English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu vyvrcholí bitva na Moravském poli

O víkendu vyvrcholí bitva na Moravském poli 15.04.2010 16:07:47 - autor: , přečteno 1966x

 

Rozhodující boje čekají házenkářky o tomto víkendu, kdy se budou hrát třetí a v některých případech i čtvrtá utkání semifinálových duelů o postup do finále. Na Slovensku se přesune souboj ŠKP Bratislava a Štartu Trenčín od Dunaje pod hrad Matúša Čáka a úřadující mistr ŠKP bude mít v sobotu první mečbol. Pokud ho promění, stane se prvním finalistou slovenského play-off. Ten druhý by mohl vzejít z duelu na Zemplíně, kde je stav mezi Michalovcemi a Šaľou zatím 1:1 na zápasy. Může se tedy rozhodnout již v neděli, série se však může protáhnout až do středy 21. dubna, kdy by se hrálo 5. utkání v Šaľe. Šance obou soupeřů jsou vyrovnané, pro Iuventu hovoří domácí prostředí

V české části bojů o postup do finále je jednoznačný vývoj ve dvojici Slavie Praha s Pískem. Lídr letošního ročníku interligy vede na zápasy 2:0 a nic jiného než jeho vítězství v sobotu na jihu Čech se neočekává. Také stav druhé semifinálové dvojice Veselí - Zora Olomouc je po prvních dvou zápasech 2:0, jde zde ale o reprízu loňského finále a dá se tedy předpokládat, že bitva neskončí v sobotu. Obě družstva prokázala, že jsou na play-off výborně připravena, podle výsledků se toho pro další vývoj ale nedá moc vystopovat. Hanačky totiž měly daleko blíž k zisku prvního bodu hned v úvodním zápase, druhý zápas vyhrály domácí vysokým rozdílem, ten však v zápasech play-off vůbec nic neznamená. Počítají se výhry a ty má bohužel na svém kontě obě Veselí.

Zatímco v prvním utkání slavil úspěch v průběhu skoro celého utkání kolektivní duch Hanaček a jen smůla a vynikající výkon Dariny Zvoničové v domácí brance v poslední desetiminutovce znamenal první šťastný bod pro domácí. Každý ze soupeřů měl ve svém středu po jedné vynikající střelkyni, v dresu domácích to byla Štěrbová, prapor hostujícího družstva držela především Míša Hrbková. Druhý zápas se nesl především v duchu souboje skvělé Lenky Černé v domácí brance se všemi střelkyněmi Olomouce, které zaznamenaly v utkání celkem 50 střeleckých pokusů, do sítě domácí branky jich však prošlo jen 18. V utkání jsme napočítali celkem 17 neproměněných náskoků Hanaček a k tomu 3 neproměněné sedmičky, to všechno bylo tím pravým důvodem vysoké porážky.

O víkendu nás tedy čeká pokračování souboje a všichni příznivci Olomouckých barev věří, že sobotní utkání bude tím zlomem na který všichni čekají a výhra by určitě „nakopla" domácí děvčata k tomu, aby si vítězství zopakovala i před televizními kamerami v neděli a pokusila se o malý zázrak v podobě překonání svého soupeře i v pátém střetnutí ve středu v Pekle Veselské haly. I když hráčky Zory provázejí v posledních týdnech jen samé kruté rány, od zranění štírka útočné vozby Báry Mýlkové, přes zdravotní komplikace Poláškové, Raníkové, Spíchalové, a dalších až po předčasné ukončení sezony Lucie Dostálové, kterou čeká radostná událost, je v jejich silách svého silného a nesmírně zkušeného soupeře překonat. Jen pro zajímavost. Z původní oficiální fotografie družstva před sezonou, na které je 22 hráček se jich v sestavě družstva pro sobotní play-off postaví jen 13.

V Olomoucké hale se dá očekávat i souboj v hledišti. Početná kolona veselských bubeníků jistě opět dorazí do Olomouce v plné zbroji a bude hnát své panenky do boje. Je proto na Olomouckých příznivcích, aby tomuto nájezdu čelili zase svými zbraněmi a dokázali, že i chladní Hanáci se dovedou rozohnit a své hráčky podpořit. Budou to jistě potřebovat. Každopádně se dá očekávat pravá „bitva na Moravském poli" a věřme, že tak jako ta historická bitva z 13. století, která se stala nejslavnější českou porážkou, bude i ta sportovní bitva slavnou porážkou úřadujícího mistra.

Po skončení sobotního utkání, hned na ploše převezmou házenkářky domácí Zory od ředitele WHIL bronzové medaile za 3. místo celkového pořadí interligy. Medaile převezme všech 21 hráček (ano tolik se jich ve 22 zápasech objevilo v dresu Zory) a také čtyři členové realizačního týmu družstva. Věříme, že naši příznivci poděkují při tomto aktu domácím hráčkám za jejich celoroční výkony.