English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu začíná finále play-off házenkářek

O víkendu začíná finále play-off házenkářek 28.04.2010 10:05:35 - autor: vasek, přečteno 1769x

Z dvanáctky účastníků interligy již pro sedm z nich skončila sezona a mají za sebou již dvoutýdenní pauzu. Nejhůř umístěný český celek po základní části - Jindř. Hradec bedlivě sleduje počínání vítěze 1. ligy žen DHK Baník Most a na dálku testuje své ambice pro blížící se baráž o setrvání v interlize. Neúspěšnější dvě česká družstva Slavii Praha a Britterm Veselí a slovenského lídra ŠKP Bratislava spolu s Iuventou Michalovce čeká vyvrcholení sezony v podobě bojů ve finále národních play-off, kde jsou v sázce mistrovské tituly.

Do Slovenského finále postoupil podle předpokladů obhájce titulu ŠKP Bratislava a jeho soupeřem bude pro některé překvapivě Iuventa Michalovce. Východoslovenky hrály před šesti týdny v Olomouci v předposledním kole dlouhodobé části a i když našemu družstvu o branku podlehly, zanechaly na Hané výborný dojem a z řad olomouckých příznivců a odborníků zaznívalo hned po zápase přesvědčení, že Iuventa nejen že postoupí přes Šaľu do finále, ale hodně potrápí v boji o titul i ŠKP Bratislava.

I přes tyto tipy zůstává Bratislava alespoň v domácím prostředí v prvních dvou utkáních favoritem. Disponuje totiž nejširším kádrem kvalitních hráček, převážně slovenských reprezentantek, od brankařky Školkové, přes vynikající spojky Šimákovou, Beňuškovou, Porubskou, Kertészovou, skvělého pivota Štetákovou až po rychlonohá křídla Hodoškovou, Globanovou, Kochanovou a Janšákovou.

Michalovce měly zlou sezonu. V průběhu roku se jim zranila postupně řada klíčových hráček, vedení klubu však přivedlo do družstva několik kvalitních náhrad, ať již to je z maďarské ligy spojka Pollaková, nebo Ukrajinské reprezentantky Bachireva a Tregubova. Nejdůležitější pro stabilizaci družstva je však návrat Tobiášové a Obšatníkové. Staronový trenér Dušan Daniš se bude asi nejvíce spoléhat na zkušenou Kudročovou v brance, na spojkách, kde je je největší síla družstva v podoběkanonýrek Tobiášové, Obšatníkové, Pollakové, Tregubovové a Bachirevy, oporou je Ukrajinský pivot Šklaruk a z křídel především Hollá se Szöllösoïovou.

Finále českých družstev začíná dvojzápasem v Praze, kde se utkají Slavia Praha s přemožitelem našich děvčat Brittermem Veselí. Soudě podle předchozích zápasů, měl by být favoritem pražský tým, který podával celý rok nejkvalitnější a nejvyrovnanější výkony. Obě družstva mají vynikající základní sestavy, mladé slavistky z lavičky lídra se na hřiště dostávají jen sporadicky a převážně za rozhodnutého stavu, nebo v zápasech proti evidentně slabším soupeřům, hráčky z lavičky Veselí se však na hřiště dostávají ještě míň.

Na straně Slavie je hlavní devízou dravost mládí reprezentované především Kutlvašrovou, K. Černou, oběma křídly Jedličkovou a Knedlíkovou a zkušenost středu hřiště v podobě rozehrávky Keclíkové a na brankovišti operující velezkušené Petry Vítkové. Oporu má Slavie také v brance, kde se dostala při zdravotních problémech Raníkové do role reprezentační jedničky Satrapová.

Výhodou Veselí může být daleko větší zkušenost většiny hráček základního kádru. Vždyť Veselí hraje letos pošesté v řadě ve finále, zatímco Slavia chyběla ve finále od roku 2007 a většina hráček bude hrát finále poprvé v životě. Oporu bude mít Veselí především v brance, kde se může spolehnout na Lenku Černou, ale i Darina Zvoničová prokázala zejména v semifinále, že je neméně dobrou strážkyní branky.O výsledku Veselí bude jistě rozhodovat především trojice spojek Fleková, Kočí a Štěrbová a rychlíci na křídlech Chmelařová se Súkenníkovou..

Vše je tedy připraveno velké finále může začít.

Časový program finálových zápasů:

České finále: 1. utk. sobota 01. 05. 2010 - 18:00 hod. DHC Slavia Praha - HC Britterm Veselí
2. utk. neděle 02. 05. 2010 - 10:00 hod. DHC Slavia Praha - HC Britterm Veselí
3. utk. sobota 08. 05. 2010 - 10:30 hod. HC Britterm Veselí - DHC Slavia Praha (vysílá ČT 4)
Příp. 4.utk. neděle 09. 05. 2010 - 17:00 hod. HC Britterm Veselí - DHC Slavia Praha
Příp. 5.utk. středa 12. 05..2010 - 17:30 hod. DHC Slavia Praha - HC Britterm Veselí

Slovenské finále:
1. utk. sobota 01. 05. 2010 - 17:30 hod. ŠKP Bratislava - Iuventa Michalovce
2. utk. neděle 02. 05. 2010 - 12:00 hod. ŠKP Bratislava - Iuventa Michalovce (vysílá STV 3)
3. utk. sobota 08. 05. 2010 - 18:00 hod. Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava
Příp. 4.utk. neděle 09. 05. 2010 - 10:00 hod. Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava (vysílá STV 3)
Příp. 5.utk. středa 12. 05..2010 - 17:30 hod. ŠKP Bratislava - Iuventa Michalovce

O bronzové medaile se v letošním roce nehraje, jejich majtelkami se díky umístění po dlouhodobé části interligy stala na České straně děvčata DHK ZORA Olomouc a na Slovensku HK Slovan Duslo Šaľa

 

Fotogalerie