English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky byly 55 minut lepším týmem – přesto nevyhrály HC Britterm Veselí n.M. - DHK Zora Olomouc 29:26 (11:13)

Hanačky byly 55 minut lepším týmem – přesto nevyhrály HC Britterm Veselí n.M. - DHK Zora Olomouc 29:26 (11:13) 10.04.2010 18:31:13 - autor: dhkzora, přečteno 2670x

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:2, 2:4, 4:6, 6:6, 6:8, 9:9, 9:10, 10:13, 11:13 - 13:13,13:14, 14:17, 16:19, 17:20, 19:21, 21:23, 23:23, 24:25, 27:25, 27:26, 29:26.

Rozhodčí: Haščík, Oťapka                   350 dváků                7m hody: 3/3 - 1/1          vyloučení: 1 - 3.

Sestavy a branky:
Veselí:
Černá, D. Zvoničová, Benedíková - Kratochvílová, Gáborová 3, G. Zvoničová, Štěrbová 9, Jandásková, Velenová, Vinyatynska 5, Chmelařová 4, Fleková 4/3, Kočí 3, Súkenníková 1.

Trenér: Peter SABADKA

Olomouc: Raníková, Kozáková - Hejtmánková 5, Růžičková, Stuchlová, Kovačíková, Uličná, Vašková 2, Hrbková 8/1, Pašková 2, Kubáčková, Spíchalová 3, Polášková 1, Tomečková 5.

Trenér: Libor MALÍNEK

První semifinále play-off házenkářek, mezi družstvy Veselí a Olomouce bylo reprízou loňského finálového souboje obou soupeřů. Také tentokrát byly úspěšnější domácí házenkářky, které tak porazily svého soupeře počtvrté v řadě i když tentokrát měly na kahánku. Hanačky totiž podaly na půdě úřadujících mistryň vskutku heroický výkon a tahaly po celé utkání za delší konec. Domácí stále jen dotahovaly jedno až tříbrankový náskok a poprvé se ujaly vedení až čtyři minuty před koncem . Hanačky se znovu přesvědčily, že nestačí hrát 55 minut, že utkání se hraje 60 minut čistého času, poslední pětiminutovku totiž prohrály 5:1.

Utkání to bylo velmi kvalitní, oba soupeři hráli s plným nasazením, bojovalo se do posledního dechu, ale bez záludností, počet 7m hodů a vyloučených na tak extrémně vypjatý zápas je opravdu hodně nízký počet. Drama vyvrcholilo posledních pět minut poté, kdy Míša Hrbková naposledy poslala své družstvo do vedení, což bylo v 53. minutě utkání, se dvěma trefami z dálky prosadila Gáborová a nejlepší hráčka domácích Štěrbová se trefila hned třikrát. Mezi tím několikrát zahrozily Hanačky, neprosadily se ale ani ze šestky. To už však několik minut v brance domácích stála Zvoničová, která vystřídala za stavu 20:22 Černou a tento tah domácího trenéra se ukázal jako jeden z rozhodujících počinů pro zvrat v utkání. Domácí gólmanka se překonávala a vychytala Olomoucké střelkyně neuvěřitelnými zákroky.

Domácí celek nakonec ještě v poslední minutě přidal dvě branky poté kdy Tomečková uzavřela gólový účet hostujícího družstva 26. brankou a snížila minutu před koncem na 27:26. To už ale nic neměnilo na tom, že první krok k postupu udělaly domácí děvčata. Bez uzardění však lze konstatovat, že tentokrát nevyhrál lepší, ale šťastnější tým.

V domácím družstvu byla daleko nejlepší hráčkou Štěrbová, která byla k neudržení, moc se neprosadila Fleková, která však byla velmi pečlivě bráněna. Také nebezpečí ze strany Chmelařové, která Hanačkám v Olomouci nastřílela 11 branek bylo likvidováno jejím důsledným bráněním a také skutečností, že Olomoučanky nedaly domácím moc šancí k přechodu do brejků. Své si uhrála i Kočí s Vinyatynskou a spolehlivě chytala i Lenka Černá.

Z družstva hostí držela svůj tým hlavně v prvním poločase Bára Raníková, měla však svou rolu hodně usnadněnu výbornou obranou postavenou z vysokých Kovačíkové, Poláškové a Vaškové, prim zde ale hrála „nejmenší"z nich Jana Spíchalová, která předvedla asi svůj nejlepší letošní výkon. Prosadila se i v útoku a odvedla naprosto bezchybný výkon. Výborně zahrály i Hejtmánková, Hrbková a Tomečková, které se prosazovaly zejména střelecky, několika akcemi se blýskla i mladá Pašková. Střelecky se trochu trápily ostré spojky Vašková s Poláškovou, které byly sice velkým nebezpečím pro domácí obranu, gólově se však neprosadily. Obě však odvedly velké penzum práce v obraně.

Série pokračuje ve Veselí hned v neděli opět od 17:00 hod. a věřme, že se tentokrát budou radovat Olomoucké házenkářky. Každopádně však sobotní první utkání bylo dobrou propagací ženské házené a určitě skvělou pozvánkou ke sledování tohoto dramatického seriálu.

V prvnín utkání druhé semifinálové dvojice rozdrtila Slavia Praha rozdílem něj¨kolika říd sého soupeře Sokol Písek  40:17

 

.