English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Nad budoucností WHIL se rozjasnilo

Nad budoucností WHIL se rozjasnilo 10.03.2010 08:04:40 - autor: , přečteno 2132x


Černé mraky, které se stahovaly nad budoucností interligy házenkářek, rozfoukal v úterý svěží vítr ze Strahova. V sídle nejvyššího orgánu ČSTV v Praze se v úterý totiž sešli zástupci interligových a prvoligových klubů ženské házené České republiky (chyběli pouze zástupci Veselí a Chebu), aby diskutovali a rozhodli o tom, zda hrát společnou soutěž s nejlepšími slovenskými celky, i nadále, či nikoliv. V posledních týdnech totiž začaly pronikat informace o tom, že příští ročník (2010/11) je posledním a že interlize zvoní umíráček.

K velkému překvapení některých funkcionářů však po několikahodinové diskuzi vzešlo doporučení pro Exekutivu a Radu ČSH, které podpořili zástupci všech přítomných klubů a oddílů, aby se podepsala dohoda se slovenskou stranou o pokračování inerligy i v dalších letech. Některé náměty, které na schůzce zazněly, na příklad změna poměru počtu družstev WHIL ve prospěch českých, rozšíření počtu účastníků (na př. na (7 + 7, nebo 8 + 6), otázka přímého sestupu, nebo baráží, je třeba ještě doladit, ty však nejsou zásadní překážkou k další existenci WHIL.