English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Nestor Olomoucké házené slaví jubileum

Nestor Olomoucké házené slaví jubileum 27.04.2010 14:52:25 - autor: vasek, přečteno 2053x

Předposlední dubnový den je dnem narozenin jedné z nejznámějších postav historie olomoucké a zejména ženské olomoucké házené pana Vítězslava HEJTMÁNKA, který má v rodném listě zapsáno neuvěřitelné datum narození: 29. duben 1930. Ano v tento letošní dubnový den uplyne 80 roků od jeho narození.

V mládí se aktivně věnoval stolnímu tenisu, který hrál na vrcholové úrovni, po dobu vojenské služby hrával v nejvyšší soutěži za ČH Bratislava. Většinu svého bohatého života ale zasvětil jinému sportu. Poté co se oženil s brankařkou házenkářek Zory začal se věnovat funkcionařině a brzy se stal jedním z předních funkcionářů Olomouckého klubu. Dlouhá léta pracoval jako organizační pracovník oddílu, téměř 30 let vykonával funkci vedoucího prvoligového družstva žen.

Celá jeho rodina se aktivně již třetí generaci podílí i hráčsky na úspěších klubu, po své manželce brankařce prvoligového družstva a reprezentace převzala brankařskou štafetu i její starší dcera Denisa, nyní Růžičková a zejména mladší dcera Monika se stala legendou československé házené, když nejprve pod jménem Hejtmánková a později po odchodu do bundesligy Ludmilová patřila mnoho sezon k nejlepším střelkyním německé nejvyšší soutěže. Také obě vnučky jubilanta hrají házenou, starší Katka hraje v interligovém družstvu žen DHK ZORA Olomouc, mladší Denisa je brankařkou juniorského družstva Olomouckého klubu.

Svými nekompromisními postoji a schopností bojovat o zavádění nových myšlenek do života se prosazoval ve funkcích i mimo mateřský oddíl. Stal se členem předsednictva Československého svazu házené a několik roků zastával funkci místopředsedy Českého svazu házené. Mimo činnosti svazového funkcionáře vykonával několik let i práci vedoucího reprezentačního družstva žen Československa. Patří mezi nejznámější házenkářské funkcionáře a osobnosti v celé republice za posledních 50 roků.

Ani v současnosti nesedí doma, ale i ve svém věku pracuje v klubu a podílí se na investičních činnostech a rekonstrukcích sportovního zařízení. Jediný víkend sï nedovede představit bez házené. Na domácích interligových utkáních žen ho můžeme vidět u stolku v roli zapisovatele zápasů nejvyšší soutěže a již několik roků jezdí na všechna utkání interligového družstva na hřiště soupeřů a pořizuje s kamerou v ruce záznamy zápasů. Je i velkým znalcem mužské bundesligy i české extraligy, v televizi sleduje všechna dostupná utkání těchto soutěží, včetně zápasů světových a Evropských šampionátů.

Hejtmánek

Jubilantovi přejeme pevné zdraví, a elán do dalších roků a radosti v rodinném kruhu a hodně radosti z výsledků všech družstev klubu DHK ZORA Olomouc, jejichž utkání, ale i přípravu v hale sleduje a nešetří chválou, ale i kritickým pohledem.