English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Juniorky prohrály zápas s Porubou kontumačně

Juniorky prohrály zápas s Porubou kontumačně 26.02.2010 08:30:19 - autor: , přečteno 2317x

 

Velkou euforii zažily juniorky DHK ZORA Olomouc, když dokázaly v neděli porazit favorita na postup do baráže o interligu na jeho palubovce v mistrovském utkání 1. ligy žen 23:25. Děvčata zabojovala, sehrála jedno ze svých nejlepších utkání a znovu potvrdila, že v družstvu roste řada talentů, které jsou zálohou interligového celku žen.

Radost však bohužel trvala jen několik hodin. Při zadávání výsledku do databáze Handball netu se totiž objevila administrativní chyba u jedné z hráček družstva, která neměla zaregistrovánu úhradu individuálního startovného, což podle legislativy ČSH znamená neoprávněný start hráčky v utkání a následná kontumace výsledku v neprospěch postiženého družstva.

Samozřejmě že finanční částka individuálního startovného je klubem na ČSH zaplacena, ale protože hráčka od začátku sezony zatím do utkání nenastoupila (byla po operaci kolena), nebylo její individuální startovné aktivováno. Nikdo z funkcionářů totiž nepředpokládal, že do utkání nastoupí, protože teprve začala po operaci krátce s přípravou a rozhodnutí o její nominaci padlo až den před utkáním v Ostravě a to z důvodu onemocnění další hráčky družstva.

Děvčata tak přišla o dva body, které naopak spadly do klína domácímu družstvu Sokola Poruba. Dodatečná ztráta bodů sice děvčata mrzí, hřeje je však vědomí, že v samotném zápase předvedly výkon, kterým zaskočily favorita a že ho i herně předčily. A to je může jistě hřát hodně dlouho.

Děvčata zvou všechny své příznivce už tuto neděli znovu na své utkán. Od 14:30 hod. budou v hale DHK ZORA hrát další zápas 1. ligy žen proti týmu Jiskry Otrokovice. Přijďte je povzbudit !!!