English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Šaľa je pro Hanačky stále zakletá Slovan Duslo Šaľa - DHK ZORA Olomouc 26:23 (14:10)

Šaľa je pro Hanačky stále zakletá Slovan Duslo Šaľa - DHK ZORA Olomouc 26:23 (14:10) 07.03.2010 00:46:19 - autor: vasek, přečteno 2213x

Olomoucké házenkářky hrály včera v Šaľe v historii společné soutěže již poosmé a poosmé také odjížděly s prázdnou. Šaľianská hala jim prostě vůbec nesedí a odjížděly odtud většinou s pořádnými nakládačkami. Tuto nepříznivou bilanci chtěly stůj co stůj zlomit a měly k tomu tentokrát všechny předpoklady. Soupeř totiž do utkání nastoupil jen se dvěma hráčkami na střídání, v sestavě však ale nechyběly jejich dvě největší hvězdy Popluhárová s Tothovou a to se nakonec ukázalo jako rozhodující.

Vyrovnaný stav ve skóre vydržel jen prvních dvanáct minut do stavu 6:5, poté se však domácím hráčkám podařil rozhodující trhák na 12:7. Také po změně stran skóre ve prospěch domácího družstva narůstalo a když v 17. minutě druhého poločasu svítil na ukazateli stav 23:15, zdálo se, že Hanačky odjedou zase s pořádným debaklem. Domácím však začaly evidentně docházet síly a toho Olomoučanky využily k postupnému snižování náskoku.

Jako pokropeny živou vodou se pustily do svého soupeře a ten najednou nevěděl kam dřív skočit a začal se stále víc uchylovat k nedovoleným zákrokům. Ve 25. minutě při dvojnásobném oslabení domácích se Hanačkám podařilo snížit na 24:22 a když vzápětí Bára Raníková zlikvidovala sedmičku Tothové, dotáhly se po úspěšné střele Romany Tomečkové z křídla na kontaktní gól. To už hrály dávno vysunutou obranu s osobním bráněním nejlepších dvou hráček domácích, bohužel se však v závěru nevyvarovaly dvou chyb v obraně a domácí Trochtová, do té doby v pivotu úplně neviditelná, dvěma trefami rozhodla o tom, že body zůstaly na Slovensku.

Olomoučanky odjížděly ze Šaľy nejen bez bodu, ale bohužel i výsledek o tři branky nahrává soupeři, protože v případě shodného bodového zisku obou družstev by rozhodly o konečném pořadí právě výsledky vzájemných utkání a když obě skončila výhrou domácích o tři branky, pak pro Duslo hovoří větší počet vstřelených branek v Olomouci (30:27). A aby smůly nebylo málo, v utkání si už ve 13. minutě přivodila zranění ramenního kloubu Barbora Mýlková a utkání pro ni předčasně skončilo. Se zraněními dohrály i další hráčky, především Spíchalová s podezřením na frakturu prstu levé ruky, na několik minut musela hřiště opustit i Bára Raníková, po nešetrném zákroku zezadu od Popluhárové v náskoku při střelbě na Hrbkovou, byla Míša také hodně otřesená, faulující hráčka však vyvázla jen s dvouminutovým trestem.

Co říci k jednotlivým hráčkám. U domácího celku byla velkou oporou brankařka Lívia Némethová, v poli pak kralovaly obě reprezentační spojky Popluhárová a Tothová, k nim se přidala hlavně na začátku zápasu 18 letá Szarková. U hostujícího družstva chytala spolehlivě Raníková, v pivotu až do svého zranění hrála dobře především Jana Spíchalová. V obraně, která hrála bez nemocné Kovačíkové hrály prim Polášková s Uličnou a Vaškovou. Ze spojek se tentokrát dařilo nejvíc Vaškové, která v rozpětí čtyř minut vstřelila všechny tři svoje branky v době náporu Hanaček. Romana Tomečková na křídle se první poločas trápila, ve druhém poločase hrála výborně. Trochu za očekáváním tentokrát zůstala Hrbková, která nebyla úplně ve své kůži. Co však v žádném případě nelze děvčatům upřít, to bylo nasazení a vůle dosáhnout co nejlepšího výsledku. Neblahým důkazem toho je nakonec i počet zraněných hráček našeho družstva, což svědčí o tom, že se děvčata vůbec nešetřila.

Průběh utkání: 1:0,1:1, 2:3, 4:3, 9:5, 9:7, 12:7, 13:9, 14:10 - 14:11, 17:11, 19:12, 23:15, 23:18, 24:23, 26:23.

Rozhodčí: Barborík, Rondoš (oba SR)                 300diváků           7 m hody: 8/6 - 2/2                   vyloučeńí: 5 - 6, červená karta Czanik (Šaľa) za třetí vyloučení.

Sestavy a branky:
Šaľa:
Néméth, Grandtnerová, Túrociová - Trochtová 3, Braunová, Czanik 2, Pileková, Popluhárová 9/4, Szarková 3, Tothová 9/2.

Trenérka: Darina BRAUNOVÁ

Olomouc: Raníková, Kozáková - Hejtmánková 2, Růžičková 2, Mýlková, Struchlová, Uličná, Vašková 3, Hrbková 6/2, Pašková, Dostálová 2, Spíchalová 3., Polášková 1, Tomečková 4.

Trenér: Libor MALÍNEK