English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Jen třetinově úspěšné dorostenky

Jen třetinově úspěšné dorostenky 26.02.2007 12:34:27 - autor: vasek, přečteno 2356x

O víkendu začaly odvetné zápasy všech celostátních soutěží dorostenek, ve kterých startují také olomoucké naděje. Jejich jarní los není nejlepší, první dvě kola musí absolvovat na hřištích soupeřů, navíc v 1. lize žen a starší dorostenky mají shodou okolností soupeře nejvzdálenější - Plzeň a ve druhém jarním kole Cheb, resp. Liberec. Jenom starší dorostenky pak byly v prvním kole úspěšné, v Plzni si vyšláply na domácí družstvo, naopak jejich kolegyně, hrající v 1. lize žen ve stejné hale domácím podlehly a bez bodu se vracejí také mladší dorostenky, které hrály své první utkání ve Velkém Meziříčí.

1. liga mladší dorostenky: Sokol Velké Meziříčí - DHK ZORA Olomouc 28:20 (14:9)
Družstvo mladších dorostenek pokračovalo po zimní přestávce ve svých nepřesvědčivých výkonech a se soupeřem, který byl jen o dva body před nimi a se kterým doma na podzim vyhrály 20:18 vysoko prohrály. Děvčata odjížděla do Vel.Meziříčí s odhodláním odpoutat se z dolní části tabulky, bohužel se jim to však nepodařilo. Zajímavostí utkání bylo, že domácí nejlepší střelkyně Anička Gebre Sellasie, je členkou SCM v našem klubu a Vel. Meziříčí je jejím domovským klubem, nám nastřílela 6 branek a prakticky naše děvčata porazila.

Sestava a branky: DHK ZORA: Růžičková, Melichová - Ptáčníková 1, Zavadilová 4/2, Zedková 2, Lukášová, Kulíšková 1, Spurná 3, Begalová, Studená 2, Kubáčková 2, Hymrová 1, Totová 4/1.
Trenérka: Ilona Hapková.

1. liga starší dorostenky: DHC SVŠ Plzeň - DHK ZORA Olomouc 21:29 (9:13)
Po podzimu čtvrté družstvo soutěže - naše dorostenky, potvrdilo v Plzni roli favorita a oplatila svému soupeři podzimní porážku z Olomouce 16:18 i s úroky. Děvčata se od začátku pustila do svého soupeře a za podpory velmi dobrého výkonu obou brankařek Raškové a Růžičkové „řádilo" zejména „G duo" Anička Gebre Sellasie a Martina Goldová, které se postaraly skoro o polovinu branek svého týmu. Vítězstvím se děvčata přiblížila na dva body třetímu Písku a jsou znovu ve hře o medaile.

Sestava a branky DHK ZORA: Rašková, Růžičková - Svobodová 2, Milovská 1, Vyhňáková 3, Gebre Sellasie 6/2, Severová 5, Kumrová 2, Goldová 8, Koppová 2.
Trenér: Jan Bělka

1. liga ženy: DHC SVŠ Plzeň - DHK ZORA Olomouc SCM 25:17 (10:9)
Naše juniorky to na Plzeň neumí. Po podzimní domácí prohře 21:25, podlehly i tentokrát zkušenému celku domácích a to poměrně jednoznačně. Přitom paradoxně si o jedno místo polepšily a jsou na páté pozici, bod před svými přemožitelkami. Družstvo se potýká s velkou marodkou, zaskočit tedy musela i čtyři děvčata ze staršího dorostu, na kterých se projevila v průběhu zápasu únava z předchozího dorosteneckého duelu. Bohužel se nedařilo ani obvyklým oporám, oběma brankařkám - Samcové, Grolichové. Na Hance Bártové, která je na hostování v interligovém Veselí se projevila nesehranost s družstvem. Další hráčka, která se z našeho klubu na hostování a za normálních okolností hraje pravidelně v družstvu SCM Jana Kraclíková, hrála ve stejnou dobu plzeňského utkání ve Zlíně proti našemu interligovému družstvu žen (mimochodem dala nám 5 branek).

Družstvo vydrželo se silami pouze 1. poločas, pak se již projevila únava. Velmi dobře zahrály Severová v pivotu a na spojkách Lazorčáková, Siudová a Goldová. Naopak úplně propadla křídla.

Sestava a branky DHK ZORA Olomouc: Ivanová, Rašková - Samcová 1/1, Lazorčáková 4, Siudová 4, Severová 4/1, Bártová 1, Grolichová, Kadlecová, Koppová, Goldová 2, Kumrová 1.

Trenér: Alois Lasovský