English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky Slavie se přiblížily svému velkému cíli

Házenkářky Slavie se přiblížily svému velkému cíli 03.03.2010 10:52:57 - autor: , přečteno 1813x

 

Poslední únorové kolo interligy sice ještě nic definitivně nerozhodlo, ale na obou pólech tabulky toho dost naznačilo. Pomineme-li souboj dvou slovenských týmů na konci tabulky o Černého Petra mezi slovenskými interligisty, kde favorizujeme přece jen házenkářštější družstvo Partizánského, vyjasnilo se dost v boji o vyhnutí se baráži na české straně. Jednu z posledních šancí totiž promarnil Jindř. Hradec, který doma jednoznačně podlehl Trenčínu a ztrácí na Zlín už tři body.

V očekávaném šlágru kola se nakonec radovaly Slavistky, které na Hané svého soupeře přehrály dost jednoznačně a upevnily si pozici na čele tabulky. Zisk zlatých medailí z interligy se zdá už hodně blízko, Slavistkám stačí vyhrát oba domácí zápasy (s oběma jihočeskými družstvy) a k úplné jistotě přidat bod ze zápasů ve Veselí, nebo v Bratislavě s ŠKP. Mohou si dokonce dovolit prohrát ve Veselí šestibrankovým rozdílem a i to by jim bohatě stačilo. Pro další vývoj v čele WHIL byl důležitý také zápas pod Vihorlatem, kde slovenský mistr - ŠKP ztratil bod, přesto je stále jedním z největších favoritů na zisk bronzových medailí z interligy, musí však všechny zbývající zápasy vyhrát (doma s Interem, Zlínem a Slavií a v Trenčíně). Největší aspirant na celkově druhé místo Veselí, má solidní náskok, důležité ale budou příští tři zápasy v Trenčíně v Šaľe a doma se Slavií.

Následující, 19. kolo WHIL bude hlavně důležité pro Veselí, jak se vypořádá se zlepšenou formou děvčat Trenčína, velkou výhodou v tomto duelu pro ně může být osoba trenéra Petera Sabadky, který domácí tým vedl a zná ho do posledních detailů. Vůbec největším tahákem však bude jistě zápas v Šaľe, kam přijedou hráčky DHK ZORA a kde oběma družstvům půjde opravdu o hodně. Pro domácí družstvo bude utkání jednou z posledních možností zaútočit na medailové pozice interligy, musí však bezpodmínečně vyhrát všechna ubývající utkání, shodou okolností s českými družstvy a to doma s Olomoucí a Veselím a dvě na jihu Čech v J. Hradci a v Písku. Pro Hanačky by zase zisk, byť i jen jediného bodu znamenal velkou naději na medaili z WHIL. Olomoučanky pojedou do Šaľy s velkým odhodláním a motivací, dobře vědomy si však budou skutečnosti, že v Šaľe ještě nikdy nebodovaly. Všechno ale je jednou poprvé, tak proč ne zrovna nyní ....

Také další dvě utkání slibují zajímavé zápasy, ve slovenském duelu je možno očekávat vyrovnaný boj Partizánskeho s Michalovcemi, favoritem však je v tomto zápase družstvo z východu, kterému se již začínají vracet po zraněních největší opory, Obšatníková, Tobiášová a další. Zajímavý zápas se dá očekávat i ve Zlíně, kde domácí od utkání s Pískem očekávají zisk bodů, které by je definitivně potvrdily v interlize i pro příští sezonu.. Mohlo by se jim to podařit i přes sílu soupeře, který však mimo svou domácí halu není tak nebezpečný, když venku vyhrál jen v derby v Jindř. Hradci a v Bratislavě s Interem. Poslední dvě utkání mají vysoké favority - v Praze Slavia proti J. Hradci a v bratislavském derby je v souboji s Interen favoritem ŠKP.

Kompletní pořad 19. kola:
Sobota 6. března 2010: 15:00 hod: Inter Bratislava - ŠKP Bratislava
                                  18:00 hod. Šaľa - Olomouc, Trenčín - Veselí, Zlín - Písek
Neděle 7. března 2010: 15:00 hod.: Partizánske-Michalovce, Slavia Praha - J.Hradec