English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Slavia zajíždí k soupeři se kterým ztratila jediné své dva body

Slavia zajíždí k soupeři se kterým ztratila jediné své dva body 24.02.2010 13:38:50 - autor: vasek, přečteno 1720x

Pikantní souboj slibuje sobotní utkání inerligy házenkářek, kde se na Hanou vydá lídr soutěže - Slavia Praha, aby se pokusila odčinit jedinou svou letošní porážku v soutěži, kterou mu uštědřilo právě olomoucké družstvo v listopadu v Edenu. Toto utkání také bude největším šlágrem 18. kola.

Uplynulé kolo interligy toho příliš nerozhodlo, jediným utkáním, kde šlo o všechno byl zápas z konce tabulky ve Zlíně, kde si domácí upevnily svou pozici v přímém souboji s Jindř. Hradcem v souboji o „Černého Petra" mezi českými družstvy. Zlín vysoko vyhrál a odskočil na tříbodový rozdíl. Všechno však ještě zůstává otevřené, oba soupeři mají zhruba vyrovnané šance. Další dvě utkání měla také svou velkou důležitost, ve slovenském derby si Šaľa pohlídala výhru s Michalovcemi, i když na začátku utkání prohrávala 7:1. Naše děvčata si po dramatickém boji, kdy se jim přiliš nedařilo, odvezla oba důležité body z Trenčína, když o svém vítězství rozhodly až v posledních minutách, když je podržela ve skvělé formě chytající Raníková.

Zbývající utkání kola skončila podle očekávání, favorité si zisk bodů bez problémů pohlídali - Slavia doma s Partizánským, ŠKP Bratislava s Pískem a Veselí na hřišti druhého bratislavského družstva Interu.

18. kolo ïnterligy, které je na pořadu tento víkend nabízí dva slovenské duely, dva zápasy českých soupeřů a ve dvou utkáních jsou soupeři česko - slovenští. Další zajímavostí je, že vždy v každé z těchto dvojic je jedno utkání bez favorita a druhé tzv. jasné. Začněme těmi „jasnými". V Písku se představí poslední celek tabulky Inter Bratislava a nikdo nepochybuje o tom, že Luzumová a spol. si s ním bez problémů poradí. Stejně tak se nedá předpokládat bodový zisk Zlína proti Brittermu Veselí v „Pekle" veselské haly a do třetice v jediném nedělním zápase si Šaľa jistě zajede pro oba body do nepříliš vzdáleného Partizánského.

V česko - slovenském duelu na jihu Čech budou mít domácí házenkářky Jindř. Hradce jednu z posledních možností zabodovat a znovu se dotáhnout na Zlín. Budou to však mít těžké. Protože jejich slovenský soupeř z Trenčína hraje v tomto kalendářním roce opravdu dobře. Další vyrovnaný zápas se dá očekávat v Michalovcích, kde přivítají slovenského mistra ŠKP Bratislava. Iuventa před týdnem v Šaľe naznačila, alespoň v začátku zápasu, že pod vedením staronového kouče Dušana Daniše se s ní musí počítat. ŠKP však ještě cítí poslední šanci na první místo ve WHIL, takže jistě neprodá svou kůži lacino.

Utkání kola v Olomouci, kde se s napětím očekává start lídra soutěže Slavie Praha, budou asi létat jiskry. Jediná ztráta bodů v letošní soutěži, právě od Hanaček je jistě trnem v oku letošního suveréna interligových palubovek a bude mít jistě zálusk na odvetu. Opravňuje ho k tomu skělá základní sestava hráček, které všechny mají ty nejvyšší ambice. Trojice reprezentačních spojek Černá, Keclíková a Kutlväšrová, s dalšími reprezentantkami na křídlech (Jedličková a Knedlíková) a v pivotu superzkušená Petra Vítková, která hraje snad v životní formě, to je základ současné suverenity Slavistek. V brance chytá také reprezentantka Satrapová a navíc v posledních kolech se začíná prosazovat i Jonášová, která se v lednu vrátila po vyléčením zranění.

Proti nim se postaví Hanácká vozba v čele s Bárou Raníkovou v brance, obrana hodně získala příchodem vysokých a zkušených Vaškové a Poláškové. Olomoučanky také disponují reprezentačními křídly Hrbkovou a Tomečkovou, navíc v pohodě hraje levoruká Lucka Dostálová. Domácí se budou chtít jistě prosadit svou typickou technickou hrou, kterou by měly dirigovat Hejtmánková s Mýlkovou, sice nedisponují takovými snajperkami jako Slavia, i když ani Olomoucké spojky nejsou bez šancí se prosadit střelbou ze střední vzdálenosti.V Olomouci se prostě očekává derby jaké má být.

Oba soupeři se střetnou v interligovém zápase v sobotu po šestnácté, bilance je zatím příznivější pro Olomouc poměrem 9 vítězství a 6 porážek, navíc nejčastěji spolu bojují i v play-off (13 zápasů). Pokud jde o statistiku zápasů v Olomouci, Slavia zde vyhrála v celé historii v interlize pouze jednou (na podzim 2005) a naposledy pak slavila vítězství v Olomouci v semifinále play-off v roce 2007, ale to se hrálo v hale UP. Statistiky jsou však jedna věc a realita pak může být úplně jiná. Věřme však, že i v duchu těchto tradic Olomoucké házenkářky udělají vše pro to, aby i tentokrát zůstaly body na Moravě.

Každopádně pak určitě stojí za to, toto utkání v hale DHK ZORA Olomouc shlédnout na vlastní oči. Zápas totiž slibuje vrcholnou házenou, dramatickou, s plným nasazením a věřme že i v bouřlivé sportovní atmosféře hlediště.

Kompletní program 18. kola WHIL:

Sobota 27. února 2010: 15:00 hod.: Písek - Inter Bratislava, Veselí - Zlín
                                  17:30 hod. Olomouc - Slavia Praha
                                  18:00 hod. Michlovce - ŠKP Bratislava, J. Hradec - Trenčín
Neděle 28. února 2010: 15:00 hod. Partizánske - Šaľa