English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Jedinou tajenku interligy zbývá odkrýt v posledním kole.

Jedinou tajenku interligy zbývá odkrýt v posledním kole. 22.03.2010 17:02:24 - autor: vasek, přečteno 1732x

 

Předposlední kolo interligy vyřešilo podle očekávání většinu z dosud nevyřešených tajenek, zbývá již jediná - 3. místo a bronzové medaile z interligy. O ty svedou pomyslný souboj na dálku ve středu 24. března (od 18:00 hod. se hraje kompletní poslední kolo), slovenský mistr ŠKP Bratislava a Olomoučanky DHK ZORA. Blíže k jeho obhajobě z minulé sezony má ŠKP, ten hraje v domácím prostředí s novým vítězem WHIL Slavií Praha, ale musí bezpodmínečně vyhrát, protože bod mu nemusí stačit. O ten teď zaostává ZORA, která v případě výhry u Vajgaru by Slovenky dotáhla a má výrazně lepší vzájemná utkání.

Předposlední kolo tedy vyřešilo zejména 2. celkové místo ve WHIL, které z loňska obhájilo Veselí, které jako druhý tým po Slavii dokázalo vyhrát v Šaľe (23:25). Rozhodlo se tak, že historicky nejúspěšnější celky WHIL - Šaľa a Michalovce, zůstanou letos bez medaile. Rozhodlo se také o sestupujícím celku na Slovenské straně. Černý Petr zůstal nováčkovi soutěže Interu, který v zápase pravdy prohrál doma se Zlínem který také musel vyhrát - 22:31. Tím se také vyřešila otázka baráže na české straně, které se nevyhnul Jindř. Hradec.

Zatímco semifinálové dvojice českého play-offf jsou již známy několik kol (Slavia - Písek a Veselí - Olomouc), teprve minulé kolo stanovilo dvojice pro slovenské play-off. Střetnou se ŠKP Bratislava s Trenčínem a Šaľa s Michalovcemi. První dvojice si své ambice vyzkoušela v minulém kole, pod Trenčianským hradem skončilo vítězně pro ŠKP (vyhrálo tam 25:34) a je i favoritem pro play-off. Ve druhé dvojici Iuventa Michalovce v Olomouci i přes porážku prokázala, že to s ní Šaľa nebude mít vůbec jednoduché.

Středeční poslední kolo inerligy tedy již prakticky nemá co řešit. Většina družstev se může v poklidu připravovat na následná play-off, případně J. Hradec na baráž, jenom v Bratislavě a právě u Vajgaru se budou zajímat o průběh zápasů svých soupeřů v boji o třetí místo.Vliv na to však mít nebudou, oba adepti na bronz musejí vyhrát a v případě Hanaček ještě čekat na klopýtnutí soupeře.

Hanačky pojedou do jižních Čech s vědomím svého vítězství nad Michalovcemi, i když před utkáním se s jejich výhrou moc nepočítalo. Zdravotní problémy řady opor přetrvávají, zdravotní problémy má stále brankařka Raníková (tu však skvěle zastoupila Rašková), určitě nenastoupí ani Mýlková s Uličnou a otazník visí nad Stuchlovou, Spíchalovou, která hrála se sebezapřením a Paškovou, která má pohmožděnou ruku z utkání proti Iuventě a v neděli nemohla proto ani nastoupit v utkání juniorek v 1. lize žen.

Takže do Hradce pojede asi torzo družstva, nicméně připravené bojovat naplno a věřit, že Slavii vydrží vítězná vlna až do posledního kola.a že se z třetího místa budeme radovat na Hané.

Kompletní pořad 22. kola: středa 24. března 2010 - všechna utkání mají začátek v 18:00 hod.
Michalovce - Zlín, Inter Bratislava - Trenčín, ŠKP Bratislava - Slavia Praha, Písek - Šala, Veselí n.M - Partizánske, J.Hradec - Olomouc