English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Také 17. kolo WHIL bude hodně zajímavé

Také 17. kolo WHIL bude hodně zajímavé 17.02.2010 12:37:51 - autor: , přečteno 1719x

 

V uplynulém kole byly na pořadu dva Česko - slovenské šlágry a dá se říci, že oba skončily tak trochu překvapením, Ne snad tím, že obě slovenská družstva prohrála, hrála přece s prvním a druhým týmem aktuálního pořadí, ale spíš způsobem jak prohrála. Ve Veselí prohrál v souboji mistrů svých zemí ŠKP Bratislava rozdílem 16 branek a to se mu už hodně dlouho nestalo. V Šaľe zase překvapil dost odevzdaný výkon domácích, které se nevyrovnaly s rychlou kombinační hrou Slavie a nízkou produktivitou svých spojek. To co zejména v prvním poločase zahodila Tothová, to u hráčky jejího kalibru nebývá obvyklé.

Zbývající zápasy kola pak přinesly vcelku očekávané výsledky, překvapilo snad jen druhé vítězství Interu v soutěži. Naše děvčata si jednoznačně poradila v derby se Zlínem a stále jsou na dostřel špičce tabulky.

17. kolo se bude hrát už zase v řádných víkendových termínech, oba slovenští zástupci v Evropských pohárech byli vyřazeni, takže předehrávky již nejsou na pořadu dne. Jedno z nejdůležitějších utkání se bude hrát v neděli ve Zlíně, kde si to v přímém souboji o vyhnutí se nepříjemné baráži, rozdají domácí HC Zlín a Házená Jindř.Hradec. Jihočešky si zkomplikovaly situaci v minulém kole porážkou v Bratïslavě s Interem. Vítěz nedělního duelu bude mít velmi blízko k tomu, aby Černý Petr zůstal právě jejich soupeři. Zlín má v posledních pěti kolech ještě dvě šance bodovat, musí však oba své domácí zápasy s Pískem a Interem vyhrát (jede ještě do Veselí, na ŠKP a do Michalovců a z těchto zápasaů jen těžko může pořítat s bodovým ziskem). J. Hradec má mnohem obtížnější los, když venku je ještě čeká Slavia a Partizánske a doma má také hodně těžké soupeře: Trenčín, Šaľu a naše děvčata.

Druhé nedělní utkání nabízí souboj lídra Slavie Praha proti Partizánskemu. Zde se očekává jednoznačné vítězství Pražanek. Sobotní zápasy mají také svůj náboj. Předně slovenské derby Šaľa - Michalovce, které bývalo vždy ozdobou soutěže. Dnes jsou obě družstva hodně dlužna své tradici a jejich postavení neodpovídá ambicím. Michalovce se sice už začínají zvedat pod taktovkou nového kouče Dušana Daniše, ale chemičky si asi druhou domácí porážku v řadě jen těžko mohou dovolit. Obě utkání hraná v Bratislavě budou mít favority v mistrovských družstvech svých zemí, Veselí by si mělo poradit na Pasienkoch s Interem a ŠKP bude mít sice zdatnějšího protivníka v podobě Písku, ale body asi zůstanou u Dunaje.

Posledním utkáním je zápas Trenčína s našimi děvčaty - DHK ZORA. Tímto zápasem začíná pro naše družstvo série pravdy, kdy se rozhodne o tom, máme-li ambice na lepší umístění, či nikoliv. Po tomto utkání totiž čeká na Hanačky doma lídr Slavia, pak se vydají na jih Slovenska do Šaľy, následují dva zápasy s rozdílnými soupeři v domácím prostředí, když přivítají Partizánske a Michalovce a základní část ukončí u Vajgaru, kde to může být hodně těžké, zejména nebude-li ještě rozhodnuto o účastníku baráže.

Prvním v řadě však bude právě zápas v Trenčíně. Hanačky moc rády do Trenčína nejezdí. V tamní hale se jim moc nedaří, mají z ní pasivní bilanci, když zde dvakrát prohrály 31:26 a 24:19 a až do třetice v minulé sezoně si odtud odvezly dva body, za výhru 35:31, naopak však zase prohrály jediný svůj zápas v domácím prostředí. Prostě Trenčín je soupeřem, který našim děvčatům moc nesedí.

Družstvo Trenčína figuruje v současné tabulce na 8. místě s dvanáctibodovým ziskem a má dnes už prakticky zajištěn postup do slovenského play-off. Družstvo se však zvedlo až po novém roce, kdy získalo na své konto 8 bodů a vyhrálo poslední tři zápasy v řadě, do konce loňského roku před tím nasbíralo jen pouhé čtyři body za dvě domácí výhry. Družstvo patří k těm mladším v interlize, má však ve svém středu několik hráček, které mají na svém kontě už několikaleté zkušenosti z interligy. Jde především o rychlonohé křídlo Annumárii Birkušovou, nejlepší střelkyni družstva, spojky Zuzany Drotárovou a Židekovou a výbornou pivotmanku Michaela Kovaličkovou. Velkou neznámou je zkušená, 32 letá Amádea Šáteková, která se objevila v dresu Trenčína v posledních čtyřech zápasech. Problémem by mohly být brankařky, které patří ve statistikách k nejhorším v celé uïnterlize.

Naše děvčata i přesto co bylo uvedeno o jejich soupeřkách jedou do Trenčína s odhodláním přivézt body. Jejich velkou zbraní by měla být obrana, kde se očekává již také zapojení Aleny Poláškové po zranění. Vysoká hradba Vašková, Kovačíková, Polášková by mohla být ve spojení s brankařkou Raníkovou dobrou výchozí pozicí. Křídla, hlavně Tomečková s Dostálovou by měla prodat svou rychlost a eliminovat rychlost soupeře. Družstvo bude hodně spoléhat také na současnou výbornou formu Míši Hrbkové i obě středové hráčky Hejtmánkovou a Mýlkovou.

Přehled všech utkání 17. kola:

Sobota 20. 02. 2010: 15:00 hod. : Inter Bratislava - Veselí
                              16:00 hod. : Trenčín - Olomouc
                              17:30 hod. : ŠKP Bratislava - Písek
                              18:00 hod. : ŠaľA - Michalovce
Neděle: 21. 02. 2010. 11:00 hod.: Zlín - Jindř. Hradec
                               15:00 hod.: Slavia Praha - Partizánske