English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky Zory na Praga Cupu ve čtvrtfinále

Starší žačky Zory na Praga Cupu ve čtvrtfinále 09.04.2010 09:13:06 - autor: vasek, přečteno 2173x


O velikonocích 1. - 5. dubna 2010 se starší žačky zúčastnili jedné z největších evropských přehlídek mládežnické házené, 19. ročníku turnaje Prague Handball Cup 2010, kterého se zúčastnilo 368 týmů z 21 států.V naší kategorii soupeřilo 65 družstev v 11 skupinách o postup do 11 tříčlenných nadstavbových skupin, z nichž dále bojovali systémem play-off jen jejich vítězové. Celkové vítězství si odnesl dánský tým BK Ydun, který porazil Zlín A 10:18, třetí místo vybojovala Jiskra Havlíčkův Brod nad dánským FIF Handbod I 14:13.Naše děvčata byla vyřazena až ve čtvrtfinále družstvem Havlíčkova Brodu 13:14.

První zápas v základní skupině sehrála s konečným vítězem turnaje dánským družstvem BK Ydun I a podlehla 5:16. Dalším soupeřem ve skupině byl německý tým TSV Gaimersheim a výsledek 31:2 jasně ukázal kdo měl na hříšti převahu. Ani další soupeř slovenská Slávia Sereď nemohla naše "rozjeté" hráčky zastavit v boji o postup ze skupiny a zápas skonči 16:11. K dalšímu dánskému družstvu AJAX Copenhagen I jsme přistupili bez respektu a to se vyplatilo. Děvčata si poradila i se hrou brankařky v poli a vstřelený gól na&scar on;í brankařky Aničky Novákové přes celé hřiště poslal brankařku soupeře do brány již do konce zápasu. Výsledek 16:13 nás posunul do další hry ze třetího místa ve skupině. Poslední zápas skupiny s rakouským týmem MGA Handball Wien již nemohl náš postup ze skupiny zvrátit, přestože jsme nechtěli dát kůži zadarmo skončil zápas prohrou 9:13.

Ve tříčlené skupině z postupujících jsme se setkali s družstvem s žákovské ligy Sokol Kobylisy II, který jsme porazili rozdílem 8 branek a vyhráli 16:8. O našem vyřazení mohl tedy rozhodnout švédský tým Lugi HF I. Nasazení našich hráček však zvítězilo a vítězství 15:12 nás posunulo již do vyřazovacích zápasů. V osmifinále jsme porazili další dánský tým Hillerod Handbold klub I opět 15:12. Po těchto těžkých zápasech jsme po hodinové přestávce sehráli náš jak se ukázalo poslední zápas s odpočatým týmem Havlíčkova Brodu a přes velkou snahu, když jsme se střídali ve vedení o jednu branku jsme v závěru podlehli družstvu z žákovské ligy 13:14. Celkově zaslouží družstvo velkou pochvalu. Za předvedený výkon se vůbec nemusíme stydět, ba právě naopak. V tomto kvalitně obsazeném turnaji jsme nakonec obsadili velmi pěkné 6. místo a získali velmi cenné zkušenosti z evropské házené, které snad zúročíme v blížícím se kole žákovské ligy.

Sestava a branky: Nováková Anna 1, Směšná Jaroslava - Fryčáková Tereza 37, Fryčáková Vendula 30, Sklenářová Lucie 16, Opletalová Barbora 15, Jordánová Alžběta 9, Fritschová Vendula 7, Jurníčková Kateřina 5, Ptáčníková Veronika 5, Šimková Michaela 4, Fryčáková Simona 3, Konečná Eva 2, Muchková Jessica 1, Lounová Kateřina 1.

Celkové skóre 136:101

Autorka článku: Dana Dočkalová