English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky si se Zlínem bez problémů poradily DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 30:20 (16:11)

Hanačky si se Zlínem bez problémů poradily DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 30:20 (16:11) 13.02.2010 23:40:16 - autor: vasek, přečteno 1835x

Domácí hráčky se do svého soupeře pustily hned od prvních útoků, hostující družstvo si však s nimi v ničem nezadalo a vždy se mu podařilo srovnat krok, nicméně domácí děvčata je ani jednou za celý zápas nepustila do vedení. První zvrat nastal mezi 9. a 12. minutou, kdy Hanačky odskočily na 9:5, dalších šest minut však vyšly naprázdno a bylo srovnáno. Ke druhému trháku ve skóre pak došlo v poslední desetiminutovce první půle, kdy náskok domácích vzrostl na poločasových 16:11, když soupeř v té době vůbec neskoroval přesto, že hrál tři přesilovky. Pětibrankový rozdíl se nakonec ukázal pro další vývoj jako klíčový. Hanačky přidávaly trpělivě branky jako včeličky a brankový rozdíl utěšeně narůstal. V polovině druhého poločasu už byl desetibrankový a když na ukazateli skóre svítil stav 29:15 bylo jasné, že body zůstanou v Olomouci. Závěr zápasu však patřil přece jen hostujícímu družstvu, které využilo snížené koncentrovanosti domácích děvčat a kosmeticky výsledek upravilo.

V počátku zápasu Zlínu hodně fungovala spolupráce s pivotem a Šárka Pospíšilová, se tak stala královnou prvních minut zápasu. Hanačky si však včas uvědomily odkud hrozí největší nebezpečí a zvýšily důraz v obraně, který hodně narušoval hru hostujícího družstva. Z dálky toho zlínské střelkyně proti Raníkové moc nepředvedly a domácím děvčatům se s postupem času stále více otvíraly šance k rychlým protiútokům. Ve druhém poločase už bylo na hřišti jen jedno družstvo a tak dostaly prostor všechny hráčky z lavičky domácího celku .

V domácím kolektivu chytala ve skvělé formě Bára Raníková, v závěru pak předvedla několik výborných zákroků i její nástupkyně v brance - Lucka Rašková. Střed domácí obrany odvedl hodně dobré práce, muziku v ní tvrdily Vašková, Kovačíková a Uličná, Několika zlikvidovanými brejky hostujícím hráčkám se blýskla velmi obětavě bojující Barbora Mýlková. Hlavní hrdinkou duelu však byla Míša Hrbková, která hrála s velkou chutí a nasazením a navíc byla stoprocentní v proměňování sedmiček.

Družstvo Zlína se představilo hrou, kterou od něj domácí trenéři očekávali a na kterou své ovečky v přípravě upozorňovali. Rychlý přechod do protiútoku zakončovaný do nepostavené obrany a častou a důraznou střelbu zejména od Poznarové a Růčkové. V prvním poločase byla trochu překvapením poměrně důrazná a dobrá obrana, která dělala potíže olomouckým střelkyním. Dáša Vyhlídalová v brance využívala znalosti domácích hráček z jejího loňského působení v dresu Hanaček a chvíli trvalo, než proti ní našly Olomoučanky účinný recept

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:4,9:5, 9:9, 11:11, 16:11 - 19:11, 20:14, 24:14, 29:15, 29:20, 30:20.

Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula (oba SR)          150 diváků      7 m hody: 6/5 - 3/3 vyloučení: 5 - 1.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková - Hejtmánková 1, Růžičková 3, Mýlková 3, Stuchlová 1, Kovačíková, Uličná 2, Vašková, Hrbková 11/5, Pašková 2, Dostálová 4, Spíchalová 1, Tomečková 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Zlín: Vyhlídalová, Mahďáková - Jalůvková 2, Růčková 3, Adámková, Talašová, Brzôsková, Šviráková 1, Hradilová 1., Marčíková, Salčáková 3, Pospíšilová 3, Cedidlová 1, Poznarová 5/3.

Trenér: Dušan POLOZ