English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Veselí proměnilo hned první mečbol DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí 22:23 ( 9:14)

Veselí proměnilo hned první mečbol DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí 22:23 ( 9:14) 17.04.2010 22:58:48 - autor: vasek, přečteno 2003x

Obhájce mistrovského titulu házenkářek z Veselí si po roce zahraje opět finále. Rozhodlo o tom třetí semifinálové utkání play-off .hrané v zaplněné hale v Olomouci. Dramatické utkání nakonec vyhrály hostující hráčky, když ustály drtivý tlak svého soupeře v posledních minutách duelu. Začátek zápasu zastihl domácí házenkářky, tak jako v této sezoně už po několikáté, v nedbalkách. Vstup do utkání měly zase skoro až katastrofální a brzy prohrávaly 1:6, když nedokázaly prostřelit Darinu Zvoničovou v brance Veselí ani z těch nejvyloženějších příležitostí.

Postupně Polášková, Tomečková, Vašková i Hejtmánková z brejků, nebo proskoku ze středu brankoviště nacházely svými střelami jen tělo Zvoničové. Následovaly naopak rychlé protiútoky soupeře a ten se nemýlil. Dvakrát Súkenníková, Ukrajinka Vinyatynská z trháků, sedmička v podání Kočí a dvě branky z křídel jak zleva - Súkenníková, tak zprava Chmelařová dokončily dílo zkázy prvních minut. Po první smršti se hra vyrovnala, domácí se začaly také prosazovat gólově, ale pětibrankový rozdíl vydržel až do konce poločasu.

Ve druhém poločase se hra ještě více vyrovnala, domácí začaly postupně a pomalu ukrajovat z náskoku soupeře, v polovině druhého dějství to už bylo 18:19 a když ve 23. minutě Míša Hrbková ze sedmičky po faulu na Tomečkovou vyrovnala, zdálo se, že by mohlo dojít ke kýženému obratu i ve skore. Gábina Zvoničová však s velkou dávkou štěstí vstřelila svou jedinou banku v celé sérii a vzápětí Kočí neomylně ze sedmičky, získaly znovu dvoubrankový náskok pro Veselanky.To ještě chybělo do konce utkání 6 minut, takže dost času na obrat. Domácí bušily do svého soupeře za bouřlivé podpory domácích diváků, výsledkem však byla už jen jediná branka z ruky Paškové, to však bylo ze strany domácích všechno. Naopak ještě v závěru několika nepřesnostmi daly šanci hostům, ale Raníková byla vždy na místě.

V polovině druhého poločasu, kdy se domácí dostaly poprvé na dostřel se domácí trenér rozhodl k dost odvážnému kroku, na hřišti se objevila dvojice juniorek Gebre Selassie a Pašková, ty hru domácích hodně oživily a za podpory zkušenějších Hrbkové, Tomečkové a Poláškové udělaly ze závěru drama. Domácí děvčatům nelze tentokrát vytknout malou snahu, nebo bojovnost, dřely do úmoru, na rozjetého a velmi zkušeného soupeře to však bohužel nestačilo.. Hanačky ukončily sezonu porážkou, ale po boji a se vztyčenou hlavou. Nezbývá než soupeři poblahopřát a popřát hodně úspěchu ve finále.

Z hráček Zory se dařilo v brance Barbořě Raníkové, nejvýaznější jejich hráčkou byla Míša Hrbková, zkušené legionářky Poláškovouá s Vaškovou byly velmi spolehlivé v obraně, v útočné fáti se jim včak už tolik nedařilo. Velký kus práce odvedla bojovnice Hejtmánková. Po svém famózním výkonu z prvních dvou zápasů ve Veselí se trochu vytratila Spíchalová. Ve vítězném družstvu byla jedničkou brankařka Zvoničová a zářila obě křídla Chmelařová a Súkenníková. Střelkyně Štěrbová s Flekovou byly velmi dobře střeženy a příliš se neprosadily.

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6, 5:9, 5:11, 7:11, 9:12, 9:14 - 10:14, 10:16, 16:18, 18:19, 18:21, 21:21, 21:23, 22:23.

Rozhodčí: Brunovský, Čanda          400 diváků            7m hody: 3/3 - 4/3               vyloučení: 1 - 1

Sestavy a branky:
Olomouc
: Raníková, Rašková - Hejtmánková 6/2, Růžičková, Stuchlová, Kovačíková 1, Vašková 2, Hrbková 7/1, Pašková 2, Kubáčková, Spíchalová, Gebre Selassie 1, Polášková 1, Tomečková 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Veselí: D. Zvoničová, Černá, Benedíková - Gáborová, G. Zvoničová 1, Štěrbová 3, Jandásková, Velanová, Vinyatynská 2, Chmelařová 6, Fleková 1, Kočí 6/3, Súkenníková 4..

Trenér: Peter SABADKA