English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Slavistky na Hané potvrdily svou suverenitu DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 19:23 (8:15)

Slavistky na Hané potvrdily svou suverenitu DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 19:23 (8:15) 27.02.2010 21:32:22 - autor: vasek, přečteno 2041x

Velmi kvalitní a bojovné utkání se hrálo v Olomouci, kde se představil vedoucí tým soutěže Slavia Praha. Obě družstva vědoma si důležitosti zápasu nastoupila do utkání s tím nejlepším co mají k dispozici. Slavia potvrdila, že vyšší kvalita je v současné době na její straně. Mají k dispozici výbornou základní sestavu složenou z hráček české reprezentace žen, která hraje v podstatě po celou sezonu ve stejném složení, vyhýbají se jím vynucené absence, prostě jedou jako dobře namazaný stroj. Ani jednou také nepřepustily domácím hráčkám vedení a držely otěže utkání pevně ve svých rukách.

K rozhodujícímu trháků nasadila Slavia mezi 18. a 23. minutou prvního poločasu, kdy utekla svému soupeři ze stavu 6:8 na 6:12 a do konce poločasu ještě své vedení navýšila na 8:15. Když po začátku druhé půle odskočilo hostující družstvo už na devítibrankový rozdíl, zdálo se být rozhodnuto. Domácí děvčata však nesložila zbraně a pokusila se ještě o zvrat. Šňůrou pěti branek se jim podařilo zkorigovat za mohutného povzbuzování plného hlediště na rozdíl tří branek na17:20, ale to už bylo příliš pozdě a Slavia si své vítězství pohlídala.

Hostující družstvo předčilo Hanačky tentokrát ve všech směrech. Domácím se nedá upřít snaha, bojovnost a nasazení, za které byly po utkání po zásluze odměněny uznalým potleskem diváků. Uznání však velmi objektivní diváci projevili i hostujícími družstvu, uznali jejich vysoké kvality a poděkovali tak za výbornou házenou.

Pokud jde o jednotlivé hráčky, hostující brankařka Satrapová tentokrát předčila svou reprezentační kolegyni Barboru Raníkovou, měla však evidentně ulehčenou úlohu za skvělou neprostupnou obranou, která nedovolila domácím skoro vůbec nic. Pravdou je že si velmi často Slavistky pomohly nedovolenými zákroky, z kterých pramenil nezvykle vysoký počet sedmiček, který byl odpískán ve prospěch domácího družstva, pohříchu však převážně až ve druhém poločase (6), kdy už byla hra domácích hodně rozhozená a o výsledku prakticky rozhodnuto.

Ze spojek Slavie se tentokrát prosadila nejvíc Klára Černá, když zejména tvůrkyně hry Keclíková byla dobře střežena..Ve hře spojek byl asi největší rozdíl, zejména vysoké domácí spojky se prosadily každá jen jednou vstřelenou brankou , také z křídel branky do sítě Slavie nepadaly, takže tíhu zápasu nesla především Míša Hrbková, která se blýskla čtyřmi góly ze hry a k nim přidala sedm přesných zásahů ze sedmimetrových hodů. Ta byla tentokrát jedinou v dresu domácích, která odvedla vysoký standard, když se tentokrát nedařilo ani na rozehrávce Hejtmánkové a Mýlkové a ani pivoti si moc „nelízli".

Z pohledu domácích to byl prostě nepovedený zápas, nedařilo se prakticky vůbec nic a i když děvčata bojovala s plným nasazením, soupeř jim toho tentokrát víc nedovolil.

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:5, 6:8, 6:12, 7:14., 8:15 - 8:17, 12:18, 12:20, 17:20, 18:21, 18:23, 19:23.

Rozhodčí: Hájek, Macho                   400 diváků                7 m hody :9/7 - 4/3         vyloučení: 3 - 3.

Sestava a branky::
Olomouc: Raníková, Kozáková - Hejtmánková 2, Růžičková 1, Mýlková 2, Stuchlová 1, Kovačíková 1, Uličná, Hrbková 11/7, Pašková, Dostálová, Spíchalová, Polášková 1, Tomečková.

Trenér: Libor MALÍNEK

Slavia: Satrapová, Vaškovíá - Knedlíková 2, Vaňková, Kvasničková, Romanczinová, Dorazilová, Černá 6, Jonášová, Kutlvašrová 3, Jedličková 8/3, Vítková 2, Keclíková 2

Trenér: Petr PÍNA: