English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Vítězkami WHIL je Slavia - bojuje se o další medaile

Vítězkami WHIL je Slavia - bojuje se o další medaile 17.03.2010 13:45:52 - autor: , přečteno 1728x

Konečně je jasno. Historicky prvním vítězem interligy házenkářek z Česka jsou zcela po zásluze děvčata Slavie Praha. V přímém souboji na horké půdě ve Veselí si udržely svou neporanitelnost na hřištích soupeřů a potvrdily, kdo je tady letos králem. Úplně suverénně ovládly dění na palubovce, vybraly si sice krátký výpadek, kdy povolily domácím dokonce utéct na třígólový náskok, za pár minut už ale zase vedly Slavistky a výsledek si pohlídaly.

20. kolo přineslo jen jediné překvapení a to v podobě výhry Trenčína na jihu Čech v Písku, který nastoupil bez zraněné nejlepší střelkyně soutěže Luzumové, což se ukázalo jako obrovské oslabení.družstva. V ostatních zápasech se prosadili favorité, i když v případě našeho družstva proti Partizánskému to bylo s většími potížemi, než se čekalo. Omluvou může být čtyřnásobná absence hráček základního kádru, se kterou se družstvo hodně dlouho nemohlo vyrovnat.

Předposlední kolo interligy je a pořadu v sobotu (Slavia předehrává „na Josefa" už v pátek), ostatní zápasy se hrají ve stejnou dobu, tedy v sobotu od 18:00 hod. Slavia v předehrávce hostí Písek a i když už má splněno, dá se očekávat její výhra, zejména budou-li Jihočešky i nadále postrádat Ivetu Luzumovou a Krouskou, které nehrály proti Trenčínu a na jejich výkonu to bylo hodně znát.. To v utkání dvou slovenských družstev v Trenčíně půjde hostujícímu týmu ŠKP Bratislava o potvrzení svého třetího místě v interlize. ŠKP pak ještě čeká ve středu souboj s novpečeným vítězem interligy Slavií Praha..

Ostatní zápasy budou střetnutími slovenských a českých soupeřů. Ten nejdůležitější duel se bude hrát na jihu Slovenska v městské hale v Šaľe, kde přivítají českého mistra Britterm Veselí, který bude chtít definitivně potvrdit své druhé místo v konečném účtování WHIL, k němuž mu chybí právě dva body a to získané buď v Šaľe, nebo v posledním kole doma s Partizánským. To Šaľa bude mít o stupínek nižší ambice, vítězství ji udrží v naději v souboji na dálku mezi ŠKP a našimi děvčaty o bronzový stupínek ve WHIL. Každá ztráta bodu ze sobotního utkání, nebo v posledním kole v Písku může znamenat, že Duslo podruhé za sebou nedosáhne na medailové umístění v interlize.

Další dvě utkání jsou střetnutími družstev ze spodních pater tabulky. V Partizánskem startuje Jindř. Hradec. Domácí se budou snažit udržet si náskok před Interem, Jihočešky budou zas mít motivaci přiblížit se na dostřel Zlínu, pro případ, že by Zlín neuspěl v Bratislavě na Internu. Druhé střetnutí ohrožených se hraje na Pasienkoch mezi družstvy Interu a Zlína a v případě zisku bodu by si Zlín potvrdíil inerligovou příslušnost. V případě porážky a výhry Jindř. Hradce v Partizánskem by se rozdíl snížil na jediný bod a rozhodovalo by poslední kolo a v něm Zlín jede do Michalovců a Jindř. Hradec hraje doma s našimi děvčaty. V tomto případě by to mělo naše družstvo u Vajgaru hodně těžké..

Jediný česko-slovenský duel na českém území se v sobotu hraje v Olomouci. Jak už bylo uvedeno v předchozím, Hanačky musí vyhrát, aby si uchovaly naději na zisk třetího místa, pokud jejich soupeři v Šaľe a ŠKP v Trenčíně, ztratí alespoň po bodu. Nebudou to však mít vůbec lehké. Jednak jejich soupeř z východu Slovenska Iuventa Michalovce už nemá co ztratit a navíc už přijede s konsolidovaným kádrem hráček, které se vrátily do družstva po zraněních (Tobiášová, Obšatníková), nebo kádr v průběhu posledních týdnů posílily (Alžbeta Poláková, bývalá reprezentační spojka a dvacetiletá levoruká spojka, Ukrajinka Tatina Tregubova). Druhým důvodem obtížnosti zápasu je zdravotní stav hráček Zory. V minulém kole proti Partizánskému chyběla v kádru čtveřice hráček základní sestavy (Raníková, Uličná, Spíchalová a Mýlková) a je otázka zda se podaří některou z nich dát zdravotně tak do pořádku, že by mohla utkání odehrát. Vyloučeno je to u Mýlkové, která si nezahraje do konce sezony.

Utkání proto nebude mít asi jasného favorita, v Olomouci všichni věří, že se Hanačky se všemi nepříjemnostmi vyrovnají a uplatní své přednosti v boji proti kvalitnímu soupeři. Síla Iuventy je především ve hře Ukrajinského legionářského tria, v čele s účastnicí prosincového MS v Číně Viktoriíí Škľaruk, která patří k nejlepším pivotům interligy a spojek Bachirevy a Tregubovové. Oporami družstva jsou i další spojky Poláková, mladé juniorské reprezentantky Kvetková a Rebičová na křídlech dominují rychlíci Hollá a Szöllösiová, které mají také reprezentační zkušenosti. Vedle zkušené Ukrajinské pivotky Škľaruk se prosazuje i mladá Horňáková. Zkušená brankařka Kudročová patří do šestice nejlepších v interlize. Zapomenout samozřejmě nemůžeme na nejlepší střelkyně Iuventy vracející se po zranění - Annu Obšatníkovou-Dittelovou a Lucii Tobiášovou, je otázka jak pokročila jejich rehabilitace po operacích. Svou vysokou kalitu má slovenský celek i na postu trenéra. Před několika týdny převzal družstvo velezkušený Dušan Daniš..

Program 21. kola:
Pátek 19. března 2010 19:00 hod.
:
Slavia Praha - Sokol Písek
Sobota 20, března 2010: 18:00 hod.:
Olomouc - Michalovce, Partizánske - Jindř. Hradec, Šaľa - Veselí, Trenčín - ŠKP Bratislava, Inter Bratislava - HC Zlín