English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Finále asi Olomouc neuvidí - HC Britterm Veselí n.M. - DHK Zora Olomouc 27:18 (14:7)

Finále asi Olomouc neuvidí - HC Britterm Veselí n.M. - DHK Zora Olomouc 27:18 (14:7) 11.04.2010 18:28:33 - autor: dhkzora, přečteno 2273x

Průběh utkání: 3:0, 4:2, 6:2, 6:4, 10:5, 10:6, 14:6, 14:7 - 14:9, 16:10, 18:11, 19:13, 212:13, 22:16, 23:17, 27:17, 27:18.

Rozhodčí: Karlubík, Struhár (oba SR)      400 diváků          7m hody: 3/2 - 4/1,        vyloučení: 4 - 2.

Sestavy a branky:
Veselí:
Černá, D. Zvoničová, Benedíková - Kratochvílová, Gáborová 1, G. Zvoničová 1, Štěrbová 5/1, Jandásková, Velanová, Vinyatynska 2, Chmelařová 5, Fleková 5, Kočí 5/1, Súkenníková 3.

Trenér: Peter SABADKA

Olomouc: Raníková, Kozáková - Hejtmánková 2, Růžičková 1, Stuchlová, Kovačíková, Uličná, Vašková 5, Hrbková 4/1, Pašková 1, Kubáčková, Spíchalová 2, Polášková, Tomečková 3.

Trenér: Libor MALÍNEK

Druhé dějství série play-off o postup do finále házenkářek se Hanačkám ve Veselí vůbec nevydařil. Druhý bod zařídila tentokrát vynikající Lenka Černá, která Olomoucké střelkyně přiváděla k zoufalství a má největší podíl na jednoznačném vítězství domácích.barev. Tentokrát šlo ve Veselí vůbec o souboj brankařek. Na jedné straně v roli učitelky Černá, na druhé straně její učenlivá žákyně Bára Raníková. Obě měly podobně vysoký počet úspěšných zásahů (Lenka cca 24, Barbora cca 22), Bára však měla nepoměrně vyšší počet těch neúspěšných.

Hrálo se opět velmi bojovně, nasazení na obou stranách bylo vysoké, hra měla potřebnou jiskru a zpočátku i dramatičnost i když to podle výsledku tak nevypadá. Domácím vyšel skvěle úvod střetnutí, z prvních tří akcí si vytvořily tříbrankový náskok, po deseti minutách vedly 6:2 a v patnácté minutě byl stav 7:4. Veronice Hejtmánkové se podařilo po neproměněné sedmičce vzápětí střelou z dálky snížit na nadějný dvoubrankový náskok, další osmiminutový časový úsek však zastihl hostující družstvo v nedbalkách a prohrálo jej 7:1.To bylo asi pro další vývoj zápasu klíčové.

Po změně stran si domácí hráčky udržovaly stále čtyř až sedmibrankový náskok, ve 21. minutě druhé půle však přišla další šňůra, tentokrát čtyřbranková a náskok domácích narostl na deset branek. To bylo pro Hanačky hodně kruté a branka Míši Hrbkové minutu před koncem jen snížila na konečných 27:18. Příčiny porážky hostujícího družstva je třeba hledat především v excelentním výkonu soupeřovy brankařky, je však třeba říci také to, že jí její zákroky hostující děvčata hodně usnadnila svou nedůraznou a mnohdy nepřesnou střelbou. Za celý zápas jsme napočítali celkem 17 střeleckých pokusů Hanaček z hranice 6 m, navíc neproměnily 3 sedmičky a 5 x skončily jejich pokusy na tyčích domácí branky. A to všechno se v tak vyrovnaných soubojích prostě musí nepříznivě projevit.

Domácí družstvo mělo mimo fantastického výkonu brankařky Lenky Černé, největší zbraň opět v triu Fleková, Štěrbová, Kočí, tentokrát se proti sobotě prosazovaly více i z rychlých útoků hlavně oběma křídly Chmelařovou a Súkenníkovou, což jim umožnilo to, že Hanačky prostě nedávaly góly a rychlý přechod do útoku jim tak umožnily.

V družstvu hostí jak již bylo řešeno zachytala ve výborné formě Barbora Raníková, výborná byla Veronika Hejtmánková, která mimo dirigentské role, dlouho hrála i osobní obranu na střelkyni Štěrbovou, velký kus práce jak v obraně tak i v útočné fázi odvedla Katka Vašková, která se zlepšuje po mateřské zápas od zápasu. Alena Polášková spolu s Kovačíkovou a Spíchalovou byla tahounkami obrany, Aleně se však vůbec nedaří v útoku, po zranění se ještě nepouští do střelby jak by se na spojku jejího formátu slušelo. První poločas se vůbec nedařilo Hrbkové, v posledních patnácti minutách to ale už zase byla Míša jak ji známe po celou sezonu. Ani na druhém křídle hrající Romana Tomečková se neprosadila tak jako v sobotu, dobře bránící Chmelařová ji však příliš prostoru neponechala..Velmi dobře si znovu vedla Spíchalová, která se nemohla příliš spoléhat na pomoc své kolegyně v pivotu Uličné, která měla určité zdravotní komplikace. Do hry se tentokrát ve větščí míře dostaly i všechny ostatní hráčky z lavičky.

Závěrem je třeba konstatovat, že domácí družstvo vyhrálo tentokrát zcela zaslouženě, bylo lepší než jejich soupeřky, to však neznamená, že by Hanačky nemohly mít šanci přinejmenším sérii ještě zdramatizovat, nebo se dokonce pokusit vynutit si ještě návrat do Veselí a v pátém rozhodujícím duelu si to rozdat se svým velkým soupeřem jak se lidově říká „na férovku".