepší pozvánka do ochozů sportovního klání, než je předzvěst utkání s nádechem derby. Právě takový zápas nabízí program 16. kola interligy házenkářek, v podobě utkání na Hané, kde se střetnou družstva DHK ZORA Olomouc a HC Zlín. Obě družstva sice dělí v aktuální tabulce společné česko - slovenské soutěže propastný 15 bodový rozdíl a domácí favorit má na svém kontě už skoro trojnásobek zisku bodů svého soupeře a navíc naposledy se Zlínem v interligovém utkání prohrál přesně před 4 roky, přesto toto utkání slibuje hodně zajímavou a dramatickou podívanou.

Hostující družstvo totiž přijede s výjimkou Budayové se všemi svými hráčkami, z nichž některé v posledních týdnech trápily nejrůznější zdravotní problémy. Do herní pohody se jistě dostala už i Pavla Poznarová, reprezentační spojka, která se do svého mateřského klubu vrátila po novém roce z několikaletého zahraničního působení ve francouzských Métách a naposledy z řecké nejvyšší soutěže. Trenér Poloz bude také spoléhat na rozehrávku Moniky Pažourkové a zejména na výkon rtuťovité univerzály Kristýny Salčákové, která spolu s další z opor brankařkou Dášou Vyhlídalovou, ještě v minulé sezoně oblékala dres právě olomouckého týmu.

Další velkou hrozbou pro domácí branku bude jistě i další z reprezentantek hrajících v ambiciozním družstvu Zlína je Petra Růčková, která když má den tak je jen těžko k udržení. Zapomenout však nelze ani na věkové mladé, ale herně již hodně vyzrálé juniorské reprezentantky Leonu Švirákovou, Kláru Talašovou, Zuzanu Cedidlovou, Šárku Maršíkovou, Lenku Hradilovou, Petru Adámkovou a další.

Zlínské družstvo vstupovalo do interligové soutěže na podzim s velkými ambicemi, které se družstvu po převzetí zkušeným koučem Polozem se zkušenostmi z norské házené dávaly. Nový trenér naordinoval družstvu především rychlost a provádění všech činností v maximální rychlosti. Zatím se tyto prognózy příliš nenaplňují podle očekávání a přání všech zainteresovaných a čeká se na to, „kdy se to konečně zlomí". Že by právě v Olomouci ?

Z hlediska domácího družstva by to nebylo moc příjemné a žádoucí. Hanačky sice respektují kvality soupeře, přesto však jsou připraveny použít zase svoje silné zbraně na svého protivníka a pokračovat ve stíhací jízdě současné české špičky, která je po několika zaváháních slovenských družstev i špičkou interligové soutěže. Největšími zbraněmi domácího družstva by mohla být obrana, kde se znovu postupně zabydluje další z olomouckých vysokých hráček Katka Vašková, která v přípravě naznačila, že se jí vrací už i střelecká jistota. Také další „obranářky", především Kovačíková, Uličná, Spíchalová, nebo iDostálová se připravovaly na nebezpečí zlínské ofenzívy.

Olomoucká hra současnosti, to není jen tvrdá kvalitní obrana a spolehlivé výkony brankařek, v družstvu je i řada rychlostních typů, především Tomečková, Hrbková, Mýlková, Dostálová, nebo Stuchlová, které by mohly eliminovat rychlost soupeře a často ho i přehrávat. Zkušenost a přehled pak jistě uplatní Veronika Hejtmánková. Do utkání trenéři nemohou bohužel počítat se dvěma levačkami - po operací se vracející Alenou Poláškovou a mladou Terezou Kubáčkovou, která si zase přivodila zranění kolena v tomto týdnu.

Shrneme-li všechna předchozí konstatování můžeme očekávat vyrovnaný zápas, herně by měly mít navrch domácí házenkářky, které do zápasu vstoupí i v roli favorita, na druhé straně však bude družstvo, které sice hraje o všechno (stále hrozí akutní nebezpečí baráže), v tomto zápase však nemá co ztratit, ale může jen získat.